Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

25 wrz 2016 - 19:40:30

U mnie przy wkładce waga również diametralnie sie nie zmieniła, a ginekolog wspominał, że to faktycznie jest metoda anty, która nie zatrzymuje wody w organizmie, a to często najgorszy minus przy tabletkach.

Antykoncepcja

26 wrz 2016 - 19:07:09

Ja próbowałam tabletki,od jednych przytyłam,od innych libido spadło do zera,a jeszcze inne zdarzało mi się zapomnieć brać. Mój lekarz zaproponował mi założenie wkładki ,z naciskiem na Levosert. Okazało się,że zapłaciłam tylko za samą wkładkę a już założenie jej jest refundowane przez NFZ. Cieszę się,że się zdecydowałam, bo mie obawiam się już nie chcianej ciąży,a i okres mam dość skąpy. Więc polecam właśnie taką formę antykoncepcji.

Antykoncepcja

12 paź 2016 - 12:22:07

ja może nie tyłam od pigułek, nie wpływały też chyba na libido, ale kluczową kwestią stały się doskwierające problemy z wątrobą i to chyba było moim największym motorem do zmiany na wkładkę :) troszkę w tym przypadku wątrobę się odciąża

Antykoncepcja

26 paź 2016 - 12:22:53

Używam plastrów Lisvy od pół roku i absolutnie żadnych efektów ubocznych. Nie odkleja się nic poza ok.3mm brzegów. Osobiście polecam :)

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

30 paź 2016 - 18:31:55

Plastry, tabletki czy wkładka - najważniejsze żeby przedyskutować wszelkie za i przecie w ginekologiem i zrobić potrzebne badania. Ja przed założeniem wkładki miałam mase pytań do gina, a on zlecił mi różnorodne badania i dopiero po kilku wizytach i przeanalizowaniu moich badań doszlismy wspolnie do wniosku co będzie dla mnie najlepsze. I wybór padł na wkładkę. Ale jak będzie u Was to już indywidualna kwestia.

Antykoncepcja

08 lis 2016 - 23:05:22

też na pewno skala antykoncepcji gra tu rolę. ja wiedziałam, że na przestrzeni kilku dobrych lat nie mogę sobie pozwolić na dziecko, więc wybór był o tyle prosty :) jesli ktoś potrzebuje chwilowo antykoncepcji, to wiadomo że do rozważenia warte są inne metody

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

29 gru 2016 - 13:58:44

Ja polecam pierścień dopochwowy. Nie umiem pilnować kiedy wziąć tabletkę, więc wolę inne metody :) Jak ktoś chce poczytać, to podsyłam link do stronki, z której zdobywam informacje http://www.kobiety.org/pierscien-dopochwowy

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

18 sty 2017 - 15:40:46

Tez zawsze miałam problem z dopilnowaniem tabletki dlatego zdecydowałam się w końcu na wkładkę levosert - oczywiście jak koleżanka powyżej pisze najpierw skonsultowałam to z ginekologiem, porobiłam odpowiednie badania. Jak dla mnie to na tyle wygodne rozwiązanie, ze nie trzeba pamiętać o tym aby coś codziennie brać.

Antykoncepcja

08 mar 2017 - 15:04:19

Jakie badania robiłaś? Mój ginekolog powiedział, ze wystarcza badania krwi jedynie ale jakoś mi sie nie chce w takie rzeczy wierzyć

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

09 mar 2017 - 17:15:30

@AnaRose przed założeniem mi wkładki ginekolog wykonał badanie krwi, hormonów, krzepliwość, próbę wątrobową, USG oraz przeprowadził bardzo obszerny wywiad lekarski w, którym pytał o przebyte choroby zarówno moje jak i w rodzinie, choroby typu cukrzyca, tarczyca, nowotwory.

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

18 cze 2017 - 17:18:49

Ja stosuje Belare, tabletki o niskiej zawartosci hormonow, ktore dobrala mi moja gine.
Jestem z nich mega zadowolona. Dobrze sie czuje, organizm dobrze je przyswaja. Nie mialam od samego poczatku zadnych skutkow ubocznych, ktore na wczesniejszych tabletkach mi sie zdarzaly.

zweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 1/5

Antykoncepcja

18 cze 2017 - 18:16:47

Ja dostaję depo-proverę i jestem zadowolona. Przyjęłam dawkę na planowane 3 miesiące, a po miesiącu od skończenia jego działania zaszlam w ciążę

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

19 cze 2017 - 14:52:14

Ja na razie nie mogę takich środków stosować, podobno muszę stosować środki z niską dawką hormonów , ale podoba mi się fakt że są środki które się stosuje raz na jakiś czas i nie trzeba pamiętać o nich codziennie. Póki co nie narzekam na te tabletki ustawiłam budzik w telefonie, musze tylko pamiętać żeby je zawsze na wyjazd spakować i mieć w razie czego większy zapas



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-01 14:24 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 8/5

Antykoncepcja

01 lip 2017 - 17:33:52

@hazel mam dokładnie ten sam problem. Szukałam antykoncepcji z minimalną dawką hormonów.Po konsultacji z ginekologiem stwierdziłam że spróbuję wkładek levosert bo uwalniają jeden hormon Po kilku mscach jestem zadowolona z efektu. Moja gospodarka hormonalna zdecydowanie się uspokoiła. A najwiekszy plus to oczywiscie to, ze sie nie mysli o antykoncepcji - ma sie ją w sobie ;p



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-03 22:18 przez streatlook.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 6/5

Antykoncepcja

06 lip 2017 - 20:31:44

Uzywalam swego czasu plastrów ale mialam problemy z okresem, czasem byl czasem nie i duzo plamien, dodatkowo po kilku dniach juz wygladal nieatrakcyjnie przybrudzone rogi itd wiec przeszlam na tabletki, teraz biore Belare i jestem mega zadowolona. Mala ilosc hormonow i brak skutkow ubocznych. Nic dodac nic ujac :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czy partner mógł się zarazić?