Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Zapalenie pęcherza

35 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

22 cze 2016 - 21:34:00

Oj a ja ile razy zgubiłam receptę, albo przegapiłam jej ważność - przy pigułkach to była moja zmora, bo częto musiałam latać do lekarza tylko po wystawienie recepty i płacić dodatkową kasę - bez senu. A przy Levosercie faktycznie duuuża wygoda, bo ginekologa odwiedzam tylko jak zajdzie jakaś potrzeba (a odpukać infekcji ani innych przygód nie miałam jeszcze odkąd mam wkładkę).

Antykoncepcja

24 cze 2016 - 11:57:15

Skąd ja to znam! Jakbym widziałą siebie - upierdliwe było latanie po te recepty i płacenie za wizytę tylko żeby dał świstek z podpisem i pieczątką - a koszt często taki sam jak normalna wizyta. Przy wkładce na szczęście o takie rzeczy martwić się nie trzeba i ginekologa odwiedzam jedynie kiedy jest już konkretna potrzeba zdrowotna.

Antykoncepcja

30 cze 2016 - 08:14:34

Dlaczego upierdliwe? Mnie lekarz zawsze dawał akurat tyle na recepcie, ile mnie dzieliło do następnej wizyty...

Antykoncepcja

03 lip 2016 - 22:34:41

teraz z perspektywy czasu i mając wkładkę hormonalną, która nie wymaga tak częstych wizyt - uważam że było to upierdliwe, nawet bardzo. no ale co kto lubi

Antykoncepcja

04 lip 2016 - 00:08:09

Macie jakieś rady na antykoncepcję bez recepty? Kiedyś brałam tabletki, ale niestety wyjechałam za granice i chwilowo jestem bez ubezpieczenia do odwołania. Szukam jakiejś alternatywy dla prezerwatyw i kremów plemnikobójczych. Ostatnio czytałam o zastrzyku antykoncepcyjnym na 3 lata byłabym wdzięczna jakby któraś z was mogła mi coś o tym powiedzieć z własnego doświadczenia. Ewentualnie jakieś inne pomysły mile widziane. Z góry dzięki :)

zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

07 lip 2016 - 22:38:26

Cytat
Gocha007
teraz z perspektywy czasu i mając wkładkę hormonalną, która nie wymaga tak częstych wizyt - uważam że było to upierdliwe, nawet bardzo. no ale co kto lubi

Dla mnie też było upierdliwe :) nawet jak dostawałam receptę na kilka opakowań z góry, to i tak zdarzało się, że a to zgubiłam, a to coś innego - nie raz przypominalam sobie w ostatnim momencie i szukanie szybko gina, który wypisze, bo mój miał terminy zajete. Przy wkładce to wiekszy luz w tych sprawach na pewno:)

Antykoncepcja

10 lip 2016 - 23:07:51

Cytat
ovario89
Macie jakieś rady na antykoncepcję bez recepty? Kiedyś brałam tabletki, ale niestety wyjechałam za granice i chwilowo jestem bez ubezpieczenia do odwołania. Szukam jakiejś alternatywy dla prezerwatyw i kremów plemnikobójczych. Ostatnio czytałam o zastrzyku antykoncepcyjnym na 3 lata byłabym wdzięczna jakby któraś z was mogła mi coś o tym powiedzieć z własnego doświadczenia. Ewentualnie jakieś inne pomysły mile widziane. Z góry dzięki :)
z zastrzykiem nie miałam nic do czynienia, ale wkładkę hormonalną polecam. system zakładany jest na 3lata, wymaga wizyty kontrolnej co roku, a tak jeśli wszystko jest ok to ogólnie nie ma potrzeby częstszych wizyt i zawracania sobie głowy :)

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Antykoncepcja

31 lip 2016 - 08:01:28

Cytat
ludzkianiol
Dlaczego upierdliwe? Mnie lekarz zawsze dawał akurat tyle na recepcie, ile mnie dzieliło do następnej wizyty...

Dokładnie tak samo mam z tabletkami. Lekarz przepisuje mi tak, żebym umawiając się do niego miała jeszcze jakieś tabletki w zapasie. Poza tym do lekarza i tak się chodzi na badania kontrolne, więc nie jest dla mnie problemem wziąć wtedy tabletkę. A tak jak ktoś tu pisal, że teraz to wygodna bo nie chodzi do ginekologa, to co ze zdrowiem i kontrolami?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-31 08:01 przez MickyMK.

Antykoncepcja

31 lip 2016 - 09:40:08

Moja koleżanka założyła spirale i zaszła po jakimś czasie i tak w ciążę :-/

Ja też jestem za pigułkami biorę już 3 lata, ciężko było na początku dobrać , ale trafiłam. Lekarz wypisuje mi dwa opakowania w których są po 3 blistry czyli na 6 msc. Poza tym jest plus taki że gdy jedziesz na wycieczkę, urlop, wesele itp to możesz przyśpieszyć lub opóźnić okres. Okres u mnie to w ogóle zero bólu brzucha. A do brania można się przyzwyczaić bo wpada się w rytm po czasie ja biorę przy śniadaniu. No i trzeba pamiętać że raz na rok powinno sie wykonać próby wątrobowe czy wszystko OK.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-31 09:44 przez mar_kier.

Antykoncepcja

28 sie 2016 - 13:35:25

@MickyMK to że można mieć kontrolę raz do roku nie oznacza, że się nie dba o zdrowie :) jeśli wszystko jest w porządku to taka kontrola z kompletem badań, usg itd w zupełności wystarcza

Antykoncepcja

28 sie 2016 - 14:14:23

Antykoncepcja hormonalna dwuskladnikowa dziala jednakowo bez roznicy, czy hormony sa podawane przez skore czy doustnie. Nie tyje sie po tym. To mit. Po przejedzeniu sie tyje. Plastry sa wygodne, bo naklejasz raz w tygodniu. Ale moga sie odklejac, trzeba pilnowac. Stosowalam livsy. Mam zamiar przejsc na wkladke hormonalna jednoskladnikowa. Nie moge brac estrogenow ze wzgledu na migreny. Podobno hormony jednoskladnikowe tez sa tak samo skuteczne i ma sie spokoj na 3-5 lat

Antykoncepcja

28 sie 2016 - 14:26:12

Cytat
Angelikaszte
co do tabletek nie wszystkie kobiety znoszą dobrze i nie tyją , ja używam krążków nuvaring - są 3 szt w opakowaniu ,czas działania 3 tyg szt ,zero skutków ubocznych :)
a cenowo jak sie krążki prezentuja? :)

Antykoncepcja

28 sie 2016 - 21:07:42

zależne od apteki od 150 do 180 zł za opakowanie (3szt)
względem tabletek drogawo :(

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

29 sie 2016 - 10:48:13

Dla tych, które używają środki antykoncepcyjne i dla tych, które nie używają ;)

Zapraszam was do obejrzenia i licytacji:

WARTO


http://allegro.pl/mega-paka-firmowki-36-zara-mohito-bershka-stradiwa-i6443460385.html


http://allegro.pl/mega-paka-firmowki-s-zara-mohito-stradivarius-i6444254051.html

Antykoncepcja

03 wrz 2016 - 14:16:53

ja się troszkę bałam, że przy wkłądce hormonalnej waga może mi trochę podskoczyć, ale muszę się przyznac, że w końcu udało mi się zbędne kilogramy zrzucić. prawodopodbnie nie ma to żadnego związku z samą wkładką, więc podpisuję się pod mitem o tyciu od hormonów :) nie w tym przypadku na pewno

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Możliwa ciąża?