Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kilka pytań o ginekologa

17 lis 2015 - 22:54:21

Witajcie :)
Zaczęłam studia w większym mieście i z tego powodu przeniosłam się tam, 100km od domu. Zapisałam się już do miejscowego lekarza rodzinnego (deklaracje i te sprawy), ale ginekologa mam wciąż w mojej rodzinnej miejscowości. Mam za sobą trzy wizyty, na pierwszej było badanie i stwierdzenie wrodzonej nadżerki + poprosiłam o tabletki anty, dwie kolejne były tylko w celu przedłużenia recepty na tabletki antykoncepcyjne.


1. Czy mogę sobie bezkarnie chodzić raz do jednego ginekologa, a raz do drugiego? Jeżdżenie specjalnie 100km tylko po następne tabletki jest dość uciążliwe, ale mimo wszystko lekarz zdaje się być dobrym lekarzem i wolałabym, by on mnie badał. Pomijam oczywistą kwestię, że lepiej mieć jednego, który ma przebieg historii moich badań itp. czy lekarze mogą jakoś to sprawdzić, kiedy i u kogo byłam? Zrobią z tego problem?
2. Czy kolejną receptę na tabelki może wypisać mi lekarz rodzinny?
3. Jeśli zdecyduję się na zmianę ginekologa lub po prostu pójdę do "nowego" po receptę na tabletki, to czy będzie mnie on chciał zbadać na pierwszej wizycie u niego? Cytologię miałam robioną jakoś 5 miesięcy temu.


Proszę o wyrozumiałość, jeśli coś wydaje się banalnie oczywiste :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wynik beta HCG