Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

podejrzewam ciąże

16 lis 2015 - 21:16:19

Dziewczyny
od ponad 36 dni nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, po odstawieniu miałam plamienie następnie jajeczkowanie poznałam po śluzie i mniej wiecej w tym czasie kochaliśmy się z mężem. Codziennie mierzyłam temperaturę i od dłuższego czasu mam ją podwyższoną. Dodam że dziś mija 10 dzień od seksu bez zabezpieczenia.
Odczuwam ból podbrzusza od jakiegoś tygodnia, sutki mnie bolą przy dotyku i odrazu po dotknięciu zaczynają "sterczeć", odczuwam też ból lędzwi (czasem taki promieniujący). Myślałam że to może być miesiączka ale już sama nie wiem. Po tygodniu od seksu zrobiłam test (wiem że to za wcześnie) no i wyszedł negatywnie.
Czy któaś z was miała podobne objawy ?
Mija już 10 dzien wiem że mogłabym zrobić test ale się troszkę boję
W czwartek idę do ginekologa

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-16 21:25 przez ktosiksamosik.

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

podejrzewam ciąże

16 lis 2015 - 21:19:25

Raczej to nie ciąża, po odstawieniu tabletek miesiączka może troszkę "wariowac' zanim się ureguluje.

podejrzewam ciąże

16 lis 2015 - 21:23:27

słyszałam też że niektórzy lekarze zalecają tabletki przez 3 miesięce przy problemach z zajściem w ciąże bo potem owulacja wzrasta
więc ja już sama nie wiem co myśleć



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-16 21:23 przez ktosiksamosik.

podejrzewam ciąże

16 lis 2015 - 21:39:17

Jeśli tego chcesz, to życzę abyś była w ciąży:) prędzej czy później doczekasz się tej wspaniałej chwili. My z mężem staraliśmy się 5miesięcy po odstawieniu przeze mnie tabletek

podejrzewam ciąże

16 lis 2015 - 21:47:30

Cytat
kasiula2
Jeśli tego chcesz, to życzę abyś była w ciąży:) prędzej czy później doczekasz się tej wspaniałej chwili. My z mężem staraliśmy się 5miesięcy po odstawieniu przeze mnie tabletek

miałaś takie same badz podobne objawy ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-16 21:47 przez ktosiksamosik.

podejrzewam ciąże

17 lis 2015 - 07:16:47

Jeszcze za wcześnie na typowe objawy ciązy ,poczekaj az nie dostaniesz okresu ,po tym jakie 2 tygodnie i wtedy zrob test .Będzie wtedy wiadomo czy jesteś czy nie.Ginekolog ci teraz chyba nie stwierdzi tak wcześnie.

podejrzewam ciąże

17 lis 2015 - 10:33:27

zrob test ,po co zakladac taki wątek, rownie dobrze moga to byc objawy zblizajacego sie okresu, my Ci tego nie powiemy.

podejrzewam ciąże

17 lis 2015 - 11:05:08

Nie rozumiem planowania ciąży. Przecież dobrze wiemy, że planowanie nie wypala. Jeśli jesteście gotowi, macie warunki to nie zabezpieczacie się i po prostu to róbcie jak dziecko ma być to będzie. A nie jakieś spiny. Pewnych rzeczy nie da się planować.

podejrzewam ciąże

17 lis 2015 - 18:42:57

czemu takie rzeczy na forum?tylko gin i badnie krwi co powie prawde

podejrzewam ciąże

17 lis 2015 - 19:06:08

36 dni od odstawienia tabletek to chyba cykl się jeszcze nie uregulował i może to być po prostu zbliżający się okres

podejrzewam ciąże

18 lis 2015 - 15:28:54

dziewczyny zrobiłam 3 testy. Dwa negatywne, a jeden wyszedł z bladym cieniem.
Dziś odebrałam wynik badanie hcg i wyszło 1.11 ze strzałką w górę przy wart. ref 0.000-1.00 tzn. że jest jakiś promyk w tunelu ? jak to interpretować? w piatek ide go ginekologa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-18 15:54 przez ktosiksamosik.

zweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

podejrzewam ciąże

18 lis 2015 - 15:51:30

Nie można być trochę w ciąży :) Jeżeli w moczu czy krwi jest HCG to znaczy,że coś go produkuje i zarodek/płód się rozwija. Jednakże wizyta u ginekologa nic Ci nie wyjaśni nawet gdyby test wyszedł pozytywnie, to w obrazie USG płód widoczny jest w 5,5tyg. ciąży, a serduszko widać około 6 tygodnia, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ponadto aby wynik HCG trzeba zrobić kilka razy (2-3) dzień po ddniu,aby sprawdzić ile razy się zwielokrotni i czy rośnie. Obok wyniku podane są poziomy hormonu w zależności od tygodnia ciąży-skoreluj to z prawdopodobną data zapłodnienia -2 tyg. U mnie i w pierwszej i drugiej ciąży testy wyszly pozytywnie dopiero w 6 t.c., wcześniej były negatywne,a robiłam po kilka różnych producentów.

Cytat
bazi90
Nie można być trochę w ciąży :) Jeżeli w moczu czy krwi HCG jest podwyższone, to znaczy,że coś go produkuje i w uproszczczeniu :zarodek/płód się rozwija. Jednakże wizyta u ginekologa nic Ci nie wyjaśni nawet gdyby test wyszedł pozytywnie, to w obrazie USG płód widoczny jest w 5,5tyg. ciąży, a serduszko widać około 6 tygodnia, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ponadto, aby wynik HCG był miarodajny, trzeba go powtórzyć kilka razy (2-3) dzień po dniu,aby sprawdzić ile razy się zwielokrotni i czy rośnie. Obok wyniku podane są poziomy hormonu w zależności od tygodnia ciąży-skoreluj to z prawdopodobną data zapłodnienia -2 tyg. U mnie i w pierwszej i drugiej ciąży testy wyszły pozytywnie dopiero w 6 t.c., wcześniej były negatywne,a robiłam po kilka różnych producentów. Jestem z branży med.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-18 15:53 przez bazi90.

podejrzewam ciąże

18 lis 2015 - 15:59:11

dziewczyny w zeszły czwartek robiłam badanie Beta HCG z surowicy krwi i odebrałam wyniki gdzie pisze:
wynik 10,260 mlU/ml
kobiety nieciężarne<1,000
3-4 tc 5,800-71,200
4-5 tc 9,000-750,000
w sobotę badanie powtórzyłam i wyszlo 38,720 mlU/ml

dziś tj poniedziałek byłam u ginekologa i stwierdził że ciąży on tu nie widzi, pecherzyka nie ma w ogóle-ale możliwe że to dopiero wczesna ciaża.
postanowił zadzwonić do laboratorium gdzie robiłam badanie by potwierdzic wynik i powiedziano mu że według wyników jestem w 5 tc, kazał powtórzyć betę pod koniec tygodnia więc pytanie dlaczego nie widać tego pecherzyka bedac w 5 tc czy tak się może zdarzyć ?? nie wiem co myślec



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-23 13:32 przez ktosiksamosik.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kilka pytań o ginekologa