Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Zapalenie pęcherza

wczoraj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ginekolog pytanie

11 lis 2015 - 11:58:27

Hej;) Jutro mam 1 wizyte u Ginekologa. Chciałabym, aby mnie zbadał. Tylko, że jestem dziewicą i czy możliwe będzie zbadanie mnie? Co mam zrobić wejść i powiedzieć że chce się zbadać? A jak on powie że jestem dziewica i nic z tego. Jak się przygotować do wizyty?

Ginekolog pytanie

11 lis 2015 - 12:20:30

Ginekolodzy badają przecież dziewice:) Na pewno przed badaniem, podczas rozmowy zapyta czy uprawiałaś już seks. Jak powiesz, że to Twój pierwszy raz, to na pewno będzie delikatny:P
Jak się przygotować....cóż, przychodzi mi do głowy to, żeby
-założyć jakąś dłuższą tuniczkę, żeby nie być skrępowanym przy ubieraniu się czy przechodzeniu na i z fotela,
-ubrać jakieś legginsy i buty, które łatwo się zdejmuje i zakłada, żeby nie szarpać się z tym przy rozbieraniu i ubieraniu, tylko wciągnąć szybciutko,
-przypomnieć sobie datę ostatniej miesiączki, żeby nie zastanawiać się i nie wyliczać jak lekarz o to zapyta.
O zachowaniu higieny osobistej chyba nie muszę wspominać, bo to oczywista oczywistość.
Udanej wizyty:)

Ginekolog pytanie

11 lis 2015 - 12:29:07

Dziękuję. Czyli jak jestem dziewicą to sa szanse że mnie normalnie zbada? O higienie wiem, o sukienkce też wiem, jakoś nie stresuję się wizytą, tylko tym że nie da rady zbadac bo naczytałam sie na forach że jedne badał, inne nie.

Ginekolog pytanie

11 lis 2015 - 12:46:42

To być może zależy od ginekologa. Jeśli chcesz tak bardzo być zbadana, bo coś Cię np. niepokoi, to powiedz mu o tym prosto z mostu. Pamiętaj, że on ma tam dziennie tyle wizyt, tak różne osoby z tak różnymi problemami, że chyba nic nie jest w stanie lekarza zadziwić. Myślę, że lekarze mają jakieś mniejsze wzierniki właśnie dla młodych dziewczyn, albo wsuwają mniej i mniej rozchylają....no niestety tego nie pamiętam i nie wiem jak to jest.Nie wiem też na jakim badaniu Ci zależy, na cytologii, usg, czy po prostu, żeby Cię tam obejrzał:)

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Ginekolog pytanie

11 lis 2015 - 18:06:42

Musiałabyś mieć wyjątkowego pecha i trafić na konowała. Nie obawiaj się i zrób tak jak pisze starababa, lekarz sobie poradzi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ginekolog na NFZ - za co się płaci?