Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 429
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża czy nie ciąża?

02 lis 2015 - 19:54:00

Czesc dziewczyny.
Staramy sie z mezem o dziecko. Ostatni okres mialam 01.10.15, powinnam następny dostac 29.10.15. Okres mam regularny co 28 dni. Jestem wiec juz 6 dni po terminie. Przed kazdym okresem i w pierwszy dzien boli mnie brzuch. Tym razem nic. Zadnych objawow. Od soboty temperatura ciala utrzymuje sie na poziomie 37 stopni Celsjusza. Pierwszy test zrobilam w sobote wyszed negatywny. Drugi dzisiaj rowniez negatywny. Objawow ciazy jako takich nie mam. Testy kupilam bardzo tanie bo az za 2,60 az sama z siebie sie smieje i dwa takie same. Wizyte u ginekokoga mam jutro. I tutaj moje pytanie czy ta wizyta nie jest za wczesnie? Czy ginekolog jutro powie mi na 100% ze jestem albo nie? I czy te testy mogly byc po prostu lipne i nie wykryly ciazy?
Nie wiem co mam juz myslec a ta niepwenosc mnie dobija.

Dziewczyny pomozcie !

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-02 20:05 przez xMadzia.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.663

Ciąża czy nie ciąża?

02 lis 2015 - 20:06:43

Jeśli to bardzo wczesna ciąża to tylko badanie hcg Ci powie czy jesteś, testy mogą nie wykryć, a w usg może nie być w ogóle widać.

zweryfikowana
Posty: 429
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża czy nie ciąża?

02 lis 2015 - 20:14:38

Czyli najlepiej badania krwi zrobic?

Ciąża czy nie ciąża?

02 lis 2015 - 20:19:24

Testy robić najlepiej po około 2 tygodniach :D Powodzenia :)

Ciąża czy nie ciąża?

02 lis 2015 - 20:21:07

Test wykazuje ciąże przeważnie 4-5 dni po terminie oczekiwanej miesiączki, gdy odczynnik hcg się podniesie w organizmie na tyle, żeby się natężenie nadawało do oceny. Poproś lekarza o skierowanie na badanie krwi, pokazuje bardzo szybko ciążę, bo ja przy dwóch ciążach miałam okres około 3 miesięcy i testy nic nie wykrywały :P taki surprise :P przy trzeciej pokazało mi po około tygodniu z testu. Niestety moje szczęście nie trwało długo :( jeżeli czekasz na dzieciątko, to życzę Ci żeby się spełniło ;) a cena za test moim zdaniem nie robi różnicy, chociaż niektóre są bardziej czułe i szybciej pokażą ciążę. Pozdrawiam.

zweryfikowana
Posty: 429
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża czy nie ciąża?

02 lis 2015 - 20:28:50

Okej bardzo dziekuje :)

Ciąża czy nie ciąża?

02 lis 2015 - 23:24:46

No ja np. czułam się tak, że w momencie kiedy powinnam dostać okres czułam się okresowo. Jakbym miała za chwilę dostać. Pobolewał mnie brzuch. Ja nie planowałam ciąży. Zrobiłam test po tygodniu od momentu kiedy powinnam dostać i mi pokazał test, że jestem w ciąży.
A skoro masz jutro wizytę to cierpliwości. Jutro wszystkiego się dowiesz.

Swoją drogą, najlepsze metoda na zajście w ciąże to nie planowanie jej ;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-02 23:26 przez fajneubrania.

Ciąża czy nie ciąża?

03 lis 2015 - 08:38:21

Cytat
fajneubrania
No ja np. czułam się tak, że w momencie kiedy powinnam dostać okres czułam się okresowo. Jakbym miała za chwilę dostać. Pobolewał mnie brzuch. Ja nie planowałam ciąży. Zrobiłam test po tygodniu od momentu kiedy powinnam dostać i mi pokazał test, że jestem w ciąży.
A skoro masz jutro wizytę to cierpliwości. Jutro wszystkiego się dowiesz.

Swoją drogą, najlepsze metoda na zajście w ciąże to nie planowanie jej ;]
Ja miałam identycznie jak ty ,czułam się okresowo w tych dniach ze byłam pewna ze dostane a tu nic.Po tygodniu od niedostania zrobiłam test, wyszedł negatywnie.Okresu dalej nie było, wiec zrobiłam po 10ciu dniach, wyszły dwie kreski ale jedna tak bardzo blada że praktycznie mało widoczna.Ale już wtedy wiedziałam że jestem w ciąży.
Autorko wątku nie stresuj się nie nakręcaj się bo to nie jest dobre poczekaj kilka dni i test ci wykaze jeśli jesteś w ciązy.
Ja przed pierwszym dzieckiem iałam non stop opóźnienia ,może nawet dlatego że właśnie tak bardzo chciałam być w ciązy i wynikały zaburzenia hormonalne.Bo to wszystko jest scisle związane z psychiką.

Ciąża czy nie ciąża?

03 lis 2015 - 13:41:03

Jest duże prawdopodobieństwo,że jesteś w ciąży.U mnie objawy były dopiero w ok.6 tygodniu.Także wiesz...

Ciąża czy nie ciąża?

03 lis 2015 - 14:25:35

Zrób beta hcg, w usg najprawdopodobniej nie będzie widać jeszcze pęcherzyka,a testy mogę nie wykazać :) b hcg pokaże na pewno :)

zweryfikowana
Posty: 245
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża czy nie ciąża?

03 lis 2015 - 15:01:30

no to po co zakładasz nowy temat skoro dziś się dowiesz - kilka godzin się przeczeka i się dowiesz :) a tak tylko zaśmiecanie jest.. my Ci nie pomożemy no bo jak?! ;> oby Ci sie udało:) powodzenia

Ciąża czy nie ciąża?

03 lis 2015 - 16:38:44

Moja siostra jest w 5 tyg ciazy i dopiero ledwo co widac :)

Ciąża czy nie ciąża?

03 lis 2015 - 16:50:28

Cytat
gretastyl
Moja siostra jest w 5 tyg ciazy i dopiero ledwo co widac :)
To i tak szybko ,mi dopiero zaczęło być widać w piątym miesiącu:)
Autorko wątku i jak tam po wizycie u lekarza?

Ciąża czy nie ciąża?

04 lis 2015 - 04:27:45

Jak masz wizytę u lekarza to zapewne wykona Ci usg dopochwowe i będzie wiadomo :) Mi obie ciążę wykrył lekarz w 5 tc. nigdy nie robiłam badań krwi. zawsze jak coś było na rzeczy do na drugi dzień szłąm do lekarza, robił mi usg i wszystko było jasne :)

Ciąża czy nie ciąża?

04 lis 2015 - 12:17:44

Chyba nic z tego, bo autorka nic nie pisze jak tam po wizycie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ginekolog pytanie