Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 10/5

Problemy intymne rok po porodzie

10 paź 2015 - 11:54:38

Minął już rok od porodu a ja nadal czuję się niekomfortowo tam na dole. Mam mniejsze odczucia i czuję się trochę szersza. Da się coś z tym zrobić?

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Problemy intymne rok po porodzie

10 paź 2015 - 12:01:42

Może szwy się rozeszły?

Problemy intymne rok po porodzie

13 paź 2015 - 18:56:24

Ja zaczełabym mniej radykalnie...

Ćwiczysz mięśnie Kegla? Jeśli nie, to proponuję zacząć. Ważne jest, aby robić to systematycznie oraz w odpowiedni sposób (poczytaj o tym trochę zanim zaczniesz).

To normalne że po porodzie czujesz się "inaczej". W końcu przez Twoje drogi rodne przedostało się na świat dzieciątko ;) Niestety, zmiany wynikające z porodu nie są do odczarowania zupełnego, ale są sposoby aby z tym walczyć. Jedną z metode jest plastyka pochwy, ale tak ja mówię- zaczęłabym najpierw spokojnie.

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 6/5

Problemy intymne rok po porodzie

27 paź 2015 - 09:27:53

Ciało kobiety po porodzie jest już zupełnie inne. Niestety ale czeesto zostawia to po sobie jakiś ślad.Powiem Ci,że sama równiez nie czułam się z tym dobrze.
Zawsze jest możliwość korekty. Czy słyszałaś o zabiegu Mona Lisa Touch? Jest to korygowanie części intymnych laserem. Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale sama miałam to wykonywane w Krakowie na Kazimierza Wielkiego .Znajduje się tam centrum medyczne Ostetomed, w którym wykonują takie zabiegi. Jest to bezbolesne, bezpieczne. Wprawdzie nie jest to mały koszt ale poprawa moim zdaniem spora.

Problemy intymne rok po porodzie

27 paź 2015 - 21:04:33

Po ciąży odczucia już nigdy nie są takie same, tym bardziej po szyciu. Jednak okolice intymne zmieniły swoje wielkości, co się dziwić. Ja tylko nie wiem co to za problem zapytać lekarza, przecież to jest normalne a on zawsze doradzi. To normalne,że każdy uprawia seks, dzieci się z kapusty nie biorą.

zweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Problemy intymne rok po porodzie

13 gru 2015 - 22:51:24

Szanowne Panie!

Jestem położną i doktorantką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szukam szczęśliwych mam, które są w okresie do 18. miesięcy po porodzie oraz przed ciążą nie cierpiały na zaburzenia seksualne. Zbieram informacje na temat subiektywnych odczuć seksualności kobiet po porodzie.

Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety on-line, której wyniki mają posłużyć badaniom naukowym (kwestionariusz Female Sexual Function Index) . Proszę o przekazywanie dalej linku do badania. Zależy mi na uzyskaniu jak największej liczby wypełnień ankiety.

Chciałybyśmy również prosić młode mamy, żeby po jakimś czasie (np. po miesiącu od pierwszego wypełnienia) ponownie wypełniły ankietę, aby przeanalizować, czy odczucia zmieniają się wraz z upływem czasu oraz jak kształtują się w poszczególnych okresach po porodzie. Ankieta jest anonimowa. Ponowne jej wypełnienie jest zupełnie niezależne i niepowiązane z pierwszym.

LINK DO ANKIETY : http://www.ebadania.pl/a0c616cedea16e95

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.
Jeżeli jakieś pytania są niejasne lub mają Panie jakieś sugestie, proszę o kontakt na adres e-mail: ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)
Z góry serdecznie dziękuję.


mgr położ.Anna Szablewska
St.doktoranckie I rok
Wydział Nauk o Zdrowiu z IMMiT GUM

proszę pisać w prywatnej wiadomości na szafie*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-13 22:52 przez bazi90.

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 2/5

Problemy intymne rok po porodzie

29 gru 2015 - 19:18:57

Ciało kobiety w ciąży i po porodzie zmienia się. Możesz ćwiczyć mięśnie Kegla, możesz też spytać swojego ginekologa, czy nie mógłby ci poprawisz szwów, bo czujesz, ze się rozeszły. Problemem kobiet po porodzie jest jeszcze <moderacja>spam, ale w tym też można sobie poradzić. Obecnie są na rynku dostępne produkty poprawiające nasz komfort, jest również medycyna estetyczna, gdzie można poprawić każdy defekt.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-29 11:15 przez moderator.

Problemy intymne rok po porodzie

29 gru 2015 - 20:14:34

Kochana masz najprawdopodobniej wszystko w porządku tam na dole:) Domniemam że to twoje pierwsze dziecko?Problem jest w twojej głowie i wątpie by faktycznie był na ciele.Ja również tak miałam popierwszym dziecku.Miałam wrażenie że po porodzie tak mi się rozszerzyło, wszystko na dole że dalej tak jest ,że jestem szersza.A to nieprawda ,myśląc tak faktycznie masz inne, mniejsze odczucia myślisz ze jesteś szersza że twój partner też to czuje .Idz do lekarza swojego ginekologa a zobaczysz co ci powie ,powie ci że wszystko jest w jak najlepszym porządku:) Nasze ciało, ciało kobiety jest tak skonstruowane że po porodzie w określonym czasie wszystko wraca i jest po staremu ,może kobieta przytyć np. inne kształty ale sam środek:) jest wszystko tak jak było i nie martw się bo nie masz powodu.Ja miałam identycznie poszłam z tym do lekarza i on mi wszystko wytłumaczył.Twoje myślenie błędne w tym wypadku ,sprawia że faktycznie nie odczuwasz tego jak kiedyś.Nie potrzeba ci zadnych zabiegów jak piszą powyżej ,jesteś kobietą zdrową piękną,i wszystko naturalnie ci się ułożyło.:)Jeśli miałabyś faktycznie coś nie tak ,rozeszły się szwy i jakiś defekt znaczny, rozszerzenie nienaturalne to lekarz już dawno by na to zwrócił uwagę i ci powiedział.

Cytat
jagnam3
Ciało kobiety po porodzie jest już zupełnie inne. Niestety ale czeesto zostawia to po sobie jakiś ślad.Powiem Ci,że sama równiez nie czułam się z tym dobrze.
Zawsze jest możliwość korekty. Czy słyszałaś o zabiegu Mona Lisa Touch? Jest to korygowanie części intymnych laserem. Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale sama miałam to wykonywane w Krakowie na Kazimierza Wielkiego .Znajduje się tam centrum medyczne Ostetomed, w którym wykonują takie zabiegi. Jest to bezbolesne, bezpieczne. Wprawdzie nie jest to mały koszt ale poprawa moim zdaniem spora.
Są żadkie przypadki gdy ciało kobiety jest inne po porodzie ,gdyby tak było gdyby nas bóg tak stworzył to każda kobieta miałaby z tym problem.Ciało zdrowej kobiety po porodzie w stosownym czasie, wraca do stanu pierwotnego ,taki jest cud natury właśnie i nic się praktycznie nie zmienia ,minimalnie staje się szersze.Owszem, niektóre kobiety tyją ale samo to w środku o czym pisze autorka u zdrowej kobiety wraca i jest w porządku.Tak jesteśmy stworzeni ,to jest właśnie cud natury, cud życia :)Gdyby po porodach kobietom tam by się zmieniało naturalnie to wieszosc kobiet zrezygnowałaby w ogole z sexu mając za szerokie na dole tym bardziej po kilku porodach :)Wszystko wraca ,jak dawniej zmiany są minimalne wszerokości.Niemam na myśli kobiet, które faktycznie mają jakieś problemy z tym związane, ale to lekarz widzi już wcześniej na kontrolach i informuje. Widzi że coś jest nie tak ,jak powinno być.

Autorko wątku idz najlepiej do swojego lekarza i prozmawiaj z nim, on cie zbada i wszystko ci wytłumaczy, i nie słuchaj bzdur że masz coś nie tak na dole i że powinnaś isc na jakies tym bardziej drogie zabiegi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-29 20:32 przez filipekkrol.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

antykoncepcja Nuvaring