Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

e-papieros

5 minut temu

nowoczesne przedszkole

godzinę temu

atrakcyjne przedszkole

godzinę temu

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwsza tabletka antykoncepcyjna

18 sie 2015 - 18:22:53

Witam Was serdecznie,
chciałabym zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne. Jednak mam wiele obaw... Stąd wątek.
Po pierwsze czy na wizycie u ginekologa każdy wykonana najpierw podstawowe badania i potem dobierze tabletki? Czy raczej zgadywanka?
A po drugie, jakie macie odczucia po stosowaniu takiego rodzaju antykoncepcji? Polecanie/odradzacie?

NIkt nic? ;(

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-18 19:27 przez asiam146.

Pierwsza tabletka antykoncepcyjna

19 sie 2015 - 22:05:47

Zależy od lekarza... Jeden Cię zbada i zrobi odpowiednie badania, inny po prostu wypisze bez żadnych pytań i zrobi z Ciebie królika doświadczalnego. Ja już zmieniałam tabletki wiele razy, jeśli będziesz miała źle dobrane to poczujesz, będziesz źle się czuła, cera Ci się pogorszy... z 3 miesiące trzeba poczekać aż organizm przyzwyczai się do tabletek, ale jeśli po tym czasie nadal będziesz się męczyć, to idziesz do lekarza i on przepisuje Ci inne, przykładowo słabsze, o mniejszej dawce hormonów.
Aktualnie stosuję Novynette i jestem zadowolona. Stosuję tabletki już długo i jestem zadowolona, zero stresu, w telefonie ustawiam codziennie budzik na 21:00 więc nie przegapiam tabletek. Najważniejsze że jestem dobrze chroniona, nie muszę się martwić że zajdę w ciążę. Zero strachu. Lekarz mnie bada regularnie i za każdym razem potwierdza że wszystko ładnie śpi i nie ma się czego bać :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Badania prenatarne - czy warto wykonać profilaktycznie?