Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Badania hormonalne

18 cze 2015 - 21:51:22

Ktos zna sie na badaniach hormonalnych??? Chcialabym skonsultowac wyniki , ktore odebralam dzisiaj, poniewaz wizyte u ginekologa mam dopiero we wrzesniu. 26.05 mialam pierwszy dzień okresu, 03.06 pobierana krew. Czyli krew pobierana byla w 10 dniu cyklu.
Moje wyniki to:
prolaktyna 508 ulU/ml
Estradiol 1037 pmol/l
FSH 3,61 U/l
LH 7,58 U/l
Progesteron 1,79 nmol/l
Nie wiem czy to ma jakies znaczenir ale prolaktyna byla badana 03.06, natomiast reszta hormonow 05.06.
Dodam jeszcze ze ostatnio boli mnie jedna piers.
Mam 23 lata i regularne miesiączkowanie.
Prosze o odpowiedz

Badania hormonalne

18 cze 2015 - 22:42:29

Trochę bez sensu, że teraz robiłaś sobie badania, a wizyta we wrześniu, bo co, lekarz dobierze Ci ewentualne leki na podstawie wyników sprzed ponad 3 miesięcy? Co do wyników, to posprawdzaj sobie lepiej sama w necie. Uwierzysz komuś na słowo jak tu napisze?

A co do samych wyników, to widzę, że masz wysoki stosunek LH:FSH (>2), co wskazywałoby na PCOS. Masz jakieś inne objawy? Poczytaj sobie trochę o tym :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-18 23:50 przez Lucky_one.

Badania hormonalne

19 cze 2015 - 10:25:46

Miałam mieć wizytę teraz w czerwcu ale lekarz nie powiedział że na wyniki czeka się dwa tyg t poprostu nie wyrobiłam się z badaniami i musiałam się przepisać a wiadomo jak to jest na NFZ :/
Czytając o PCOS nie mam żadnych z opisujących go objawów.
Chyba wybiorę się prywatnie na konsultację.
Porównując moje wyniki do wartości referencyjnych to podwyższony mam estradiol i prolaktyne. No i faktycznie stosunek LH:FSH wychodzi 2,09.

Badania hormonalne

19 cze 2015 - 10:31:15

idz jednak prywatnie , bo potem okaże się że te wyniki są już nieaktualne.

Badania hormonalne

19 cze 2015 - 15:17:45

Cytat
banach
idz jednak prywatnie , bo potem okaże się że te wyniki są już nieaktualne.

Masz rację, jednak zanim dostanę się na wizytę chciałabym coś się dowiedzieć bo się niepokoję, ale widzę, że mało osób coś wie na ten temat :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy jest jeszcze szansa na ciążę?