Obecnie rozmawiamy o:

Sypialnia tapeta

godzinę temu

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Wakacje w Hiszpanii.

dzisiaj o 14:37

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 183
Ostrzeżenia: 3/5

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 19:56:04

Cześć dziewczyny, regularnie współżyję ze swoim chłopakiem i używaliśmy do tego zawsze prezerwatywy, która nie zawiodła nigdy (zawsze nawet sprawdza ją po) jednak postanowiliśmy się zabezpieczyć dla większego bezpieczeństwa pigułkami (dopiero kupiłam, nie zaczelam brać). Spóźnia mi się okres jakieś 7 dni, choć zawsze mi się spóźnia co najmniej 4, ponieważ nie mam regularnego. Stresuję się choć wiem, że nie mam czym i chciałabym normalnie dostać okresu dlatego myślę czy nie zacząć brać tabletek nie czekając na pierwszy dzień okresu. Co o tym myslicie? Dodam, że przez taki stres kiedyś nie miałam okresu przez 2 miesiące jednak pani ginekolog nic nie stwierdziła. Pomóżcie, moge zaczac wczesniej, da mi to coś czy czekać dalej cierpliwie?

Pomoze ktoś ?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-22 20:04 przez Serduszkowaaaa.

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 20:07:10

Poczekaj i zastosuj je zgodnie z zaleceniami. Dla uspokojenia zrob test ciazowy, bedziesz miala pewnosc ze jest ok i to tylko stres :)

niezweryfikowana
Posty: 183
Ostrzeżenia: 3/5

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 20:14:41

Cytat
emaergieo
Poczekaj i zastosuj je zgodnie z zaleceniami. Dla uspokojenia zrob test ciazowy, bedziesz miala pewnosc ze jest ok i to tylko stres :)

wiem wiem, że stres a co do testu to jeszcze większy. A co by było jakbym zaczęła brać tabletki teraz? Przepraszam za głupie pytanie ale nie miałam z nimi wcześniej do czynienia.

?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-22 20:34 przez Serduszkowaaaa.

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 20:35:48

Nie zaczynaj pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych nie mając okresu. Cierpliwie zaczekaj aż go dostaniesz i wtedy przyjmij pierwszą tabletkę. Tak jak jest napisane na ulotce. Bądz cierpliwa. Może okres Ci się spóźnia, bo podświadomie lekko się stresujesz nowa metodą zabezpieczenia albo coś w ten deseń, rozumiesz ;) Tak więc czekaj ;)

niezweryfikowana
Posty: 183
Ostrzeżenia: 3/5

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 20:36:52

Cytat
_monikaa_
Nie zaczynaj pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych nie mając okresu. Cierpliwie zaczekaj aż go dostaniesz i wtedy przyjmij pierwszą tabletkę. Tak jak jest napisane na ulotce. Bądz cierpliwa. Może okres Ci się spóźnia, bo podświadomie lekko się stresujesz nowa metodą zabezpieczenia albo coś w ten deseń, rozumiesz ;) Tak więc czekaj ;)

Wiem, bardzo możliwe, że to to. I pytanie, co by się stało jakbym zaczęła wcześniej ? ;)

?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-22 20:45 przez Serduszkowaaaa.

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 20:47:03

poczekać

niezweryfikowana
Posty: 183
Ostrzeżenia: 3/5

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 20:49:28

Cytat
makeupkit
poczekać

Ponawiam pytanie. CO może się stać jeśli wzięłabym na przykład teraz ?

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 21:03:02

Moim zdaniem jak wezmiesz teraz to sobie cykl poprzestawiasz.ale nie jestem gin.to pytanie do niego.

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 21:10:00

A umiesz czytać ze zrozumieniem? W instrukcji jest wyraźnie napisane żeby zacząć przyjmować tabletki w PIERWSZYM dniu okresu.

Boże, widzisz i nie grzmisz...

niezweryfikowana
Posty: 183
Ostrzeżenia: 3/5

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 21:11:10

Cytat
KasiaKE
Moim zdaniem jak wezmiesz teraz to sobie cykl poprzestawiasz.ale nie jestem gin.to pytanie do niego.

I tak mam nieregularny.

Cytat
MyszeQ
A umiesz czytać ze zrozumieniem? W instrukcji jest wyraźnie napisane żeby zacząć przyjmować tabletki w PIERWSZYM dniu okresu.

Boże, widzisz i nie grzmisz...

Wyobraź sobie, że umiem i wiem o tym ale pytam co się może stać jak rozpocznę opakowanie teraz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-22 21:12 przez Serduszkowaaaa.

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 21:25:24

Moja koleżanka zażywa je jak chce przestawić sobie cykl, np jak jedzie na wakacje. Wtedy nie dostaje okresu. Jej babcia jest ginekologiem i dowiedziałam się, że jak bierzesz je właśnie żeby zmienić cykl to nie działają jako zabezpieczenie, więc można zajść w ciąże. Jeżeli weźmiesz teraz to przestawisz cykl, czyli jak dla mnie logicznie nie będą działały jak trzeba.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-22 21:27 przez magda0250.

niezweryfikowana
Posty: 183
Ostrzeżenia: 3/5

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 21:39:12

Cytat
magda0250
Moja koleżanka zażywa je jak chce przestawić sobie cykl, np jak jedzie na wakacje. Wtedy nie dostaje okresu. Jej babcia jest ginekologiem i dowiedziałam się, że jak bierzesz je właśnie żeby zmienić cykl to nie działają jako zabezpieczenie, więc można zajść w ciąże. Jeżeli weźmiesz teraz to przestawisz cykl, czyli jak dla mnie logicznie nie będą działały jak trzeba.

Dziękuję bardzo, oczekiwałam takiej odpowiedzi. Powiedz mi jeszcze dlaczego przy zmianie cyklu nie działają ?

zweryfikowana
Posty: 276
Ostrzeżenia: 1/5

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 21:45:58

Musisz poczekac na okres.

niezweryfikowana
Posty: 183
Ostrzeżenia: 3/5

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 21:52:12

Cytat
Monissia21
Musisz poczekac na okres.

Kurcze, to sie troche postresuje i spóźni się znowu. Mam nadzieje tylko, że nie znowu 2 miesiące :(

Tabletki czy poczekać?

22 gru 2014 - 22:02:25

Oczywiście można rozpocząć stosowanie tabletek w dowolnym momencie cyklu jednakże wpływa to na ich skuteczność.
Istnieją dwa podstawowe schematy rozpoczęcia stosowania tabletek antykoncepcyjnych:

- pierwsza tabletka zostaje przyjęta pierwszego dnia cyklu (czyli w pierwszym dniu miesiączki),
- pierwsza tabletka zostaje przyjęta w dowolnym momencie cyklu.
W pierwszym przypadku skuteczność antykoncepcji powinna być zachowana teoretycznie od przyjęcia pierwszej tabletki, natomiast w drugim przypadku zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji przynajmniej przez tydzień.
Dla zwiększenia skuteczności przy stosowaniu pierwszego opakowania tabletek można wspomagać się dodatkowymi metodami.



Taka wypowiedź z portal.abczdrowie.pl

Ja osobiście jestem za stosowaniem zgodnie z ulotką.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

plamienia a tabletki