Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

no odstawilam juz tydz temu i bylam ulekarza.Wyniki w normie. Dzis jeszcze zrobilam mofrologie - magnez. Jak to nie to to ja juz nie wiem

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 7/5

I co byłaś u lekarza? Moim zdaniem może to być zakrzepica żylna objawy - mój tata ma zakrzepicę i strasznie bolała go łydka i spuchła mu całą noga. Warto to sprawdzić bo to niebezpieczna choroba. Mój sąsiad przez nią umarł kilka lat temu bo pomoc nie zdążyła na czas. Oczywiście nie chcę cię straszyć bo to równie dobrze może być coś innego ale sprawdzić warto.

hej wszystkim!

Jak czytam: tabletki antykoncepcyjne a ból łydek, to od razu myślę zakrzepica.
W moim przypadku tak było, że stosowałam Belarę i zaczęły mi puchnąć nogi, do tego bardzo, ale to bardzo bolały. Zgłosiłam się do lekarza, który wskazał mi, że mogą to być początki, groźnej dla zdrowia, zakrzepicy. Estrogeny zawarte w tabletkach wpływają na krzepliwość krwi. Dodatkowo ryzyko potęguje genetyczna predyspozycja do tworzenia się zakrzepów czyli trombofilia wrodzona, a dokładniej mutacja V leiden i protrombiny. To wszystko uświadomił mi lekarz i zlecił mi odpowiednie badania, żeby wykluczyć genetyczne uwarunkowania. Jak się okazało jestem nosicielką mutacji v leiden, która jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej - tak powiedział mi ginekolog, takie info znajdziecie w większości ulotek dołączonych do hormonów. Miejcie to na uwadze. Ja, gdybym nie zrobiła badania, to mogłabym zachorować na zakrzepicę, która w konsekwencji może prowadzić np. do zatoru płucnego... nie ma żartów. Tu chodzi o nasze zdrowie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ginekolog w Rzeszowie