Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

lekarka mi powiedziala ze tabl anty wplywaja na wchlanianie sie magnezu, wchlania sie on gorzej. Gin. to mi tu nic nie pomoze raczej.. co najwyzej da skierowanie, a tabletki juz odstawilam. Chlopak mi wczoraj nawet chcial masaz tych lydek zrobic;p ale bolalo przy dotyku;/

mam nadzieje, ze przesadzam;p i przejdzie samoz siebie. Ciekawilo mnie tylk oczy ktoras dziewczyny miala podobne objawy

Takie badanie powinnaś mieć zrobione przed przepisaniem tabletek. Możesz je odstawić oczywiście, jednak wtedy musisz liczyć się z tym że jako metoda antykoncepcji nie będą zbyt skuteczne.

Dodaj koniecznie potas np Aspargin i jedz rodzynki

lekarz Ci nie pomoże, a forum już tak? lekarz wie więcej niż my razem wzięte, dlatego weź wyniki badań i idź do ginekologa.

nie no źle to ujelam :) mialam na mysli to,ze byłam juz z wynikami u lekarza i mowil ze wszystko jest ok. Wyniki w normie. Potas tez mi badali, jest ok.
No nic, bede brala ten magnez a z tabletek zrezygnuje skoro takie jaja po nich sa;/

Cytat
emaergieo
Takie badanie powinnaś mieć zrobione przed przepisaniem tabletek. Możesz je odstawić oczywiście, jednak wtedy musisz liczyć się z tym że jako metoda antykoncepcji nie będą zbyt skuteczne.

nie beda w ogole. Bo nie bede ich brac.W zasadzie nawet na ulotce mialam napisane ze w razie skurczu lub dretwienia nogi czy reki powinno sie natychmiast przerwac stosowanie tabletek.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-23 12:50 przez highhope.

Ja też mam wrażenie, że odkąd biorę tabletki mam jakieś widocziejsze żyły i bolące nogi

jeżeli masz takie problemy, to pierwsze, co powinnaś zrobić, to odstawić natychmiast tabletki. skoro zrobiłaś badania i wyniki są ok, to należy iść do ginekologa i tabletki zmienić. może się też okazać, że ich nie tolerujesz i konieczna będzie w ogóle zmiana formy antykoncepcji.

no wlasnie, postanowiłam je calkiem odstawic i nie zmieniac bo juz kidys bralam inne i tez mialam problemy. Chyba faktycznie ich nie toleruje;/
trudno, jakos sobie poradzę.
A powiedzcie mi, dzis dostalam krwawienia z odstawienia. Czy ja ten dzien moge traktowac jako dzien ''miesiaczki'' od ktorego ew. oblicze/oszacuje date kolejnej? (juz bez tabletek) bo teraz po przerwaniu tabl. to w ogole nie wiem czy mam szanse jakos zorientowac sie kidy bede miala okres?

jeżeli 1 raz bierzesz te tabletki, to krwawienie poza okresem może się pojawić. musisz poczytać w ulotce, tam taka informacja powinna być. ja na przykład zaczęłam brać niecały rok temu i też w połowie pierwszego listka dostałam "okres". na pewno jednak nie bierz już tych tabletek, bo skoro mówiłaś, że pominęłaś, albo ze względu na ból chcesz pominąć, to całkiem zaburzysz cykl. a co do okresu, to wylicz sobie, kiedy mniej więcej powinnaś dostać i wtedy powinien być. aczkolwiek, skoro ingerowałaś tabletkami, to może być trochę później albo trochę wcześniej. musisz iść do ginekologa i dokładnie mu wszystko powiedzieć.

chodzi o to ze mam teraz krawienie(od dzis) bo odstawilam tabletki 2 dni temu. Do konca blistra zostalo mi 5 ale ich nie przyjelam.(takie było zalecenie na ulotcE)
Zastanawiam czy od dzisiejszego dnia moge jakos mniej wiecej obliczyc sobie kolejna miesiaczke? Czy to nie realne?



Chcialabym tak mniej wiecej ogarnac kiedy moge sie spodziewac normalnej miesiaczki, po prostu nie wiem czy dzisiejszy dzien moge uznac jako dzien od ktorego za jakis miesiac mogę miec juz naturalny okres?

pierwszy dzień krwawienia musisz uznać za pierwszy dzień cyklu, po tabletkach bywa różnie, tzn. możesz po miesiącu już dojść do równowagi hormonalnej i dostać normalny okres bo normalnie będziesz jajeczkować, lekarze twierdzą, że max po 3 mies dochodzi się do pełnej równowagi hormonalnej, co nie znaczy, że już po miesiącu nie dostaniesz normalnego okresu. Zatem pierwszy dzień krwawienia traktuj jak pierwszy dzień miesiączki i to jest twój pierwszy dzień cyklu.

Nie nie mozesz pominąć bo jesteś nie zabezpieczona, a potem ja złoszcze się, jak ludzie adają, jakie to one nieskuteczne, ciekawe dlaczego.

Hormony nie są dla wszystkich, jeśli masz problemy z łydkami i zaczeły sie własnie wtedy, gdy zaczełas brac hormony to trzeba isc do lekarza. Masz może żylaki, albo skłonności do nich?

wiem,ze nie jestem zabezpieczona. Odstawilam calkiem tabletki. Zylakow nie mam. Z tego co wiem w najblizszej rodzinie tez nikt nie miał do nich skłonnośći

ciężko stwierdzić kiedy będzie kolejny okres, zazwyczaj trwa to podobnie jak większosć cylki czyli ok 28dni, aczkolwiek może Ci się to odrobinę poprzesuwać. Zależy od organizmu.

zweryfikowana
Posty: 1.574
Ostrzeżenia: 1/5

ja bym odstawiła tabletki przy takich objawach.. ja brałam anty i zaczęło mnie kłuć płuco i czułam takie dziwne mrowienie w nogach..odstawiłam..wolę dmuchac na zimne. Ale najlepiej udaj się do lekarza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

plamienia a tabletki