Proszę o radę, od jakiś 3 tyg. biorę tabletki antykoncepcyjne i czuję ból w łydkach- pieczenie plus tak jakbym miała zakwasy. Boję się,że to przez te tabletki..
Wiem ze przez tabl. anty mozna nabawić się zakrzepicy dlatego jutro idę zrobic badania krzepliwosci krwi.

Moje pytanie brzmi : czy mogę w trakcie brania tabletek pominąc 1 lub 2 pastylki? Tak jakbym sobie o nich zapomniala...Wiem jak to brzmi ale chce to zrobic celowo, ten bol łydek az budzi mnie w nocy
juto idę zrobic badania, dlatego dzis pomyslalam,zeby nie brac tabletki i zobaczyc czy nadal będzie mnie bolało.. bo martwi mnie to, lydka boli mnie nawet przy dotyku, a w nocy tak piecze.. jeszcze godzine temu czulam sie tak jakbym miala zakwasy,teraz przeszło...

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-21 14:21 przez highhope.

ja bym nie pomijała, bo jak zrobisz wyniki na krzepliwość bez brania tabletek, może się okazać, że inr będziesz miała w porządku. Zrób ten wskaźnik krzepliwości, polecam by zrobić też magnez i wapń, kosztują ok 10zł, a warto, być może to zbieg okoliczności i np. masz za mało magnezu. Jesli tak, kup sobie magnez z wit b6. Polecam też zrobić morfologię z rozmazem żeby zobaczyć ile masz płtek krwi. Czasem przy tabletkach krzepliwość jest w normie, ale płytek krwi może być za dużo, wówczas masz do czynienia z nadpłytkowością od leków, która może powodować oczywiście w późniejszym okresie zakrzepicę. Zrób komplet i daj znać co i jak.
Pozdrawiam

Biorę magnez codziennie, więc to nie to. Czy zwykły lekarz rodzinny zleci mi takie badania? Będzie wiedział co powinnam zbadac? Czy mozna po prostu bez skierowania, zaplacic i zrobic te badania,które wymienilas?

Pamiętam jak rok temu zmienilam tabletki anty i tez bolaly mnie łydki..ale potem je odstawilam i bol minal jak ręką odjal..i juz nie wrocil az do dzis kiedy znow wrocilam do antykoncepcji teog typu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-21 14:37 przez highhope.

To, że bierzesz magnez nic nie znaczy, bo może się np. nie przyswajać lub bierzesz go za mało. Ja bym nie liczyła na rodzinnego, powiedziałabym, że dzwoniłam do ginekologa z zapytaniem czy to może być przez tabletki i zasugerował morfologię z rozmazem, wapń, magnez, krzeplwiość krwi. Tak naprawdę do morfologii mamy wszyscy prawo na nfz raz na rok. Z resztą nie powinno być problemu bo to tanie badania więc może lekarz da skierowanie, tylko nie mó, że bierzesz magnez. Ewentualnie resztę zrób na swój koszt jesli oczywiście możesz.

a jesli nie chcesz iść do rodzinnego, wszystko zrobisz bez skierowania

możesz jeszcze zrobić czas protrombinowy, nie wiem ile kosztuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-21 14:42 przez kranka.

chodzi mi o to czy ja mogę po prostu isc do mojej przychodni i bez zadnego skierowania poprosic o pobranie krwi i zrobienie tych badan?Czy muszę miec jakis papierek dla pielęgniarek.
Do gin z dnia na dzien sie raczej nie zarejestruje..

możesz bez niczego iść, zapłacić i zrobią bez żadnego papierka
mi chodziło o to, że możesz zarejestrować się do rodzinnego i spróbować wziąć skierownie i zasugerować co chcesz wykonać, że niby to jest postanowione w konsultacji telefonicznej z ginem, żeby lekarz rodzinny miał jakieś oparcie i wierzył ci, że to jest potrzebne

a rozumiem, ok.Dziękuje. To sprobuję jutro na wlasna reke zrobic te badania powiem w recepcji ze gin mi je zasugerował ...

Mam nadzieje ze to jednak kwestia tego magnezu.. zwłaszcza ze dlugo mialam plamienia..

Tak mnie to jednak piecze i boli tylko gdy zazywam tabletki anty...

jak też pieką łydki to raczej problem z zakrzepicą może być, nie lepiej iść do ambulatorium gdzieś dziś i powiedzieć, że ból jest nie do zniesienia? powinni wykonać wszystkie badania

może usg dopplerowskie by zrobili jeśli mają...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-21 14:53 przez kranka.

nie jest az taki nie do zniesienia... teraz np. minal calkiem...w nocy mnie po prostu obudzil a rano czulam sie jakbym miala zakwasy..

rozumiem, powodzenia w takim razie i zdrówka ;-)

No niestety to są częste skutki uboczne brania tabletek anty .:(
Ja jak brałam żyły na nogach mi się bardzo uwidoczniły i ciagle czułam ,że te nogi są opuchniete i też mnie rwały łydki .
Po odstawieniu( odrazu po 1 opakowaniu) wszystko przeszło.
Robiłam USG dopplerowskie nóg na szczęście nic nie wykazało .

cholera.. ale rok temu jak je bralam(w zasadzie prawie te same tabletki) to nie mialam az takich jazd z tymi lydkami...to nie jest jakis straszny bol, tylko taki jakbym miala zakwasy... myslicie ze jak dzis pomine 1 tabletke to te hormony az tak spadna ze jutrzejsze wyniki moga nie byc wiarygodne?


chyba jestem troche hipohondryczka:P bo sie zwykle za bardzo martwie o swoje zdrowie, a to tylko lekkie rwanie w lydkach..a ja juz mam wizje ze to lada dzien od razu przerodzi sie w cos strasznego..

no nic mam nadzieje ze jutro mi zrobią te badania... dziękuje za rady :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-21 16:35 przez highhope.

Znalazłam taki artykuł i tu są wyszczególnione badania, które powinno się robic przy stosowaniu antykoncepcji: http://polki.pl/seks_antykoncepcja_artykul,10037950.html

zrobilam sobie badania krwi, krzepliwosc i rozne inne. Wszystko w normie a te lydki nadal mi dretwieja... i pieką...a dzis po 2 dniach od przerwania stosowania tabletek dostalam krwawienia. Kupilam jakis magnez multiwitamina...Mam nadzieje ze w koncu samo przejdzie bo oszaleje
odstawiam te tabletki bo to samo zlo...;/
zazdroszze dziewczynom ktorym nic nie dolega po tabl anty...

może rzeczywiście idź do gina prywatnie, powinien wiedzieć w czym problem. a może masz zwyczajne kurcze i tak to odczuwasz? po kurczach często odczuwa się "zakwasy".

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ginekolog lub Endokrynolog - Zielona Góra - ważne.