Obecnie rozmawiamy o:

Meble na wymiar Warszawa

gorący temat

Dom czy mieszkanie

45 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 7:25

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 22:24

kredyt

wczoraj o 18:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Paniczny strach - narkoza :(

12 gru 2014 - 13:59:07

Hej dziewczyny!
Muszę się trochę wyżalić... we wtorek mam mieć przeprowadzaną laparoskopię. Na lewym jajniku mam 5cm torbiel, którą trzeba usunąć.

Czekałam na ten zabieg ponad pół roku i raczej się nie bałam, aż do teraz.
Nie śpię po nocach, boli mnie brzuch, na myśl o narkozie chcę mi się płakać.
Popadłam w jakąś paranoję. Strasznie się boję, że się nie wybudzę, że będą komplikacje z moim wybudzeniem..
Miałam już kiedyś narkozę i wszystko było okej, ale to byla operacja z dnia na dzień (uległam wypadkowi) i nawet nie mialam czasu o tym myśleć i się zastanawiać.
A teraz? Ta myśl odebrała mi jakąkolwiek chęć do wszystkiego..
Mam 22lata, jestem otwartą i żywiołową osobą a przez to wszystko strasznie się zmieniłam i nie mam chęci na nic..
Czy miałyście narkozę i czy faktycznie ja wariuje ? :(

Paniczny strach - narkoza :(

12 gru 2014 - 14:04:21

pociesza nie martw się, na pewno wszytko będzie dobrze. Prawdopodobieństwo niepowodzenia jest praktycznie zerowe. Tak więc głowa do góry tak

Paniczny strach - narkoza :(

12 gru 2014 - 14:12:44

mmmycha - dziekuje za slowa otuchy.. Mimo wszystko chyba nie wylecze sie z tego stresu dopoki nie bedzie po ...nie wiem co ze soba zrobic..

Paniczny strach - narkoza :(

22 lut 2015 - 17:54:01

hej :) nie martw się :)

szanse by coś sie nie udało są minimalne.
ja od 12 roku życia ze względu na chorobę miałam już 8 narkoz.
i szczerze ? uwielbiam moment kiedy odpływam-próbuję z tym walczyć , ale się nie udaje -wiem)głupio brzmi ,ale na prawdę lubię ten moment :)

Paniczny strach - narkoza :(

22 lut 2015 - 18:09:43

czemu sie nakrecasz ? juz raz miałas narkoze wiec wiesz jak to jest czemu z góry zakładasz ze cos sie nie uda? nie ma takiej mozliwosci bys sie nie wybudziła i nie nakrecaj sie tylko głowa do góry pomyśl ze po operacji bedziesz uwolniona od bólu

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Paniczny strach - narkoza :(

22 lut 2015 - 18:10:23

miałąm. Jedyna straszna rzecz związana z narkozą - póki się wybudzałam, to wygadałam wszystko salowym - a kto mi się podoba, a za kogo chcę wyjść, a że cycuchy mam małe... miałam 13 lat to i problemy były "na poziomie". Salowe miały polewkę :D.

Nie bój się, jeśli nie masz strasznej tajemnicy, to się nie masz czego bać.

Paniczny strach - narkoza :(

22 lut 2015 - 18:20:31

Co do torbieli na jajniku to czy próbowano Ci ją zaleczyć tabletkami? Ja miałam torbiel o wielkości 6 cm na 6,2 cm ale lekarz stwierdził, że nie będzie mnie od razu pod nóż kładł bo po co skoro najpierw trzeba wypróbować leki...dostałam regulon na pół roku i śladu po nim nie ma, a minęło już 1,5 roku :)

Co do narkozy to normalne, że się boisz, tylko głupi się nie boi!
Ja przeszłam poważną operację która trwała 4 godziny i jest jedną z bardziej krwawych operacji jakie są wykonywane. Miałam nawet przetaczane 0,5 litra krwi. Bałam się ale wiem, że lekarze robią wszystko aby było dobrze i nie odpuszczają więc głowa do góry! Na pewno będziesz w dobrych rękach. Do operacji przygotowuje się cały zespół lekarzy i wszystko ze sobą konsultują. Narkoza dopierana jest do wagi - nic nie jest przypadkowo podawane. Będzie dobrze! :)

Paniczny strach - narkoza :(

22 lut 2015 - 18:25:07

Moja siostra, będąca w Twoim wieku, niedawno przechodziła poważną operację, a potem miała badania, podczas których również musiała być pod narkozą. Bała się na myśl o narkozie, jak się okazało - niepotrzebnie. :) Jedynym skutkiem ubocznym, który wystąpił po narkozie był brak apetytu. Głowa do góry, wszystko będzie dobrze :)

Paniczny strach - narkoza :(

27 lut 2015 - 08:52:53

Cytat
gente
hej :) nie martw się :)

szanse by coś sie nie udało są minimalne.
ja od 12 roku życia ze względu na chorobę miałam już 8 narkoz.
i szczerze ? uwielbiam moment kiedy odpływam-próbuję z tym walczyć , ale się nie udaje -wiem)głupio brzmi ,ale na prawdę lubię ten moment :)
Nie brzmi głupio :) wielu ludzi tak ma ja również:) Ten moment jest taki jedyny w swoim rodzaju:) Mi to idzie takie ciężkie jakby ciepło od nóg i trwa to ułamek sekundy ,ale takie uczucie jakby się było w niebie przez chwile:)To normalne ,wielu ludzi tak to przezywa i tak ma :)

Ostatnio w listopadzie to pamiętam ,anestezjolog patrzy na mnie stojąc za moją głową .Patrzy z góry ,pielegniarka wstrzykuje narkozę a ja czuje jak powieki już zaczynają opadac i jak na filmach przewracam oczami a ta patrzy na mnie o tym myślałam własnie:) w tej chwili że to smiesznie musi wyglądac:) A po sekundzie idzie już to ciepło i odlot:)Mam silne serce zaczęłam się przebudzać gdy miałam jeszcze rure intubacyjna w gardle ,zaczęłam się dławic i szybko wyciągli.Tabletka na pól godziny przed operacją głupi jaś na mnie nie działa.Wszystkiego byłam swiadoma jak wiozą na sale operacyjną jak przygotowują jak wiążą pasami itd. :) jak przypinają wszystko .Wszystko wiem jak sala wygląda rozmawiałam z pielęgniarkami z siostra zakonną bo jest u nas na sali opercyjnej zawsze.Po operacji również wszystko widziałąm byłam swiadoma jak wywożą z sali na inna sale na której leżałam 2 ha dopiero później na sale na oddział .Miałam kilka narkoz i zawsze jest mniej więcej tak samo.Ostatnia moja operacja trwała 4 ha .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-27 09:01 przez filipekkrol.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ginekolog Warszawa, pl. Starynkiewicza