Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Strach przed narkozą.

04 paź 2014 - 21:34:10

Dziewczyny, pomóżcie ! :(
Okazało się, że mam torbiel na jajniku. Ma ona 4cm i kwalifikuje się do zabiegu laparoskopii, który wykonywany jest pod pełną narkozą.
Już kiedyś miałam ten zabieg, jednak wtedy nie miałam czasu do namysłu - dostałam takich bóli podbrzusza, że zabrało mnie pogotowie i od razu trafiłam na stół.
Teraz powtórka z rozrywki - natomiast czekam na ten zabieg jak na wyrok. Panicznie boję się narkozy, nieświadomości i tego, że się z niej nie wybudzę.. Wiem, że nie powinnam tak myśleć i pozytywnie się nastawiać jednak nie umiem, nie potrafię. Zabieg mam w grudniu i czuję, że totalnie zwariuję do tego czasu. Odechciewa mi się wszystkiego, czuję że nie mam po co cieszyć się czymkolwiek, kłócę się z chłopakiem i ogólnie nie jestem już taką wesołą i beztroską dziewczyną jaką byłam przed skierowaniem na zabieg..
Co zrobić by się nie załamać, nie wpaść w jakąś depresję... ?

Strach przed narkozą.

04 paź 2014 - 21:42:52

Rozmowa z lekarzami i poznanie ich pomaga. Moja mama mając swiadomosc że oddaje się w ręce specjalistow, którym bezgranicznie ufa, pomogla. A w ciągu roku miała trzy operacje w tym samym miejscu, dużo poważniejsze niż laparoskopia.

Strach przed narkozą.

04 paź 2014 - 21:44:01

Pierwsze słyszę, że torbiel robią pod znieczuleniem ogólnym, również miałam usuwaną ale moja miała 8 cm a do 5 lekarze mi mowili, że podlega jeszcze leczeniu farmakol. w szpitalu każdy lekarz mówił, że takich zabiegów nie robi się pod narkozą, chyba, że są ku temu powody, aczkolwiem zazwyczaj są powody żeby nie robić zniecz. ogólnego. Jeżeli już maszmieć takową operacje to nie masz się czego bać jeżeli Twoje zdrowie nie ma przeciwwskazań do narkozy, nie ma powikłań itp. Wiedzą na podstawie wagi ile mają Ci jej dać, tak że bez obaw, napewno się wybudzisz. Ja osobiście bym Ci poradziła, abyś Ty się skonsultowała jeszcze z jakimś innym gin zobaczysz co Ci powie, może uda się ją wyleczyć i operacja będzie zbędna. Moim zdaniem oper. to ostatecznośc jeżeli czegoś się nie da wyleczyć, ja po operacji na pierwsza torbiel, po roku miałam następne i własnie miały 4,5 cm i wyleczyłam je, bez operacji następnych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-04 21:46 przez darka806.

Strach przed narkozą.

04 paź 2014 - 21:47:23

rozumiem twoje obawy, tez taka jestem ze mysle o najgorszym, ale glowa do gory!

Strach przed narkozą.

04 paź 2014 - 21:50:08

Ja miałam 2 razy ogólne (przy wyrostku i przy łyżeczkowaniu) i jedno w kręgosłup ( przy cc) i powiem ci ze o wiele bardziej wole ogólne. Pstryk i spisz. Nie bój się :) Ciesz się życiem a nie zamartwiaj na zapas :) Przy dzisiejszej medycynie nie ma się co bać :) !

Strach przed narkozą.

04 paź 2014 - 22:13:30

Na Twoim miejscu poszłabym się skonsultować z innym lekarzem jeszcze. Ja miałam torbiel 6,5 cm, odpowiednie leczenie i sama zniknęła, nie musiałam mieć jej wycinanej.

Strach przed narkozą.

04 paź 2014 - 22:26:41

ja mialam 5,5cm, bardzo silne bóle, dostałam lek Provera i sam się wchłonął. Nie kwalifikował się do wycięcia... może skonsultuj to jeszcze?

Strach przed narkozą.

04 paź 2014 - 22:59:28

Kochane! Dziekuje za slowa otuchy i wsparcia :* Niestety moja torbiel sama sie nie wchlonie, nie peknie ani nie da sie jej wysuszyc farmakologicznie. Jest tto torbiel endometrialna, ktorej pozbyc sie mozna tylko operacyjnie.. Wiem, bo mialam juz raz inna torbiel - krwotoczna, i po okresie sama pekla.. Mam tyle negatywnych myśli, tak samo tych ze nie bede mogla miec nie daj boze dzieci przez te torbiele.. :( ogolnie vhyba popadam w jakieś zalamanie psychiczne..

Strach przed narkozą.

04 paź 2014 - 23:21:49

Mialam raz w zyciu narkoze.
Takie same obawy i stres.
Plus nienawidze igiel, na sama mysl panikuje.
Ale jeden lekarz mnie zagadal, pielegniarka wbila igle, podlaczli narkoze i zasnelam w 30 sekunud.
Jak sie obudzilam, to wszystkie miesnie mialam rozluznione, calkiem przyjemne uczucie.
Jedyny nieprzyjemny moment to ten, kiedy czujesz jak plyn wlewa sie do zyl " w gore" , kiedy krew chce spltwac " w dol" dloni. No ale i tak po paru sekundach zasypiasz.

Mialam raz w zyciu narkoze.
Takie same obawy i stres.
Plus nienawidze igiel, na sama mysl panikuje.
Ale jeden lekarz mnie zagadal, pielegniarka wbila igle, podlaczli narkoze i zasnelam w 30 sekunud.
Jak sie obudzilam, to wszystkie miesnie mialam rozluznione, calkiem przyjemne uczucie.
Jedyny nieprzyjemny moment to ten, kiedy czujesz jak plyn wlewa sie do zyl " w gore" , kiedy krew chce spltwac " w dol" dloni. No ale i tak po paru sekundach zasypiasz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-04 23:21 przez lezysz.

Strach przed narkozą.

04 paź 2014 - 23:43:09

Miałam raz narkozę przy cc i najgorszy dla mnie moment był wtedy, kiedy się wybudzałam, nie mogłam nabrać powietrza, klatka piersiowa opadała mi coraz bardziej, bardzo ciężko było zrobić wdech, pamiętam to do dziś. A w przyszłym roku czeka mnie kolejna operacja i mam takiego stracha tak jak Ty.

Strach przed narkozą.

05 paź 2014 - 00:10:27

W dniu wczorajszym pierwszy raz w życiu miałam narkozę. Też się bałam.
Dziś mogę powiedzieć, że nie ma czego :)
Tak więc głowa do góry

Strach przed narkozą.

05 paź 2014 - 02:16:32

podejdź do tego tak:

nie mam wyboru (bo zakładam że chcesz być zdrowa) więc po co przejmować się czymś na co nie mam wpływu? operacja musi się odbyć i już. Po prostu, musisz zaakceptować że na pewne rzeczy nie mamy wielkiego wpływu i myślenie o nich w kółko nie prowadzi do niczego innego niż do stresu. Wszystko będzie dobrze, gdy przychodzą czarne myśli, sięgaj po książke, zajmij się sprzątaniem. gdybyś wiedziała jakie szkody może wyrządzić przewlekły stres to natychmiast byś tę sprawę olała.

Głowa do góry, nic Ci nie będzie, moja bratowa niedawno miała ten sam zabieg i wszystko poszło gładko i pomyslnie, pozdrawiam

Strach przed narkozą.

05 paź 2014 - 03:19:11

Tym brakiem dzieci to sie tak nie przejmuj. Ja zaszłam w ciąże za pierwszą probą i potek przy usg okazała sie że mam też toriel. Takze nie przeszkodziła w zajściu i nie było z tym trudności. Torbiel rosła aż do 6,5 cm ale dwa miesiace temu się wchłonęła i już jej nie ma. A dzidzia jest ;-) A co do narkozy, ja mialam ale taka na chwileczkę (mialam łyżeczkowanie ponad rok temu - wtedy straciłam dziecko a żadnej torbieli nie miałam) i jedyne co pamiętam to drętwienie karku i koniec... zasnęłam. Obudziłam się bez przeszkód i było ok. Nie bój się, to są specjaliści i wykonują takich narkoz mnóstwo dziennie. Ja tam sie cieszę, że podczas łyżeczkowania miałam pełną narkozę, bo gorzej byłoby mi to znieść.

Strach przed narkozą.

05 paź 2014 - 07:12:35

Kochana przecież to jest super uczucie gdy zasypiasz ,najpierw idzie takie ciepło od nóg w góre na całe ciało,to ułamki sekundy czujesz się tak lekko :) A tak na poważnie nie bój się :) Będzie dobrze ,gorzej po narkozie ,ja miałam kilka razy ,wymiotowałam żle się czułam jakbym miała kaca po tygodniu picia.Jeden raz miałam do wyboru ,narkoza albo znieczulenie miejscowe i zgodziłam się na miejscowe ,NIGDY więcej bym tego nie zrobiła.Coś okropnego mieć zabieg i wszystko słyszeć itd.Do dziś czuje zapach palonej skóry ,gdy przypiekali naczyńka krwionośne zatykali ,brrrrrrr.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-05 07:16 przez filipekkrol.

Strach przed narkozą.

05 paź 2014 - 08:42:25

Ja miałam raz narkozę. Rano, przed operacją dostałam "głupiego jasia", byłam bardzo zestresowana, płakałam i ze zmęczenia zasnęłam, obudziłam się jak mierzyli mi ciśnienie na sali operacyjnej i znów odpłynęłam. Spałam (z kilkuminutowymi przerwami) aż do następnego dnia. Gdy się już całkowicie wybudziłam - było już po operacji, nie wymiotowałam, co czasem po narkozie się zdarza i żyję całkiem nieźle ;) Ale pamiętam jak się denerwowałam, chciałam żegnać z rodziną i znajomymi ;) Także nic się nie martw! Wszystko będzie dobrze, a najważniejsze to słuchać anestezjologa, który wyjaśnia wszystko, co związane z zabiegiem, wybudzaniem. Nie bój się pytać!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

atywia, kto przyjmuje?