Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

06 sie 2014 - 09:48:46

Hej kochane;)
Od poniedziałku leżę plackiem ponieważ mam coś z brzuchem (nawet po wizycie w szpitalu nie stwierdzili niczego konkretnego) ale dostałam antybiotyk..
Problem tkwi w tym, że biorę tabletki anty i czy według Was jeśli brałabym antybiotyk do piątku a jeśli współżyłabym np. w niedzielę to czy mogłabym zajść w ciążę?
Tabletki biorę 4lata, mój facet nie za często kończy "w środku" a z racji tego, że nie widzimy się prawie całymi tygodniami to zależy mi na odpowiedzi;)

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

06 sie 2014 - 09:51:14

Wydaje mi sie ze może osłabić działanie anty,ale przecież na te pare dni możecie się wstrzymać z tym ,,,do środka...:)
Dla pewności:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-06 09:51 przez filipekkrol.

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

06 sie 2014 - 09:53:01

Właśnie mi chodzi o stosunek przerywany;)
Wiem wiem, że to niemożliwe abym zaszła w ciążę podczas stosunku przerywanego ale dla pewności pytam;)

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

06 sie 2014 - 09:58:02

Cytat
cherrybom77
Właśnie mi chodzi o stosunek przerywany;)
Wiem wiem, że to niemożliwe abym zaszła w ciążę podczas stosunku przerywanego ale dla pewności pytam;)
Jest możliwe :) nie wiem jak to się medycznie nazywa ale mezczyzna przed wytryskiem ma tez ze wydziela płyn i w tym mogą być plemniki.Stosunek przerywany nie jest żadna metoda antykoncepcji,moze prezerwatywa?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-06 09:59 przez filipekkrol.

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

06 sie 2014 - 10:00:00

Każdy antybiotyk ZAWSZE osłabia działanie tabletki anty. Ja bym nie ryzykowała. Moja koleżanka w ten sam sposób zaszła w ciąże :)

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

06 sie 2014 - 10:00:53

Cytat
cherrybom77
Wiem wiem, że to niemożliwe abym zaszła w ciążę podczas stosunku przerywanego ale dla pewności pytam;)

Niemożliwe?

Skoro leżysz plackiem, to jak ty chcesz się ze swoim stosunkować?

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

06 sie 2014 - 10:09:42

Powinnas wiedziec przede wszystkim ze stosunek przerywany nie jest zadną metoda antykoncepcji ,wiele młodych dziewczyn w ten sposób zachodzi w niechciane ciąze.Ja mysle ze skoro uprawiasz sex ,to powinnas porozmawiać ogolnie na ten temat z ginekologiem on ci powie wszystko co i jak.Każda młoda kobieta zanim zacznie uprawiac sex powinna być uswiadomiona przez lekarza co i jak:) a przynajmniej takie podstawowe sprawy jak stosunek przerywany:)Teraz w twoim wypadku antybiotyk może osłąbic działanie tabletek anty ,wiec radziłabym na ten czas preserwatywe .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-06 10:12 przez filipekkrol.

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

06 sie 2014 - 10:49:47

Tabletka anty wchłania się całkowicie do organizmu po 4 godzinach, wtedy ma działanie takie jak powinna. Mój ginekolog radził mi w przypadku zażywania antybiotyku, żeby zrobić tak, aby tabletkę zażyć, aby miała ona 4 godziny na wchłonięcie i dopiero potem wziąć antybiotyk.

I tak jak piszą dziewczyny, antybiotyk może osłabić działanie tabletek.

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

06 sie 2014 - 11:14:20

Przeczytaj ulotkę czy wchodzi w interakcję.


ja brałam Unidox (który osłabia piguły) przez tydzień, antybiotyk rano, pigułka wieczorem i w ciąży jak nie byłam, tak nie jestem. Pomijam już fakt, że antybiotyki dostawałam dość często. Ważne, żeby nie połykać ich razem w tym samym czasie.

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

12 sie 2014 - 23:00:32

A nie prościej i bezpieczniej, po prostu przez kilka dni dodatkowo zabezpieczyc sie prezerwatywą?

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

12 sie 2014 - 23:05:05

Hmmm w niedziele to raczej nie, ale w poniedziałek pewnie tak o_O
PS może po prostu użyjcie gumki dla pewności zamiast pytać na forum o porady. Wiesz jak to jest - nigdy nic nie wiadomo! :)

Antybiotyk - CO ZROBIĆ?!

29 paź 2015 - 11:01:38

Pamiętaj, jeśli antybiotyki, to i do tego synbiotki, a u mnie dokładnie multilac synbiotyk. Ochronisz żołądek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BADANIE HSG- DROŻNOŚĆ JAJOWODÓW