Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Torbiel jajnika.

01 sie 2014 - 18:53:37

Witam,
Podczas ostatniej wizyty u ginekologa wykryto u mnie torbiel skórzastą jajnika :( - do usunięcia. Lekarz zaproponował laparoskopię. za kilka dni mam zgłosić się do szpitala na zabieg... Boję się jednak, że torbiel będzie tak duża, że trzeba będzie usunąć jajnik... Moje pytanie jest następujące. czy uważacie, że po operacji powinnam rozpocząć starania o dziecko? Wiem, że z jednym jajnikiem też można zajść,ale jeśli za jakiś czas po laparo torbiel pojawi się z drugiej strony? Nie wiem już co mam o tym myśleć...

Torbiel jajnika.

01 sie 2014 - 19:02:42

a lekarz nie probowal tego leczyc?

tez mam na obu jajnikach, ale przez rok byly obserwowane i się zmniejszyły, nie ma potrzeby ich usuwac

Torbiel jajnika.

01 sie 2014 - 19:05:49

Byłam na konsultacji u trzech różnych ginekologów i ostateczną decyzją jest usunięcie...

Torbiel jajnika.

01 sie 2014 - 19:31:26

a jak duza jest ta torbiel?

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Torbiel jajnika.

01 sie 2014 - 19:35:59

moja mama miała torbiel, podobno dużą (nie znam się) ale wyleczono farmaceutycznie. a też była u 2 lekarzy i chcieli ciąć, dopiero 3 podjął się innego leczenia

Torbiel jajnika.

01 sie 2014 - 19:45:28

Moja mama miała mięśniaki i torbiele, już 2 razy miała operację. Nie wiem, niech Twoje wątpliwości rozwieje lekarz.

Torbiel jajnika.

01 sie 2014 - 19:49:34

Nie zakładaj od razu najczarniejszej wersji. To że będą usuwali torbiel nie znaczy że od razu z jajnikiem.
A jeśli chodzi o dziecko to ty powinnaś najlepiej wiedzieć czy to jest dobry moment. Moja ciocia miała usunięty jajnik w wieku 17 lat, a teraz ma 4 dzieci więc nic nie jest przesądzone :)

Torbiel jajnika.

01 sie 2014 - 19:55:16

a moja mama miała najpierw małą torbiel, którą dałoby się usunąć laparoskopem, ale ginekolog stwierdził, że będzie leczył...po roku "leczenia" torbiel urosła na jeszcze większą i gdy nie widząc efektów zgłosiła się do innego ginekologa ten powiedział, że na laparoskop jest za późno i trzeba ciąć. ten pierwszy lekarz non stop zmieniał leki i mydlił oczy, że on to potrafi wyleczyć...

Torbiel jajnika.

01 sie 2014 - 19:56:03

Kochane istnieją 2 rodzaje torbieli na jajniku, mianowicie torbiel czynnościową i właśnie taka jak ma autorka. Tej czynnościowej w wielu przypadkach nie trzeba usuwać od razu, można obserwować i ona wraz z miesiączką sama powinna zniknąć. Mianowicie torbiel czynnościowa nie jest groźna (o ile nie pęknie) i tworzy się często wielu kobietom (chociaż często o tym nie wiemy) i sama "znika" wraz z miesiączką. Natomiast torbiel skórzasta jest bardzo niebezpieczna i nie dziwie się, że lekarze każą to świństwo usunąć. Torbiel skórzasta nazywana również "potworniakiem". Mianowicie "Potworniaki to guzy będące zlepkiem różnych tkanek budujących ciało człowieka. Mogą być w nich włosy, skóra, gruczoły (łojowe, ślinianki), tkanka chrzęstna, kostna, mięśniowa, nerwowa. W tej bezładnej masie zdarzają się nawet zdeformowane zęby. Komórki budujące guzy mogą być zmutowane genetycznie."



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-01 19:57 przez Marteczka91.

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Torbiel jajnika.

01 sie 2014 - 20:33:49

Cytat
Marteczka91
Kochane istnieją 2 rodzaje torbieli na jajniku, mianowicie torbiel czynnościową i właśnie taka jak ma autorka. Tej czynnościowej w wielu przypadkach nie trzeba usuwać od razu, można obserwować i ona wraz z miesiączką sama powinna zniknąć. Mianowicie torbiel czynnościowa nie jest groźna (o ile nie pęknie) i tworzy się często wielu kobietom (chociaż często o tym nie wiemy) i sama "znika" wraz z miesiączką. Natomiast torbiel skórzasta jest bardzo niebezpieczna i nie dziwie się, że lekarze każą to świństwo usunąć. Torbiel skórzasta nazywana również "potworniakiem". Mianowicie "Potworniaki to guzy będące zlepkiem różnych tkanek budujących ciało człowieka. Mogą być w nich włosy, skóra, gruczoły (łojowe, ślinianki), tkanka chrzęstna, kostna, mięśniowa, nerwowa. W tej bezładnej masie zdarzają się nawet zdeformowane zęby. Komórki budujące guzy mogą być zmutowane genetycznie."

swięta racja lepiej nie dało sie opisac :)

Torbiel jajnika.

02 sie 2014 - 00:36:45

Cytat
kashvi
a jak duza jest ta torbiel?

Torbiel ma ponad 6 cm, lekarz daje nikłe szanse na uratowanie jajnika... Wiem, ze nie powinnam z góry zakładać najgorszego, ale obawy są.

Torbiel jajnika.

02 sie 2014 - 10:54:54

Tak czy siak usunięcie torbieli to priorytet. Miejmy nadzieje, że uda się uratować jajnik. Nie załamuj się kochana i z 1 jajnikiem możesz mieć gromadkę dzieci :)

Torbiel jajnika.

02 sie 2014 - 11:01:58

No torbiel wielkości 6cm to potężna torbiel! większa od jajnika, więc mogą usunąć z jajnikiem. Teraz najważniejsze, żebyś pogodziła się z tą wiadomością, bo z 1 jajnikiem na pewno można mieć dzieci i poprawnie funkcjonować, a przecież trzeba go usunąć, żeby nie wpłynęło źle na Twoje zdrowie. Z resztą, jeśli ten ndrugi będzie funkcjonować poprawnie, to możesz być bardziej płodna niż inne dziewczyny z innymi zaburzeniami, bądź nawet i bez zaburzeń- więc się nie zamartwiaj. Jeśli boisz się o drugi jajnik, to najważniejsze, żebyś go regularnie badała! Będzie dobrze! Moja koleżanka żyje z 1 jajnikiem, jest piękna i sobie radzi;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-02 11:03 przez martonka.

Torbiel jajnika.

02 sie 2014 - 11:57:01

Nie martw się,mam 21 lat i jestem po usunięciu "potworniaka" z jajnika.Mój doktor również nie dał mi gwarancji na ocalenie jajnika zwłaszcza ,że torbiel podczas leczenia wzrosła,aż do 7 cm.Wszystko się wyjaśniło przed operacją,że torbiel była dobrze umiejscowiona i straciłam zaledwie 4mm jajnika.Jeżeli będziesz mieć operację laparoskopem to uratują ci jak największa część jajnika.

Torbiel jajnika.

02 sie 2014 - 12:01:47

Ja mialam na obu jajnikach, na jednym 2cm a na drugim 5cm. Konsultowalo mnie chyba z dziesieciu lekarzy i do konca nie wiedzieli co to jest. Na poczatku stwierdzili ze sa nie grozne skórzaste do laparoskopii spokojnie. Po któryms badaniu powiedzieli mi ze to moze byc nowotwor, ze jednak bedzie cięcie i zebym sie przygotowala na to że moga mi oba wyciac, bo wszystko sie okaze dopiero na stole operacyjnym. Na szczeście wyszlam calo, oba jajniki na swoich miejscach.

Autorko, lekarze napewno beda robic wszystko, zeby jajnik uratowac -wycinanie calego to juz ostatecznosc. Co do przerzutow na drugi jajnik, to po takim zabiegu robi sie regularne badania zeby zapobiec temu i jak pojawi sie cokolwiek w przyszlosci, zeby szybko interweniowac.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

OKRES