Obecnie rozmawiamy o:

Otwarcie sklepu online

gorący temat

FARBA A UTLENIACZ

dzisiaj o 7:11

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->
zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Jaka antykoncepcja ?

30 maj 2017 - 14:56:09

Też dobre ale nie wiem czy dla mnie, z tego wiem ma większą ilość hormonów niż wkładka, jak się po nim czujesz?

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Jaka antykoncepcja ?

14 cze 2017 - 14:47:33

Dość skuteczne są pigułki, ale łatwo je pominąć i może pojawić się problem. wygodniejsze są plastry, ale nie są zbyt estetyczne. Najpewniejsze są chyba klasyczne prezerwatywy, poza ciążą chronią też przed chorobami, poza tym są łatwiej dostępne - na https://secretplace.pl/blog/prezerwatywy-lateksowe-i-nielateksowe-ktore-wybrac-b31.html natrafiłam na poradnik jakie wybrać. Co do krążka, to czytałem, że zwiększa ryzyko zakażeń układu moczowego.

niezweryfikowana
Posty: 277
Ostrzeżenia: 4/5

Jaka antykoncepcja ?

17 cze 2017 - 14:53:31

No z tymi tabletkami to fakt, trzeba się pilnować i być systematyczną. Ja jestem zapominalska i to metoda zupełnie nie dla mnie. Implant za drogo by wyszedł, to zdecydowałam się na wkładkę levosert. Płaciłam ok. 650 zł razem z założeniem i to na 3 lata, więc bardzo ekonomiczne rozwiązanie ;)

zweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 1/5

Jaka antykoncepcja ?

17 cze 2017 - 15:21:59

Ja zdecydowałam się na depo-proverę, czyli zastrzyk antykoncepcyjny. Jest podawany domięśniowo, a hormon rozkłada się w czasie na 3 mies. Jeden zastrzyk co 3 miesiące i nie musze obawiać się zapomnienia tabletki bądź brzydkiego wyglądu plastra. Skutkiem ubocznym jest skąpsze krwawienie (u mnie to na plus), dodatkowo nie tyję, nie spadło libido ani innych skutków ubocznych.

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Jaka antykoncepcja ?

18 cze 2017 - 07:56:24

A ja przestałam krwawić na tabletkach, fakt że trochę schudłam więc może tu jest problem? Ginekolog dała mi tym razem vines, podobno mają jeszcze mniejszą dawkę hormonów. Powiedziała że przy wkładce i implancie mogę wcale nie krwawić, nie byłoby to w sumie takie złe ale strasznie się stresowałam że jestem w ciąży.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-23 08:03 przez hazel.

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 3/5

Jaka antykoncepcja ?

18 cze 2017 - 17:15:38

Ja jestem wierna fanka tabletek antykoncepcyjnych. Po niemalych przebojach z poprzednimi w koncu trafilam na Belare, przy ktorej wszystkie skutki uboczne sie skonczyly. Z tabletek jestem bardzo zadowolona, czuje sie dobrze, a i skutecznosci nie moge nic zarzucic ; )

zweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 1/5

Jaka antykoncepcja ?

18 cze 2017 - 18:24:22

Ja tabletek nie znoszę. Przeszłam już Belara, po której libido miałam niemal zerowe, vibin po którym źle się czułam i sylvie po których miałam biegunki. Zostałam przy zastrzyku

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 8/5

Jaka antykoncepcja ?

01 lip 2017 - 17:29:30

O zastrzyku nie slyszałam. A miałam problem z hormonami i zależało mi na skutecznej antykoncepcji przy jednocześnie niewielkiej liczbie hormonów. Moja ginekolog poleciłam wkładkę levosert o które była wczesniej mowa. uwalnia jeden hormon. Po 4 mscach jestem zadowolona wkładka sprawnie się trzyma :) nie mam już uporczywych wyprysków, które non stop wyskakiwały przy tabletkach. Dla mnie super rozwiązanie

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Jaka antykoncepcja ?

02 lip 2017 - 12:43:52

No tak, ale zastrzyk jak już weźmiesz i źle na niego zareagujesz to co? Nie ma wyjścia, musisz przecierpieć bo nie ma odwrotu. A tabletki mają to do siebie że gdyby coś się działo może w każdej chwili odstawić prawda?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-01 14:24 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 6/5

Jaka antykoncepcja ?

06 lip 2017 - 21:02:25

Ja nie wiem skad ten ogólny przesąd że od tabletek się tyje. Po pierwsze moja droga nie tyje sie od tabletek tylko od wzmozonego apetytu ktory wystepuje przy zle dobranych tabletkach. Obecnie na rynku jest masa tabletek a lekarz nie przepisuje tabletek na bazie ładnych oczu czy imienia tylko robi odpowiednie badania. Po drugie jeśli dbasz o siebie to nie masz sie czego obawiac. Ja biroe tabletki belara od wielu lat i prowadze zdrowy tryb życia. Nie dość ze nie tyje to jeszcze poprawila mi się cera. Tak wiec nie nastawiaj sie z góry to tak a to nie tylko porozmawiaj z lekarzem o swoich obawach a on Ci pomoze wybrac to co bedzie dla ciebie najlepsze

Jaka antykoncepcja ?

10 lip 2017 - 00:41:59

Dziewczyny, ostatnio mąż zaczął czytać o wazektomii. To podobno bardzo skuteczna metoda antykoncepcji,która wymaga tylko poddania się przez mężczyznę jednemu zabiegowi. co o tym sądzicie?

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 1/5

Jaka antykoncepcja ?

14 lip 2017 - 14:18:19

ja myślę,ze wazektomia to trochę bez sensu, bo to zabieg nieodwracalny. Pomyśl na przykład o tabletkach antykoncepcyjnych nowej generacji, które mają bardzo niską dawkę hormonów na przykład pigułki Vines. Niska dawka hormonów sprawia,że ryzyko skutków ubocznych jest bardzo niskie :)

niezweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 4/5

Jaka antykoncepcja ?

16 lip 2017 - 21:51:36

Cytat
keska12
ja myślę,ze wazektomia to trochę bez sensu, bo to zabieg nieodwracalny. Pomyśl na przykład o tabletkach antykoncepcyjnych nowej generacji, które mają bardzo niską dawkę hormonów na przykład pigułki Vines. Niska dawka hormonów sprawia,że ryzyko skutków ubocznych jest bardzo niskie :)

Wazektomia jest odwracalna, więc to akurat kiepski argument. Tabletki antykoncepcyjne- może i mogą powodować mało skutków ubocznych, ale jednak zawsze to wpływa na zdrowie. A przy wazektomii skutków ubocznych nie ma żadnych :)

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 3/5

Jaka antykoncepcja ?

17 lip 2017 - 20:11:18

wazektomia niby jest odwracalna, ale po pierwsze już widzę jak mój facet jest chętny na taki zabieg... a po drugie chyba sama nie chciałabym aby sie mu poddawał. Wydaje mi się, że to trochę tak jakby stracił na swojej męskości. A też słyszałam o tych wkładkach <moderacja> bo są odwracalną metodą antykoncepcyjną tylko na 3 lata. Zastanawiam się nad alternatywą dla tabletek, bo zdecydowanie za często o nich zapominam, a wpadki nie chce zaliczyc w tym wieku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-02 10:02 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 1/5

Jaka antykoncepcja ?

22 lip 2017 - 13:31:52

jest bardzo trudno odwracalna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NADŻERKA