Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

15 minut temu

elektryka sklep

20 minut temu

wakacje last minute

36 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

04 kwi 2014 - 17:12:38

Ja używam od kilku lat plastrow i napewno nie zmienię. Regularny ,bezbolesny okres ,żadnych skutków ubocznych. Moja koleżanka miala wkładkę teraz ma dwójkę dzieci wiec nie wiem czy to taka pewna metoda;)

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

04 kwi 2014 - 17:21:07

Mam wkładkę Mirena, nie rodziłam dzieci, a mam założoną normalnej wielkości.
Przy zakładaniu jest ból, ale bardzo szybko trwa zakładanie i ból mija, później skurcze macicy, wystarczy lek przeciwbólowy. Mam ją 2 lata i szczerze polecam, nie odczuwam skutków ubocznych. Wkładka jest na 5 lat. Krwawień prawie nie mam tylko lekkie plamienia, które trwają jeden do trzech dni. Ja polecam :)

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

04 kwi 2014 - 17:24:57

skj2008 w tej cenie miałaś na pewno wkładkę miedzianą:) koszt miedzianej czyli "spirali" to obecnie ok 300-400 zł, hormonalnej tzw "mireny" ok 650-1000 zł z założeniem. Pierwsza zawiera jony miedzi, które unieruchamiają całkowicie plemniki, jest bez hormonów, zakładana na ok 5 lat, dla kobiet które rodziły, założenie jej odbywa sie zawsze podczas miesiączki......Wysoka skuteczność, ale niekiedy niemile skutki uboczne, mi in intensywne okresy, bóle pleców i brzucha do 3-4 miesięcy od momentu założenia (jest to cialo obce i niekiedy organizm reaguje "odrzuceniem" powodując dokuczliwe, promieniujące bóle az do pośladków......Trzeba czasem kilku miesięcy aby organizm ją zaakceptował.....Ale za to spokój jest na 5 lat:) Jak sie zagoi w srodku to nie czuje sie jej podczas stosunku itp, w ogóle ze sie cos tam ma:) Zakładanie trochę bolesne (chyba ze ktoś zakłada po porodzie kiedy nie jest jeszcze obkurczony do końca,to nic sie nie czuje:)), wyjmowanie trochę szczypie, bóle po założeniu jak pisałam od kilku dni do kilku tygodni, sporadycznie promieniujące do kilku miesięcy......
Druga wkladka, hormonalna , polecana takze kobietom ktore nie rodziły, nie wiem jak z zakładaniem, bo osobiście jej nie miałam, ale reguluje a takze zmniejsza krwawienia , aczkolwiek przypadki ciąży z tą wkładka sie zdarzały bo bylo o tym glosno:)
Ja osobiście nie rodząc bym sie nie zdecydowała, bo każda kolejna wkladka zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę o kilka %, o czym glosno sie nie mowi.....Jej zalozenie oraz usuniecie zawsze wiąże sie z niedużym ale jednak ryzykiem uszkodzenia blony sluzowej orz scianki macicy, bo jest to zabieg chirurgiczny jak by nie patrzeć......



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-04 17:29 przez szafiarka_.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

07 sie 2014 - 17:46:31

Cytat
lena-222
Cytat
nicnieistnieje7
kiedys bralam tabletki, ale mialam problemy z pamiętaniem o braniu ich regularnie i niestety troche wywołały skutków ubocznych
No te najlepiej brać mniej więcej co do godziny nawet. Ale w XXI wieku, to raczej nie problem, przynajmniej ja mam zawsze telefon przy sobie, to nawet jak zapomnę, to mi wyświetli komunikat z apki "mojego zdrowia". Jak ktos jednak nie będzie brać regularnie leków, to rzeczywiście ostrożnie z taka antykoncepcją. Bo to jest róznica tabletka na dobę a tabletka wzieta w odstępie 4-6 godzin.

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

01 gru 2015 - 14:18:30

Ja teraz po urodzeniu drugiego dziecka, kiedy już skończe karmić ( chce już za miesiąc) pomału rozgladam się własnie na własciwą metodę antykoncepcji. Oczywiscie porozmawiam o niej z moja ginekolog, jednak warto też popytać Was,bo jednak kto jak kto ale dziewczyny maja najlepsze doświadczenie co do wyboru odpowiedniej metody. Zastanawiam sie nad wkładką Levosert. Tabletki u mnie odpadają, więc szukam czegoś własnie w temacie wkładki. Macie jakieś doświadczenie?

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

02 gru 2015 - 00:10:48

sama chętnie się podłączę pod temat, ja bardziej szukam alternatywy dla tabletek, bo już uszami mi wychodzą. wydaje mi się że od nich tyję, poza tym nigdy nie byłam skrupulatna, a tu jednak trzeba się pilnować

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

17 gru 2015 - 22:20:09

Faktycznie, tabletki jak są zle dobrane to dają bardzo dużo negatywnych skutków. Oczywiście nie na każdą z nas tak działa. Ale jesli nie odpowiadaja nam tabletki możemy zmienic metodę antykoncepcji.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

17 gru 2015 - 22:32:36

Hmmm ja nigdy nie uzywalam antykoncepcji i nie mam niechcianych dzieci Biorac tablety i majac wkladki tez mozna zajsc w ciaze urodzac kaleke

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

17 gru 2015 - 22:48:32

Obarczanie antykoncepcji winą za kalekie dzieci to jakieś średniowiecze?! Mam Mirenę od 4-ech lat, nie mam wcale okresu, zero skutków ubocznych. Polecam dla zapominalskich

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

19 gru 2015 - 22:10:14

no faktycznie, to już trochę średniowieczem zaleciało.
a wkładka hormonalna? ktoś może ma jakieś doświadczenia?

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

27 gru 2015 - 19:48:37

Ja mam obecnie wkładkę hormonalną już od ponad pół roku i uważam, że spośród wszystkich dostępnych możliwości zabezpieczania poprzez hormony, to właśnie taka wkładka jest najlepsza.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

27 gru 2015 - 23:50:11

jak ogólnie samopoczucie? wyczuwalna jest? czytałam że zakłądanie nie boli, więc skłaniam się ku niej co raz bardziej

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

28 gru 2015 - 09:32:44

nie zdecydowalabym sie na taka wkladke.. jakos mnie to odrzuca.. balabym sie ze mi to wypadnie czy cos;p ja tam nie biore tabletek, po prostu uzywamy prezerwatywy. W sumie i tak prowadzimy taki tryb zycia ze jestesmy w ciaglym biegu i nie zbyt czesto jest czas na te sprawy:(

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

28 gru 2015 - 15:00:11

Mialam Mirene zalozona kilka lat temu. Byla bardzo wygodna. Dziala nie tylko 3 lata ale jest to wkladka na 5 lat- przynajmniej moja byla. Zalozenie wlasciwie nie boli a wyjecie juz wcale. Skutecznosc u mnie 100%. Jesli bym jeszcze potrzebowala to pewnie bym taka zalozyla. I na konie jedna uwaga- nie zaleca sie wkladek kobietom ktore nie urodzily wszystkich swoich planowanch dzieci.

dodam ze przy tej wkladce prawie nie ma miesiaczek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-28 15:01 przez mariolka59.

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

29 gru 2015 - 21:12:11

Wkładka założona jest w macicy i jest niewyczuwalna, nie powinna też wypaść - są to bardzo skrajne przypadki. Miedzianek owszem nie zaleca się osobom, które jeszcze nie rodziły, ale w przypadku wkładek hormonalnych nie ma takich przeciwwskazań - ja nie miałam jeszcze dzieci i mój ginekolog zaproponował mi własnie wkładkę hormonalną. Jeśli chcesz zajść w ciąże wyciąga się wkładkę i można rozpocząć starania o dziecko. I faktycznie plusem jest, że można nie mieć okresu. Ja mam Levosert - był sporo tańszy od Mireny, a ma takie same hormony.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nie mogę zajść w ciąże :(