Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

operacja oczu

45 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

31 gru 2015 - 19:13:55

Własnie niedawno ginekolog też wspominał mi o wkładce z hormonami jak się okazało, że nie powinnam brać tabletek, bo mam kiepskie badania krwi jeśli chodzi o krzepliwość. Rozważam założenie takiej wkładki, ale nie wiem czy skoro jeszcze nie rodziłam, to też mogę? Dodam, że nie planuję dzieci przez najbliższych kilka lat na pewno.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

01 sty 2016 - 17:09:08

Miałam wkładkę, która nosiłam przez niecały rok, a jak sie okazało wkładka przesunęła sie i nie spełniała swojej funkcji. Wydałam 1000 zł w błoto, takze z metody tej na pewno juz nie skorzystam.
Z wkładka miałam bardzo obfite miesiączki, co wczesniej nie miało miejsca, a takze okresowe plamienia.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

02 sty 2016 - 20:24:34

A jak lekarz tłumaczył przesunięcie się wkładki? Podobno są to bardzo rzadkie przypadki z tego co mówiła moja ginekolog mimo wszystko i tak jest to najskuteczniejsza metoda zapobiegania ciąży. Tysiąc złotych to sporo - wkładka, którą proponowała moja lekarka ma kosztować 300zł w aptece i 200zł za założenie.

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

27 sty 2016 - 16:23:49

Ja zapłaciłam 800zł za założenie i kupiłam wkładke u ginekologa, juz nie chcialo mi sie latać po aptekach, ale faktycznie jest opcja, że lekarz wypisze recepte i mozna kupić w aptece. Wtedy koszty moga się nieco zminiejszyć, bo moja wkladka-levosert w aptecekosztuje cos koiło 300-350zł z tego co kojarzę.

zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

30 sie 2016 - 16:32:00

To mniejsza różncia rzeczywiście, ale przed moim założeniem Levosertu dowiadywałam się u innych ginekologów, szukałam też po internecie i zawsze była ta różnica kilkuset złotych. W aptece Levosert kosztuje koło 300zł, a Mirena ponad 600 - mają taka sama dawkę hormonów, wiec nie wiem z czego wynika aż taka duża różnica cenowa. Skoro to to samo, to po co przepłacać. Co do założenia, to ja miałam zakładaną własnie w trakcie miesiączki - bo wtedy kanał szyjki macicy jest bardziej rozwarty.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

30 sie 2016 - 17:30:28

Chetnie sie tez podowiaduje na jej temat jednak ja uważam ze: choc tabletki nie są najwygodniejsze bo mozna zapomniec i nie są 100%pewne to w kazdej chwili mozna je odstawic a tutaj 1000zl... Jesi miec na 3 lata-5lat ok ale zeby wyjac po roku to juz nie bardzo

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

08 wrz 2016 - 22:19:37

dlatego ta metoda jest dla osób, które świadomie potrzebują antykoncepcji długoterminowej. jeśli ktoś się od razu nastawia, że niedługo wyjmie wkładkę no to jasne, że graniczy to z bezsensem.
wracając do meritum-to czy rodziłaś czy też nie - nie ma znaczenia w przypadku wkładki. przed założeniem systemu trzeba wykonać szereg badań i wtedy lekarz Ci powie czy możesz mieć system założony czy też nie

zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

25 wrz 2016 - 19:43:01

W przypadku Levosertu rzeczywiście nie ma znaczenia czy się rodziło czy nie, bo jest to wkładka zakładana często w leczeniu długich i bolesnych okresów u kobiet, które nie mają dzieci - chociażby ja. Nie zaburza płodnosci, wyjmujesz i można starać się o dziecko.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

20 paź 2016 - 22:11:02

z tymi nieródkami i wkładką to w ogóle chyba już taki mit powstał, szkoda tylko, że wszędzie tak samo bezmyślnie jest to powtarzane

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

20 paź 2016 - 23:23:21

Wkladki sa rozne. Nie poleca sie tych metalowych. Mirena jest hormonalna i dziala miejscowo. Tez nad nia mysle

Wkladki sa rozne. Nie poleca sie tych metalowych. Mirena jest hormonalna i dziala miejscowo. Tez nad nia mysle

Cytat
Gocha007
z tymi nieródkami i wkładką to w ogóle chyba już taki mit powstał, szkoda tylko, że wszędzie tak samo bezmyślnie jest to powtarzane
to nie mit. To prawda ale dotyczy nie wszystkich rodzajow wkladek wystarczy poczytac



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-20 23:24 przez puchuskubatek.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

08 lis 2016 - 17:32:00

Mnie z racji obfitych i bolesnych krwawień lekarz założył levosert. Moim zdaniem jest to najlepsza metoda antykoncepcji, w wcześniej często zapominałam i tabletkach

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

17 lis 2016 - 21:13:40

Cytat
puchuskubatek
Cytat
Gocha007
z tymi nieródkami i wkładką to w ogóle chyba już taki mit powstał, szkoda tylko, że wszędzie tak samo bezmyślnie jest to powtarzane
to nie mit. To prawda ale dotyczy nie wszystkich rodzajow wkladek wystarczy poczytac
akurat mowa była o levosercie i tu zagłębiać się w lekturę już nie muszę, bo taką wkładkę sama mam i wiem, że jest to mit. chodzi mi o to, że nie można tak generalizować i wrzucać wszystkiego do jednego worka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-17 21:15 przez Gocha007.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

29 lis 2016 - 21:45:38

A nie lepiej pójść do lekarza i zaciągnąć opinii na jej temat? Wkładka jest bezpieczna i wg mnie z jej użytkowania mam same zalety.

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

07 gru 2016 - 09:16:52

Mój lekarz mówi to samo, wkładka poza tym oszczędza wątrobę i żołądek , to warto jednak rozważyć jej założenie

Antykoncepcja - wkładka MIRENA ??

08 gru 2016 - 23:23:37

nie ma co rozważać, dopóki lekarz nie zrobi kompletu badań. jeśli jest wszystko ok ginekologicznie to dopiero można temat założenia wkładki brać pod rozwagę :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

LEVOSERT - kto ma?