Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam;). Od razu mówię, że wiem że podczas brania antybiotyków i przez kolejny tydzień należy stosować dodatkową metodę anty.
Jednak bardziej chodzi mi, o to, kiedy po ostatnim stosunku można zacząć je brać ? (chodzi o fakt, że jakieś plemniki mogły przetrwać, chociaż wiadomo że podczas hormonalnej antykoncepcji jest im znacznie ciężej).

Minęły od tego czasu trzy dni, a mnie coraz bardziej rozkłada choroba i wiem że bez antybiotyków nie dam rady.


Czy któraś z Was miała taki problem? Najbardziej zależy mi na potwierdzonych opiniach od lekarzy( obecnie mój jest na urlopie).
A i jest to oczywiście antybiotyk na którym jest napisane, że może osłabiać antykoncepcję hormonalną (Duomox).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-17 15:47 przez Dariaairad.

Plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych kobiety ok. 72 h.
Z resztą nie jest powiedziane, że antybiotyk natychmiastowo obniży działanie tabletek anty do zera. Myślę, że spokojnie możesz zacząć brać antybiotyk i dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą. Ja też miałam kiedyś taką sytuację

Mi też się tak wydaje. Zachowam odstęp pomiędzy pigułką a antybiotykiem te 4 godzinki,żeby za bardzo na raz nie przeciążyć wątroby no i jakiś probiotyk żeby nie zniszczyć za bardzo flory jelitowej ( w sumie to o niej najwięcej piszą, że zniszczenie jej powoduje niewchłanianie pigułek).

Tak, tak, probiotyk bierz koniecznie :)

A mogłabyś mi powiedzieć czy odczuwałaś coś szczególnego podczas brania antybiotyku ( chodzi mi o takie rzeczy, przez które zapewne będę panikować że jestem w ciąży )?

Skoro minęły trzy doby to juz spokojnie możesz brać. Plemniki w sprzyjających warunkach mogą przeżyć do 72h.
Życzę zdrowia;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-18 07:15 przez Zuosnica.

Cytat
Zuosnica
Plemniki w sprzyjających warunkach mogą przeżyć do 72h.
Teoretycznie mogą przeżyć w drogach rodnych nawet 7 dni, ale w praktyce zwykle przeżywają do tych 72 godzin;)
Cytat
Dariaairad
A mogłabyś mi powiedzieć czy odczuwałaś coś szczególnego podczas brania antybiotyku ( chodzi mi o takie rzeczy, przez które zapewne będę panikować że jestem w ciąży )?
A ile będziesz go brać? Jeżeli na infekcję dróg oddechowych, to podejrzewam, że 10 dni, tak? W tak krótkim czasie od zapłodnienia raczej nie miałabyś żadnych objawów ciąży;) Myślę, że spokojnie możesz już brać.
Też teraz biorę Duomox, od wczoraj, witaj w klubie:D Żadnych objawów ubocznych u siebie nie widzę, a przynajmniej na razie, ale nie przypominam sobie, by kiedykolwiek on na mnie źle działał, a brałam go już nie raz.
A mam pytanie: łykasz czy rozpuszczasz we wodzie? Bo ja rozpuszczam, tzn. próbuję, bo nie chce się rozpuścić do końca i na dnie zostaje sporo proszku:( I zastanawiam się, czy może przez to słabiej działać...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-18 17:31 przez Monis19937.

Mam brać tydzień -dokładnie na anginę. Wzięłam go wczoraj i jest o wieeeele lepiej już po jednej tabletce. Ja łykam w całości. Rozpuszczenie napewno nie osłabia:)

Dodam że nie brałam antybiotyku od sześciu lat(więc nie pamiętam za bardzo jak reaguję na niego). Czuje pobolewanie w brzuchu,ale to raczej efekt psychozy hehe:D

Cytat
Dariaairad
Mam brać tydzień -dokładnie na anginę. Wzięłam go wczoraj i jest o wieeeele lepiej już po jednej tabletce. Ja łykam w całości. Rozpuszczenie napewno nie osłabia:)

Dodam że nie brałam antybiotyku od sześciu lat(więc nie pamiętam za bardzo jak reaguję na niego). Czuje pobolewanie w brzuchu,ale to raczej efekt psychozy hehe:D
U mnie tez juz lepiej, on naprawde szybko dziala;) Co do rozpuszczania, to chodzilo mi o to, ze na dnie zostaje sporo proszku, a jak probowalam go polknac, to robilo mi sie niedobrze, wiec zostawialam. Ale zaczelan tez lykac, z tym, ze dziele go na cztery czesci;p
Co do efektow ubocznych, to czasami jak naczytam sie w ulotce, co moze sie stac, po wzieciu leku mam wrazenie, ze trudno mi oddychac i panikuje - efekt nocebo;p

przecież po recepte i tak musisz isc do lekarza wiec tam zapytaj...
a jak nie umiesz się wyleczyć bez antybiotyku to słabo... Niszczysz organizm, który traci zdolności samozwalczania wirusów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 19:51 przez truskawka_ang.

Zapytałam,ale moja Pani doktor chyba sama nie wiedziała jak to do końca jest(zdecydowanie negatywnie odnosi się co do samej antykoncepcji hormonalnej). Jeśli chodzi o moją anginę to jest BAKTERYJNA nie wirusowa. Ze zwykłym wirusowym zapaleniem bez problemu sobie radzi, z ropną bakteryjną lepiej nie ryzykować, zbyt dużo możliwych powikłań.
Tak jak pisałam antybiotyków nie brałam od lat, też zdecydowanie jestem przeciwna stosowaniu ich kiedy nie trzeba:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ból jajnika !!