Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z okresem

16 mar 2014 - 19:23:57

mam problem z moim okresem, miesiąc temu - 3 dni wcześniej, teraz - 3 dni spóźnienia, brzuch mnie pobolewa, lekkie czerwonawe plamienie, ale to jeszcze nie "to". co to ma być?! jakieś zaburzenia, czy co, co to może być?
piersi mnie bolą, wysypało mnie, jak zwykle przed okresem.. nie piszcie tylko o ciąży, wykluczam.. :/

Problem z okresem

16 mar 2014 - 19:27:04

A nie masz jakiś sytuacji stresowych ostatnio? Myślę, że 3 dni to jeszcze żadna tragedia ale może lepiej udaj się do lekarza, on najlepiej rozwieje Twoje wątpliwości :)

Problem z okresem

16 mar 2014 - 19:27:05

w takim razie czekaj na okres skoro ciaze wykluczasz spoznia ci sie i tyle

Problem z okresem

16 mar 2014 - 19:27:14

3 dni to chyba nie taka wielka tragedia. Wystarczy jakiś stres, przeziębienie itp. i okres może się odrobinę rozregulować

Problem z okresem

16 mar 2014 - 19:27:54

Do ginekologa marsz!

Problem z okresem

16 mar 2014 - 19:34:03

Jeżeli dotychczas miałaś regularne miesiączki , jak w zegarku, to idź do lekarza zaraz po menstruacji . Ale jeżeli jest u ciebie normą nieregularny cykl , to nie denerwuj się. Tylko spokojnie umów na wizytę , lekarz określi przyczynę i zastosuje leki.

Niektóre zdrowe kobiety mają odchylenia w cyklu nawet do 7 dni
.( Dla tych które napiszą że gadam bzdury, znam takie panie, są zupełnie zdrowe, a miesiączki mają nieregularne.)

Problem z okresem

16 mar 2014 - 19:57:11

-raczej na ogół mam nieregularnie, 28-31 dni .. mam 19 lat a nie byłam u ginekologa jeszcze, to by była moja pierwsza wizyta, odczuwam jakiś stres z tym..

Problem z okresem

16 mar 2014 - 20:03:48

Jeżeli masz 19 lat , to raczej już powinnaś mieć regularną miesiączkę. Ale każda kobieta inna.
Najlepiej jak się jednak przełamiesz i pójdziesz do ginekologa. Zrobią ci podstawowe badania, sprawdzą cytologię. Lekarz może zapisać tabletki na wyregulowanie miesiączki np. Idź dla własnego zdrowia i fizycznego i psychicznego. Nie będziesz się stresowała.

Wiem że pierwszy raz u ginekologa jest krepujący ,ale to dla twojego zdrowia , przełam się.
Powodzenia :)

Problem z okresem

16 mar 2014 - 20:18:41

chyba zaraz się załamię, już mam "czarne myśli" :(

Problem z okresem

16 mar 2014 - 20:22:33

kochana nie ma się czym załamywać :) i nie bój się ginekologa, ja w Twoim wieku tak samo panikowałam co do pierwszej wizyty, ale jednek nie było tak strasznie ! To nie boli więc spokojnie :)

Problem z okresem

16 mar 2014 - 20:28:26

już nie o samego ginekologa chodzi, ale o cały ten problem..
mimo że ciążę wykluczam raczej to się nadal boję, mimo że zawsze się zabepieczmy, eh..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-16 20:29 przez zalamka.

Problem z okresem

16 mar 2014 - 20:30:30

Moim zdaniem niepotrzebnie panikujesz. Ja tez mam nieregularne cykle, zwykle trwaly 26-30 dni, ale ostatnio nawet 32. Powiedzialam o tym mojej ginekolog i stwierdzila, ze jestem bardzo mloda (mam niecale 21 lat) i jeszcze nie rodzilam, wiec nie jest to niepokojacym objawem. Ale szczerze, to zaczynam sama miec watpliwosci, bo ostatnio tez mam wysyp pryszczy i obawiam sie, ze to cos z hormonami... Uwazam, ze powinnas isc do ginekologa, szczegolnie, ze jeszcze u niego nie bylas.

Problem z okresem

16 mar 2014 - 20:33:16

Skoro masz plamienia to może okres Ci się "rozkręci" jeszcze?

Problem z okresem

16 mar 2014 - 20:41:44

a czemu nie pójdziesz do ginekologa? 3 dni w jedną czy drugą stronę to jeszcze nie tragedia

Problem z okresem

16 mar 2014 - 21:10:06

mi moja lekarz rodzinna też powiedziała że jeszcze nie muszę się tym martwić, ale zawsze tak jest jak są jakieś "Większe" odchylenia..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kiedy rozpocząć brać antybiotyki przy pigułkach antykoncepcyjnych