Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Swoją pierwszą miesiączke miałam w 3 klasie gimnazjum a dokładniej w październiku w 2012roku. Do tej pory moja miesiączka nie trwała dłużej niż dwa dni, występuje ona nieregularnie. W pozostałe dni (bez okresu) mam gęsty śluz. Na początku myślałam że może jakoś mi się ureguluje ten okres ale po tak długim czasie chyba coś jest nie tak. Zgłosić się do ginekologa? Dodam, że mam 17 lat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-11 11:56 przez wercia9748.

niezweryfikowana
Posty: 153
Ostrzeżenia: 1/5

No raczej,
nie rozumie na co ty jeszcze czekasz, coz z tego ze masz 17 lat

ZAWSZE kiedy zastanawiasz się, czy warto iść do lekarza NALEŻY iść do lekarza.
Tp dziwne, że jeszcze masz nieregularnie i trwa tylko dwa dni.

Pewnie, że się zgłoś. Ja z tych podobnych powodów poszłam pierwszy raz w wieku 16 lat. Lekarz zrobi dokładny wywiad i pewnie usg. Może to być jakaś przyczyna hormonalna, a może być jakaś zmiana chorobowa. Nie ma na co dłużej czekać.

Nie to jest normalne, zanim sie ureguluje to czasem trwa wiecej niz pol roku do roku. Poczatkowo zawsze to tak wyglada i pozniej zacznie sie normalnie.

Za długo to trwa moim zdaniem, udaj się na konsultację do ginekologa

jasne powinnaś iść do ginekologa bo nie wydaje się to zbyt normalne, też miałam nieregularny, ale za to przez 5 dni albo 6. teraz biore hormony wiec mam jakieś 3 ewentualnie 4 dni.

A czy jest może jakas osoba która miała podobną sytuację? Chciałabym się dowiedzieć co może być przyczyna takiego miesiaczkowania.

Nieregularne miesiączki mogą występować przez okres pierwszych dwóch lat od momentu pierwszej miesiączki i w zasadzie jest to uznawane za normę. Ale powinnaś pójść do ginekologa i porozmawiać o ewentualnym badaniu poziomu hormonów.Lepiej wiedzieć co się dzieje niż snuć domysły.

Pewnie , że idź do ginekologa, ja bym się bała , że będę miała problemy z zajściem w ciąże w przyszłości jak się nie zacznę leczyć.
Musisz zrobić cytologię itp.

Miesiączki często regulują się dopiero po ciąży, więc nieregularny okres to częsty przypadek, który wcale nie ma określonego czasu występowania. Bardziej martwi mnie czas jej trwania, bo 1 dzień to za mało. Należy się udać do lekarza, ale bez paniki ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rak szyjki macicy