Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

26 minut temu

sprawdzony stomatolog

30 minut temu

sklep detailingowy

54 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

01 mar 2014 - 17:47:00

Po porodzie bardzo zmieniło się w mojej pochwie. Miałam nacinane krocze. Nie mam już takiej przyjemności ze współżycia jak wcześniej. Mąż narzeka, że go unikam. Słyszałam o zabiegach ginekologii estetycznej, ale wśród znajomych mało kto wie coś więcej na ten temat. Jak radzicie sobie z podobnymi problemami. Czy można to zrobić w Bydgoszczy?

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

01 mar 2014 - 17:58:15

nie pomogę bo jeszcze ciąża przede mną ale podbijam :) ale wydaje mi się że możesz ćwiczyć mięśnie dna miednicy (tzw mięśnie Kegla) zanim zdecydujesz się na plastykę

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

01 mar 2014 - 18:03:28

jestem po drugiej ciazy i nic takiego nie ma u mnie miejsca. poszperaj w google wiem ze w poznaniu chyba robia cos takiego.

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

01 mar 2014 - 18:04:10

Ja słyszałam, że takie zabieg przeprowadza się laserowo, a efekty są odczuwalne w ciągu dwóch tygodni ;)

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

01 mar 2014 - 18:07:35

Pewnie w jakichś większych miastach można to robić, czemu nie?:)

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

03 mar 2014 - 06:15:17

Sama czegoś podobnego szukałam. Jest na to metoda nie tak dawno opracowana więc nic dziwnego, że nie słyszałyście. Tu jest na ten temat artykuł: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna/monalisa-touch

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

09 mar 2014 - 16:11:11

Ginekologię estetyczną wykonuje się nie tylko w większych miastach... najlepiej będzie jeśli pójdziesz z tym problemem do swojego ginekologa. Możliwe że po konsultacji uzna on że jest to problem poważny i przeprowadzi zabieg na NFZ :)
Warto najpierw zapytać swojego lekarza ginekologa położnika

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

09 mar 2014 - 16:36:32

Cytat
Morphina
Ginekologię estetyczną wykonuje się nie tylko w większych miastach... najlepiej będzie jeśli pójdziesz z tym problemem do swojego ginekologa. Możliwe że po konsultacji uzna on że jest to problem poważny i przeprowadzi zabieg na NFZ :)
Warto najpierw zapytać swojego lekarza ginekologa położnika
Dokładnie, idź do ginekologa. Z tego, co wiem, zabiegi poprawiające stan pochwy po porodzie zazwyczaj są stosunkowo proste i mało niebezpieczne.
Ale zastanawia mnie, co konkretnie się zmieniło... Jest luźniej? Coś Cię boli? Bo jeżeli po prostu Ci mniej przyjemnie, to może problem tkwi w Twojej psychice?

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

09 mar 2014 - 16:47:02

prawie każda kobieta ma podcinane krocze przy porodzie bo inaczej by mogła potem robić pod siebie, a to nacięcie i tak się zarasta. Po prostu albo faktycznie coś się zmieniło albo sobie świrujesz

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

09 mar 2014 - 17:32:19

Cytat
Mikumomo
prawie każda kobieta ma podcinane krocze przy porodzie bo inaczej by mogła potem robić pod siebie
Co Ty, dziewczyno, gadasz? Jakie robienie pod siebie?! Ja nie wiem, skąd Wy bierzecie takie bzdury, naprawdę;/ Nacinanie krocza przy porodzie jest, niestety, w wielu polskich szpitalach standardem; około 80% polskich kobiet ma nacinane krocze, podczas gdy w wielu innych krajach jedynie około 15%. Badania wykazały, że nacinanie krocza powinno być wykonywane tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy rzeczywiście dziecku grozi niedotlenienie. Co więcej, pękniecie krocza często goi się lepiej niż nacięcie, a poza tym, ryzyko takiego pęknięcia można skutecznie zredukować, rodząc w pozycjach wertykalnych, np. na kolanach z wypiętą pupą - w pozycji leżącej, w której kobiety w Polsce często zmuszane są rodzić, jest zdecydowanie mniej miejsca dla dziecka na przeciśnięcie się przez kanał rodny. A co do "robienia pod siebie" - udowodniono, że ryzyko nietrzymania moczu jest podobne w przypadku nacięcia, jak i bez niego.

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

09 mar 2014 - 17:40:41

Żadne robienie pod siebie O.o I nie "podcinanie" a nacinanie.

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

10 mar 2014 - 22:59:19

O rany nie myślałam, że wywołany temat tak Was poruszy. Mój problem to suchość pochwy, blizny poporodowe i w efekcie brak komfortu w trakcie stosunku. Dobrze, że chociaż Wy coś radzicie. Dzięki Stobejczyk, chyba się wybiorę do tego Esteticmedu, bo mój ginekolog w przychodni mnie z lekceważył. Podobnie w szpitalu, w którym rodziłam. Dla nich to drobiazgi a dla mnie nie. A już na pewno nie chcę mieć problemu nietrzymana moczu.

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

10 mar 2014 - 23:09:09

Jest możliwość ,ze sobie psychicznie wmawiasz ,ze cos nie tak jest z pochwa ,przez to naicinanie ,myślisz o tym ,i dlatego niechęć do stosunku ,zbadaj sie u ginekologa czy w budownie wszystko w porządku bo jeśli tak ,to po prostu psychika ,jeśli cos faktycznie nie tak ,to tez lekarz ci poradzi ,chociaż ja słysze pierwszy raz takie cos ,tak szczerze móiąc

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

10 mar 2014 - 23:17:54

A dawno temu rodziłaś? Suchość pochwy raczej nie wynika z nacinania krocza ani samego porodu.

Ginekolegia estetyczna pomożcie.

11 mar 2014 - 23:16:07

Cytat
Sajaneczka
Mój problem to suchość pochwy, blizny poporodowe i w efekcie brak komfortu w trakcie stosunku.
Jeżeli chodzi o suchość pochwy, to samo nacinanie tego nie powoduje. Przyczyną są prawdopodobnie hormony lub Twoja obawa przed seksem. Możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ale podświadomie nastawiać się na to, że coś będzie nie tak. Jeżeli chodzi o blizny, to teoretycznie również nie powinny stwarzać problemu, ale zdarza się, że lekarz źle zszył lub coś się kiepsko zagoiło, więc czasami rozwiązaniem jest wycięcie takiej blizny i ponowne zszycie.
Cytat
Sajaneczka
chyba się wybiorę do tego Esteticmedu, bo mój ginekolog w przychodni mnie z lekceważył. Podobnie w szpitalu, w którym rodziłam. Dla nich to drobiazgi a dla mnie nie. A już na pewno nie chcę mieć problemu nietrzymana moczu.
Czasami mam wrażenie, że większość polskich ginekologów i położnych powinno się wysyłać na jakieś doszkalanie, bo to, jak traktują rodzące i ich dzieci, również po porodzie, to jakaś masakra;/ Nietrzymaniem moczu się nie przejmuj, zapewne już dawno miałabyś jakieś tego objawy;) Nie jest to zbyt częsty problem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

miesiączka