Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

transportery taśmowe

25 minut temu

sprawdzony stomatolog

29 minut temu

sklep detailingowy

53 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Złe wyniki cytologii

13 mar 2014 - 23:58:48

Jeśli jesteś w ciąży to zapomnij o pobraniu wycinka, a jeśli nie, to umów się na wizytę i zaraz po miesiączce zgłoś się na pobranie.

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 18:56:59

zrobiłam dzisiaj test- dwie kreski.
wynik nie jest 100%, bo poźniej spojrzałam, że był po terminie ważności.
jutro z rana zrobię "świezy" test .

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:04:36

Mi też pokazała się nadżerka, niby bardzo malutka i lekarka mi powiedziała, że nic się z tym nie robi, a jedynie muszę pilnować regularnych badań. Podobno to normalne i może zaniknąć... W każdym razie wypala się tylko w nadzwyczajnych wypadkach. Cytologia mi wyszła bardzo dobrze. Ale podczas pobierania wymazu ginekolog mi powiedziała, że czasem wychodzą zafałszowane wyniki, jeśli np. jesteś w trakcie dni płodnych.

Moje dwie koleżanki po porodach miały III grupę, leczyły się i wszystko jest w porządku. Więc to nie wyrok. A z lekami anty się wstrzymaj, bo nigdy nie wiadomo, jak mogą wpłynąć na Twoje zdrowie. Seks seksem, ale najważniejsze jest zdrowie i życie.

Ja też bardzo długo nie chodziłam do ginekologa, ale się odważyłam i bardzo się z tego cieszę. O zdrowie trzeba dbać, bo potem wychodzą takie "kwiatki" i człowiek się martwi:)

Życzę powodzenia:)

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:07:09

Idź do ginekologa oto tabela:

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:08:15

oto tabela:



Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:13:18

A ja myśle ze podejscie lekarza "troszeczke" dziwne. Wspolczuje bardzo bo to nic dobrego ale nie katastoficznego! Spokojnie! Idz do innego lekarza i niech powtórzą badanie! Niestety czasem sa pomylki!!!!! Mialam tak i drugi wynik jest II :) Pozdrowka i zdrowka zycze

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:15:17

a co jeżeli jestem w ciąży :(
jeżeli jestem to jets to początek, 3-4tydzień

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:18:04

Cytat
psychoaktywna
a co jeżeli jestem w ciąży :(
jeżeli jestem to jets to początek, 3-4tydzień

Zrób jutro test z samego rana, może to przez nerwy nie dostałaś okresu. A jeśli się bardzo stresujesz, to śmigaj dzisiaj do apteki. Jeśli to 3-4 tydzień to wynik powinien być rzetelny, niezależnie od pory dnia.

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:20:00

Cytat
imena
Cytat
psychoaktywna
a co jeżeli jestem w ciąży :(
jeżeli jestem to jets to początek, 3-4tydzień

Zrób jutro test z samego rana, może to przez nerwy nie dostałaś okresu. A jeśli się bardzo stresujesz, to śmigaj dzisiaj do apteki. Jeśli to 3-4 tydzień to wynik powinien być rzetelny, niezależnie od pory dnia.

test mam, myślisz, że wyjdzie dobrze?

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:21:38

Cytat
imena
Cytat
psychoaktywna
a co jeżeli jestem w ciąży :(
jeżeli jestem to jets to początek, 3-4tydzień

Zrób jutro test z samego rana, może to przez nerwy nie dostałaś okresu. A jeśli się bardzo stresujesz, to śmigaj dzisiaj do apteki. Jeśli to 3-4 tydzień to wynik powinien być rzetelny, niezależnie od pory dnia.
pisała ze zrobiła test i wyszły dwie kreski ale test był przeterminowany wiec wynik napewno nie wiarygodny. jak dla mnie cos nie tak była wykonana cytologia. nie wiem dlaczego nie chcesz najpierw isc do innego lekarza i sprawdzic jeszcze raz. poza tym byłas tydz temu u gin i nie zauwazyła ze jestes w ciazy?? dziwne...

niezweryfikowana
Posty: 704
Ostrzeżenia: 2/5

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:22:42

spookojnie, 3 grupe masz z apewnoz powodu dużej rozległej nadżerki. Ja jak posżłma na pierwsza wizyta w 6 tc wyszlo ze mam nadżere i 2grube w cytologii , lekarka powiedział ze to od nadzerki nie dala zadnych leków bo w ciazy nie leczy sie nadzerki i po porodzie jak miałąm pierwsze badania wszystko ok:) zadnej nadzerki i wszystko wporzadku

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:25:12

Cytat
aaw1
Cytat
imena
Cytat
psychoaktywna
a co jeżeli jestem w ciąży :(
jeżeli jestem to jets to początek, 3-4tydzień

Zrób jutro test z samego rana, może to przez nerwy nie dostałaś okresu. A jeśli się bardzo stresujesz, to śmigaj dzisiaj do apteki. Jeśli to 3-4 tydzień to wynik powinien być rzetelny, niezależnie od pory dnia.
pisała ze zrobiła test i wyszły dwie kreski ale test był przeterminowany wiec wynik napewno nie wiarygodny. jak dla mnie cos nie tak była wykonana cytologia. nie wiem dlaczego nie chcesz najpierw isc do innego lekarza i sprawdzic jeszcze raz. poza tym byłas tydz temu u gin i nie zauwazyła ze jestes w ciazy?? dziwne...

tydzień temu mnie nie badała, dostałam od niej tylko skierowanie

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:30:16

Po pierwsze wszystkim Paniom, ktore sie nie znaja na tej tematyce, proponuje nie wypowiadac sie i nie straszyc dziewczyny! Nadzerka u mlodych dziewczyn wystepuje czesto, jest to po prostu morfologiczna zmiana szyjki macicy, w miejscu gdzie powinien znajdowac sie nablonek plaski, znajduje sie gruczolowy. Mozna z tym zyc i moze nie miec to zadnych konsekwencji, czesto jest to sprawa "wrodzona". U kobiet, ktore nie byly jeszcze w ciazy nie usuwa sie jej. Inaczej wyglada sprawa cytologii III. Po pierwsze lekarz powinien podac wynik w tzw. systemie Bethesda gdzie podaje sie konkretne nazwy zmian np LSIL, ASCUS itd., bo od skali Papanicolau odeszlo sie juz dawno (gr II, III itd) Jednakze trzymajac sie starej nomenklatury, cytologia gr 3 oznacza nieprawidlowe komórki, ale to wcale nie musi byc rak! Bedziesz miec pewnie dodatkowe badanie czyli kolposkopie, a leczenie moze polegac na konizacji- czyli usuwaniu chorego miejsca z szyjki macicy.

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 19:35:34

Cytat
psychoaktywna
Cytat
imena
Cytat
psychoaktywna
a co jeżeli jestem w ciąży :(
jeżeli jestem to jets to początek, 3-4tydzień

Zrób jutro test z samego rana, może to przez nerwy nie dostałaś okresu. A jeśli się bardzo stresujesz, to śmigaj dzisiaj do apteki. Jeśli to 3-4 tydzień to wynik powinien być rzetelny, niezależnie od pory dnia.

test mam, myślisz, że wyjdzie dobrze?
powinno sie rano robic z pierwszego moczu, alw w 4 tyg chyba juz powinien byc i wieczorem.

Złe wyniki cytologii

14 mar 2014 - 20:27:44

Cytat
aaw1
Cytat
psychoaktywna
Cytat
imena
Cytat
psychoaktywna
a co jeżeli jestem w ciąży :(
jeżeli jestem to jets to początek, 3-4tydzień

Zrób jutro test z samego rana, może to przez nerwy nie dostałaś okresu. A jeśli się bardzo stresujesz, to śmigaj dzisiaj do apteki. Jeśli to 3-4 tydzień to wynik powinien być rzetelny, niezależnie od pory dnia.

test mam, myślisz, że wyjdzie dobrze?
powinno sie rano robic z pierwszego moczu, alw w 4 tyg chyba juz powinien byc i wieczorem.

wyliczyłam i wychodzi mi, że to 3tydzień . zrobię sobie jutro rano- żebym była pewna ;-))
o 5 rano zrobiłam test- jestem w ciąży.
cieszę się, ale cholernie się boję czy moje choróbsko
nie zagrozi dziecku :((



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-15 10:28 przez psychoaktywna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

badania płodności