Obecnie rozmawiamy o:

Dbanie o zęby

gorący temat

sklep detailingowy

18 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Złe wyniki cytologii

11 mar 2014 - 20:53:27

Wiele lat temu miałam nadżerkę 3 stopnia i została wypalona. Teraz jak chodzę do innego lekarza, to stwierdził, że niepotrzebnie. Jedyne zalecenie jakie mam, to by pilnować tego i badać się regularnie. Zresztą w przychodni jak mam już czas robienia cytologii, to muszę zrobić, bo nie chcą mi wypisać recepty na plastry anty.

Złe wyniki cytologii

11 mar 2014 - 20:56:24

Nie strasz mnie, mi też wyszła mała nadżerka i czekam na wyniki cytologii.. Ale dostałam tabletki dopochwowe na tą nadżerkę

Złe wyniki cytologii

11 mar 2014 - 21:02:09

Agata74, jestem juz umówiona na wtorek :)

Złe wyniki cytologii

11 mar 2014 - 21:03:48

jejku co niektorzy na prawde pisza glupoty. co do pytania- IIIgrupa w wiekszosci przypadkow jest do wyleczenia. znam kilka przypadkow wsrod znajomych gdzie mialy III grupe i w żadnym przypadku nie byl to rak- dolegliwosci byly wyleczone antybiotykami. a zadzwoniono do ciebie bo zawsze dzwonia gdy nie jest idealnie czyli gdy nie ma I lub II grupy.

Złe wyniki cytologii

11 mar 2014 - 21:06:34

Masz grupę 3. Być może rozmaz nie nadaje się do oceny cytologicznej. Nic więcej nie powiedziała Ci ta pielęgniarka?

Złe wyniki cytologii

11 mar 2014 - 21:18:31

na wtorek to w sumie szybko i na zapas sie nie nakrecaj , bo co ma byc to bedzie a na to wpływ masz znikomy . wiec teraz skup sie na czyms przyjemnym . ja na twoim miejscu powtorzylabym cytologie bo ( wiem majac ojca ginekologa) niejednokrotnie dochodzi do pomylek i przeklaman. co do samej nadzerki to juz powinien ustalic ginekolog , chodz wiem ze nie powinno sie ingerowac w nia jesli nie rodzilo sie dzieci , mozna wyleczyc ja farmakologicznie lub tak jak bylo to w moim przypadku po urodzeniu dziecka "zeszla" przy porodzie i nie mam jej .

Złe wyniki cytologii

11 mar 2014 - 21:54:44

Po pierwsze napisałaś,że ginekolog najpierw Cię zbadała a potem cytologia.Zawsze najpierw pobiera się materiał do badania cytologicznego a potem badanie ginekologiczne.Po drugie,jeżeli na wyniku nie jest napisane"stwierdzono komórki nowotworowe" to nie martw się na zapas,zły wynik może być spowodowany jakimś stanem zapalnym.Na pewno powinnaś ponownie wykonać badanie cytologiczne.Po trzecie na dwa,trzy dni przed badaniem cytologicznym nie powinno się współżyć.
Ja miałam 3 stopień,ale oprócz dysplazji wyraźnie stwierdzono komórki rakowe.

Złe wyniki cytologii

11 mar 2014 - 22:00:15

jeżeli nie napisane , że nie masz komórek rakowych to się nie martw
ja miałam stan przednowotworowy
jeśli chodzi o nadżerkę , to z jej powodu miałam zabieg, jednak po nim stwierdzono komórki nowotworowe i został powtórzony , i takim sposobem nie mam części szyjki macicy, ale już po problemie

ps: trzeba było iść jeszcze później



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-11 22:02 przez anusiak92.

Złe wyniki cytologii

11 mar 2014 - 22:07:16

Do "perelecka"

Witam w klubie...

Pozdrawiam:)

Złe wyniki cytologii

11 mar 2014 - 22:15:19

anusiak92- poszłam gdy czułam, że jest to odpowiednia chwila.
nie oceniaj tego czy byłam mając 16-18 czy 20 lat...

Złe wyniki cytologii

11 mar 2014 - 22:16:27

ja bym sie skonsultowala jeszcze z jakims innym lekarzem
w wieku 23 czy 22lat tez lekarz stwierdził u mnie nadżerkę III. wczesniej wiedziałam ze mam małą nadżerkę ale żaden lekarz nie wytłumaczył mi o co w tym chodzi. miałam zabieg wymrażania bo ponoć jest przyjemniejszy albo raczej mniej bolesny :P ponoć. tak twierdził mój gin. potem po pół roku niby było ok ale teraz chce iść do przychodni jakiejś konkretnej zapłacić tą stówkę i niech mi zrobią badania na tiptop

Złe wyniki cytologii

12 mar 2014 - 13:29:17

Cytat
psychoaktywna
anusiak92- poszłam gdy czułam, że jest to odpowiednia chwila.
nie oceniaj tego czy byłam mając 16-18 czy 20 lat...

własnie jedna z dziewcczyn zwróciła uwage na to ze najpierw miałaś badania a pozniej cytologie???
jesli tak to tak sie nie robi, dlatego wyniki mogą byc "sfałszowane". Pamiętasz jak to było?

Złe wyniki cytologii

12 mar 2014 - 19:53:58

chodzę do Pani ginekolog , która odbierała jeszcze mojej mamie poród, 20lat temu, więc co do błędnego wykonania nie mam wątpliwości.

Złe wyniki cytologii

12 mar 2014 - 20:13:16

ja mam małą nadżerkę i wyszła mi cytologia I. nie wiem czy to jest możliwe przy nadżerce ? dziwne ? będę robić niedługo jeszcze raz badanie u innego gin. Tobie również polecam zrobić badania jeszcze raz u innego lekarza. na cytologię najlepiej iść po okresie 2-3 dni. trzymam kciuki za Ciebie :*

Złe wyniki cytologii

12 mar 2014 - 20:17:43

na razie czekam na pobranie wycinka, najwyżej zrobię , ale dopiero po wyjściu ze szpitala .
powinnam dostać 9marca okres, a do dzisiaj nie dostałam,
ginekolog ze szpitala powiedział, że jeżeli będę w trakcie okresu we wtorek to mam przełożyć wizytę.
nie wiem co mam robić;/ nawet jeżeli dostanę na dniach to nie zdąży mi sie skończyć.
mama mi mówi, że może jestem w ciąży, jutro zrobię rano test ciążowy .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-13 18:37 przez psychoaktywna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rak szyjki macicy