Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:22:55

Cytat
Elzbieta1958
Witam. Nadżerka III stopnia to sprawa stosunkowo poważna, powinnaś natychmiast iść do ginekologa, tam powinni pobrać materiał na badanie histopatologiczne i obecność wirusa HPV( są to podstawowe badania w kierunku raka szyjki macicy). Nie lekceważ tego i nie pozwól na to aby bania na obecność HPV i histopatologię zrobić po jakimś czasie, jeśli okaże się że są to zmiany nowotworowe to liczy w leczeniu liczy się każdy dzień, wcześnie wykryty rak pozwala na całkowite wyleczenie. Mam nadzieję że nie będzie to ta najgorsza opcja i skończy się tylko na wypalaniu.powodzenia.
A czy miałam z takim przypadkiem do czynienia? miałam. Moja siostra po wielu latach od urodzenia dziecka poszła wreszcie do ginekologa, zrobiono rutynowe badanie z cytologią, lekarz stwierdził ma Pani niewielką nadżerkę, ale to nic strasznego.Po jakimś czasie podobnie jak w twoim przypadku zadzwoniła do niej położna i poinformowała Ją o wyniku cytologii , też III stopień. Poszła do tego samego ginekologa, stwierdził,że to nić strasznego, kazał jej przyjść na ponowne badanie za miesiąc i nie przejmować się. Pod moja namową siostra poszła prywatnie do innego lekarza, Ten od razu pobrał materiał na badanie histopatologiczne i na obecność wirusa HPV, cztery tygodnie niepewności w oczekiwaniu na wynik. Wyszedł ten najgorszy, rak śród nabłonkowy szyjki macicy i oczywiście dodatni HPV.Ponieważ siostra miała ponad 40 lat nie zastanawiano się nad inną opcją po 10 dniach od otrzymania wyniku badania miała wykonany zabieg, usunięto macicę pozostawiając jajniki . Sytuacja miała miejsce 5 lat temu,do dnia dzisiejszego wszystko jest OK.
Ale jak wspomniałam mam nadzieje że u Ciebie nie znajdą komórek nowotworowych i skończy sie na strachu.
Powodzenia Elżbieta


dało mi to do myślenia, nawet jeżeli w czwartek okaże się nie to nic takiego to będę nalegała na dodatkowe badania

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:25:34

Cytat
aaw1
ja na twoim miejscu poszłabym do kogos innego, powiedziała co ci wyszło i poprosiła o powtorkę wynikow i o dodatkowe badania. zawsze każdy wynik trzeba sprawdzić u przynajmniej dwoch lekarzy- dowiadczenie mnie tego nauczyło.
To prawda, że warto czasem sprawdzić diagnozę u innego lekarza, ale w tym przypadku lekarz musiałby znowu wykonać też cytologię bo bez niej nic nie jest w stanie stwierdzić a na wynik znowu trzeba czekać, więc wizyta u innego specjalisty nie rozwieje obaw autorki.

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:26:25

Cytat
kaacztery
1-2 jest ok. 2 maja najcześciej kobiety aktywne seksualnie, bo pojawiają sie otarcia i stad 2 stopień. Z 3 trzeba iść do ginekologa jak najszybciej. Nie przesadzajmy, ze musisz biec już jutro, bo do czwartku nic sie nie stanie. Weźmy pod uwagę, ze nie każdego stać na prywatna wizytę. Przy 3 powinna byc biopsja, aby zbadać czy sa komórki rakowe- wcale ich tam byc nie musi, głowa do góry! Zreszta przy 3 nowotwór jest w 100% uleczalny, to tak na pocieszenie. Nie bój sie. Daj koniecznie znac w przyszłym tygodniu. Trzymam kciuki i mocno ściskam.

dam znać oczywiście i dziękuję za słowa otuchy!
Cytat
magi25
Cytat
aaw1
ja na twoim miejscu poszłabym do kogos innego, powiedziała co ci wyszło i poprosiła o powtorkę wynikow i o dodatkowe badania. zawsze każdy wynik trzeba sprawdzić u przynajmniej dwoch lekarzy- dowiadczenie mnie tego nauczyło.
To prawda, że warto czasem sprawdzić diagnozę u innego lekarza, ale w tym przypadku lekarz musiałby znowu wykonać też cytologię bo bez niej nic nie jest w stanie stwierdzić a na wynik znowu trzeba czekać, więc wizyta u innego specjalisty nie rozwieje obaw autorki.


dokładnie, czekanie jest najgorsze.
jeżeli w czwartek nie wykaże to i tak pójdę do innego,
musze poczekać do tego czwartku:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-28 21:27 przez psychoaktywna.

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:32:36

Biegnij prywatnie do innego lekarza,dziewczyno działaj bo 3 w cytologi to nie żarty.Powodzenia,3mam za Ciebie mocno kciuki

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:32:39

Jeśli to Ci pomoże to ja kiedyś dużo na ten temat czytałam i ryzyko raka szyjki w wieku 20 lat jest na prawdę bardzo małe. Nie bez powodu bezpłatne badania cytologiczne przysługują dopiero od 25 roku życia. 3 grupa cyt nie oznacza od razu nowotworu. Jest to stan podejrzany, wymagający dodatkowych badań. Poza tym nawet jeśli masz hpv to potrzeba kilka lat, żeby z tego rozwinął się rak. Mam nadzieję że to Cię trochę uspokoi. A jeśli bardzo się martwisz to najlepiej poszukaj ginekologa, który pracuje na oddziale onkologicznym.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-28 21:35 przez magi25.

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:35:16

Tragedia to jest 4 a juz wogole 5 w cytologii, 3 to moze zaczynac sie cos dziac ale Ty masz nadzerke wiec trzeba ja wyleczyc lekami bo jest mała i powtorzyc cytologie. ja mam cale zycie mala nadzerke 2 grupe ,urodzilam synka i nic sie nie martwie:) lekarz mowi ze jest ok a 1 to ma bardzo malo kobiet. Ty tez nie musisz. spij spokojnie i czekaj na wizyte:)

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:40:53

Cytat
Kamilka-X
Biegnij prywatnie do innego lekarza,dziewczyno działaj bo 3 w cytologi to nie żarty.Powodzenia,3mam za Ciebie mocno kciuki


myślisz, że jeżeli pójdę prywatnie to coś będzie lepiej?
lekarz to lekarz, jemu zalezy na zdrowiu niezależnie czy dostanie pieniądze to kieszeniu czy na konto

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:43:11

Cytat
psychoaktywna
Cytat
Kamilka-X
Biegnij prywatnie do innego lekarza,dziewczyno działaj bo 3 w cytologi to nie żarty.Powodzenia,3mam za Ciebie mocno kciuki


myślisz, że jeżeli pójdę prywatnie to coś będzie lepiej?
lekarz to lekarz, jemu zalezy na zdrowiu niezależnie czy dostanie pieniądze to kieszeniu czy na konto

i tu się mylisz, jeśli masz możliwości finansowe to idź nawet jutro.

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:43:25

Cytat
psychoaktywna
Cytat
Kamilka-X
Biegnij prywatnie do innego lekarza,dziewczyno działaj bo 3 w cytologi to nie żarty.Powodzenia,3mam za Ciebie mocno kciuki


myślisz, że jeżeli pójdę prywatnie to coś będzie lepiej?
lekarz to lekarz, jemu zalezy na zdrowiu niezależnie czy dostanie pieniądze to kieszeniu czy na konto

oj mylisz sie, lekarz lekarzowi nie równy i nie kazdemu zalezy na zdrowiu pacjenta. ja też bym poszła prywatnie. a przynajmniej spróbowała u innego lekarza. a powiedziałaś o tym kmuś, np mamie?? może ona zna jakegos dobrego lekarza.

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:47:07

moja mama miała 3 jak miała nadżerkę, usuneła i miała 2 (co jest raczejlne, mało kto ma 1 :)

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:52:00

Cytat
monmonmon
moja mama miała 3 jak miała nadżerkę, usuneła i miała 2 (co jest raczejlne, mało kto ma 1 :)

też myslę ze to przez nadżerkę. tym bardziej nie leczoną. nie podoba mi się ta lekarka ze tak zostawiła bez leczenia. zmień lekarza.

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:54:05

Cytat
aaw1
Cytat
psychoaktywna
Cytat
Kamilka-X
Biegnij prywatnie do innego lekarza,dziewczyno działaj bo 3 w cytologi to nie żarty.Powodzenia,3mam za Ciebie mocno kciuki


myślisz, że jeżeli pójdę prywatnie to coś będzie lepiej?
lekarz to lekarz, jemu zalezy na zdrowiu niezależnie czy dostanie pieniądze to kieszeniu czy na konto

oj mylisz sie, lekarz lekarzowi nie równy i nie kazdemu zalezy na zdrowiu pacjenta. ja też bym poszła prywatnie. a przynajmniej spróbowała u innego lekarza. a powiedziałaś o tym kmuś, np mamie?? może ona zna jakegos dobrego lekarza.

do czwartku nic się nie stanie, poczekam.
jeżeli coś pójdzie nie tak to pójdę prywatnie.

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:56:59

Nie panikuj :) Ja nie mam nadżerki, ale też mi wyszła zła cytologia. Był płacz, wizja najgorszego. Dostałam skierowanie na kolposkopie i mam jakieś tam komórki, które trzeba teraz obserwować, bo mogą się przekształcić w nowotwór, ale nie muszą. Co 3 miesiące powtarzam badanie. Jest dobrze :)

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:57:07

Cytat
psychoaktywna
Cytat
aaw1
Cytat
psychoaktywna
Cytat
Kamilka-X
Biegnij prywatnie do innego lekarza,dziewczyno działaj bo 3 w cytologi to nie żarty.Powodzenia,3mam za Ciebie mocno kciuki


myślisz, że jeżeli pójdę prywatnie to coś będzie lepiej?
lekarz to lekarz, jemu zalezy na zdrowiu niezależnie czy dostanie pieniądze to kieszeniu czy na konto

oj mylisz sie, lekarz lekarzowi nie równy i nie kazdemu zalezy na zdrowiu pacjenta. ja też bym poszła prywatnie. a przynajmniej spróbowała u innego lekarza. a powiedziałaś o tym kmuś, np mamie?? może ona zna jakegos dobrego lekarza.

do czwartku nic się nie stanie, poczekam.
jeżeli coś pójdzie nie tak to pójdę prywatnie.

jak uważasz, twoja decyzja. zycze powodzenia i trzymam kciuki zeby wsyztsko skończyło się dobrze. daj nam znac co i jak po wizycie w czwartek. jeszcze raz powodzenia i bedzie dobrze:)

Złe wyniki cytologii

28 lut 2014 - 21:57:36

Kochana nie stresuj się... Ja też miałam 3 grupę i małą nadżerkę. Ginekolog zapisała mi globulki dopochwowe (brałam rano i wieczorem), jak powtórzono cytologię to już wyszła grupa 2. Na pewno Tobie też coś zapisze. Bądź dobrej myśli :-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ginekolegia estetyczna pomożcie.