Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:19:04

Miałam ten sam problem. Żadne nospy, apapy, ibupromy, ketanole.. nic mi nie pomagało..Teraz biorę 2-3 tabletki ibum i są to jedyne tabletki które pomagają mi w ten najgorszy dzień..

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:19:56

co mi lekarze proponowali: nospę - jeszcze gorzej po niej było...

przez ojca zaczęłam brać pyralginę i to pomagało ale z roku na rok musiałam brać coraz wyższe dawki więc zaczęłam się zastanawiać nad czymś innym, po za tym rozwala żołądek..

sprawdzałam różne przeciwbólowe ale albo wcale nie pomagały a jak jakiś w końcu pomógł to dostałam po nim takiego krwotoku że myślałam że wyzionę ducha (niestety nie pamiętam co to było)

w końcu lekarz przepisał mojemu ojcu ketonal ale dla niego okazał się za słaby więc namawiał mnie że skoro się tak męczę to żebym spróbowała może mi pomoże...początkowo byłam sceptycznie nastawiona bo to podobno taki mocny środek...ale jak już nic mi do testowania nie zostało to się przemogłam i dzięki Bogu...JAK RĘKĄ ODJĄŁ!
obecnie nic innego TYLKO ketonal! i jak początkowo zdarzało się że brałam 3 tab. dziennie tak teraz biorę max półtorej na dzień i mi starcza do tego gorące kąpiele...tyle że przy ketonalu na czczo należy łykać coś na osłonę żołądka np. contix (jeśli dobrze pamiętam) ale tego się dowiedziałam nie od ginekologa a od lekarza 1szego kontaktu którego poprosiłam o receptę na ketonal bo zapomniałam przy wizycie u gina..

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:21:22

Ja dostałam kiedyś od ginekologa AULIN jest super

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:37:15

weź 2 ibupromy i sprobuj polożyc sie spać ,ciepły terofor na brzuch mi tez nospy nie pomagały.
aha i jak juz troszke zaczyna bolec kolejny ibuprom nie dopusc do silnego bolu w pierwszym dniu, powinnas juz brac tabletke gdy tylko zaczyna sie bol. po co czekac jak i tak zacznie napiep... 2 3 dni najgorsze ... chociaz u mnie 1 i 4 :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-14 21:40 przez emillia88.

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:50:22

Hej, ostatnio lekarz zapisał mi nowe leki. teraz na 3 dni przed miesiączką biore buscopan i mefacit 3 razy dziennie a jak zaczyna się miesiączka to przez pierwsze dwa dni krwawienia aulin 3 razy dziennie i ketonal 2 razy. Zdarzało mi się zemdleć, wymiotować, dwa razy nie pojechałam na egzamin bo nie byłam w stanie zwlec się z łóżka...

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:59:46

Ja biorę ketonal. Teraz ewentualnie jedź na pogotowię po kroplówkę. Proponuję tydzien przed okresem robić brzuszki, niedużo ok 30 i nie będziesz czuła bólu. WIem co to znaczy ból brzucha podczas okresu, ale ja już się dosłownie przyzwyczaiłam, biorę tabletki antykoncepcyjnę (które też już niewiele pomagają). Także współczuję Ci.

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 22:02:11

Polecam ketonal, jeśli masz naprawdę silne bóle... Ale niestety jest na receptę i ostatnio jest ciężko go dostać, bo zabija strasznie dużo komórek mózgowych... Ale działa :)

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 22:03:00

Ja biorę długa ciepła kąpiel i pomaga

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 22:06:22

jak ja cwiczyłam przed okresem to przyspieszałam okres...to nie bardzo:( najlepiej brac tabletki przed okresem i odrazy w trakcie jak jeszcze nie bardzo boli... pociesze ze jak niektorzy lekarze mowili , po pierwszym dziecku przejda mocne bole i sie sprawdziło :))) Ale wiem co to znaczy mdlec wymiotowac i inne takie:((

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 22:09:18

Ja biorę Aulin i jest rewelacyjny

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 22:10:47

tabletki antykoncepcyjne same w sobie dużo pomagają. ja zawsze jadłam ketanol + termofor na brzuch.

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 22:12:27

Cytat
SnowWhie14
co mi lekarze proponowali: nospę - jeszcze gorzej po niej było...

przez ojca zaczęłam brać pyralginę i to pomagało ale z roku na rok musiałam brać coraz wyższe dawki więc zaczęłam się zastanawiać nad czymś innym, po za tym rozwala żołądek..

sprawdzałam różne przeciwbólowe ale albo wcale nie pomagały a jak jakiś w końcu pomógł to dostałam po nim takiego krwotoku że myślałam że wyzionę ducha (niestety nie pamiętam co to było)

w końcu lekarz przepisał mojemu ojcu ketonal ale dla niego okazał się za słaby więc namawiał mnie że skoro się tak męczę to żebym spróbowała może mi pomoże...początkowo byłam sceptycznie nastawiona bo to podobno taki mocny środek...ale jak już nic mi do testowania nie zostało to się przemogłam i dzięki Bogu...JAK RĘKĄ ODJĄŁ!
obecnie nic innego TYLKO ketonal! i jak początkowo zdarzało się że brałam 3 tab. dziennie tak teraz biorę max półtorej na dzień i mi starcza do tego gorące kąpiele...tyle że przy ketonalu na czczo należy łykać coś na osłonę żołądka np. contix (jeśli dobrze pamiętam) ale tego się dowiedziałam nie od ginekologa a od lekarza 1szego kontaktu którego poprosiłam o receptę na ketonal bo zapomniałam przy wizycie u gina..


to jest silnie uzalezniajcy lek ,przyzwyczaisz brzuch i już nie będzie pomagało

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 22:13:08

Ketonal!
Ale jak jesteś w stanie tu jeszcze pisać to chyba nie jest tak źle. Odkąd biorę tabletki anty nie mam tak bolesnych miesiączek, ale kiedyś to była masakra. Najgorszy ból jaki kiedykolwiek czułam. U mnie w domu wszystkie razem z mamą i siostrą tak mamy. Do mamy kiedyś pogotowie musiało przyjechać aby dać jej zastrzyk rozkurczowy. Ja miałam taki "mega" okres średnio 2 razy do roku, taki, że nie byłam w stanie chodzić na 2 nogach bo od razu czarno mi się robiło przed oczami, na czworaka też słabo było, bo byłam taka słaba, że się przewracałam. Wymioty i biegunka połączone z bólem o sile 11/10 skali. Łykamy tylko ketonal 100mg jest najlepszy i skuteczny.
Ale jeśli często masz bolesne miesiączki to powiedź o tym swojemu ginekologowi, zapisze Ci jakieś tabletki.

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 22:13:20

kazdy musi sam na siebie szukac sposobu..tylko szkoda ze trzeba cierpiec:(

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 22:14:42

Cytat
inka171717
Ja biorę długa ciepła kąpiel i pomaga


cieple kapiele pogarszają krwawienie
u nas raczej nie dostaniesz kroplówki
buscopan najokropniejszy lek jaki zazywałam.
mi nic nie pomaga biore po kilka naraz tabletek i nic
no spa nie działa nic nie działa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

krew podczas stosunku