Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 11:00:54

Cytat
angua79
Cytat
nicolenkaa
...
Jakbym miała takie bóle, to bym w te pędy leciała do lekarza, endometrioza to moje pierwsze podejrzenie, o innych możesz poczytać np. tutaj i tutaj; możesz to uznać za gadanie nawiedzonych, ale naprawdę - organizm jest jedną całością i czasem błahe przyczyny mogą dać bardzo odczuwalne efekty. Stres, zła dieta, wszystko się kumuluje. Warto się zastanowić nad przyczyna. Taki ból nie jest normalnym objawem.

myślisz, że przy comiesięcznych wizytach na pogotowiu/wzywaniu karetki nie byłam badana? :) 3 lata próbowałam razem z różnymi lekarzami znależć przyczynę i coś co by pomogło, bez skutku. Teraz żyję normalnie, nie martwię się czy okres nie wypadnie mi w jakiś ważny dzień, albo czy nie zasłabnę będąc sama w domu.

Mam ambitny plan w te wakacje nie iść do pracy tylko odstawić hormony i spróbować. Przeprowadziłam się, zmieniłam otoczenie, dietę i lekarza, i chcę dać mu szansę znależć przyczynę czy coś co zniweluje bóle. Jeśli nie, to wrócę do hormonów, bo nie mam wyboru. Moja mama miała całe życie to samo, mojej siostrze przeszło po pierwszej ciąży. Zobaczymy, wszystko przedemną.
Ale wiem jak cierpią dziewczyny z bolesnymi miesiączkami i wkurzają mnie te, które mówią, że przecież wszystkie nas boli tak samo i że przesadzam.

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 11:20:49

powodzenia życzę. wiem, że naperawdę można cierpieć, mnie tylko kilka razy w przeszłości trafiło tak, ze nie moglam się podnieść z łózka, ale kiedyś bywalo niprzyjemnie.

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 2/5

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 11:22:23

panadol femina

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 11:39:52

Też wydaje mi się, że ketonal. Ketonal jest silny i zawsze mi pomaga. Okład też może być, ale mi pomaga zimny. :) Też mam straszne bóle brzucha przy okresie, cały czas + wymioty i biegunka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-15 11:40 przez alice121.

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 12:10:28

Cytat
alice121
Też wydaje mi się, że ketonal. Ketonal jest silny i zawsze mi pomaga. Okład też może być, ale mi pomaga zimny. :) Też mam straszne bóle brzucha przy okresie, cały czas + wymioty i biegunka.

u mnie to samo ale przez pierwsze 3-4 dni później tylko boli bez żadnych 'bonusów'...

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 12:12:24

pyralgina najlepsza na mega mocny bol

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 12:24:35

Cytat
palinas89
bez przesady , jak się bierze leki przeciwbólowe góra 2 dni w miesiącu to nie rozwali ani wątroby ani nerek :) gorzej jak ktoś ma bóle kręgosłupa spowodowane dyskopatią i bierze takie leki regularnie...
ibuprom to najsłabszy lek z grupy niesteroidowych leków przeciw zapalnych, tak jak mówię voltaren w kapsułkach z diklofenakiem daje radę i to ulga jest po 10 minutach już, a inne leki ( w formie tabletki) po ok 30min.

Pamiętajcie, że nie nalezy łączyć np ibupromu z ketonalem czy diklofenakiem czy naproxenem ( różne kombinacje)
Można połączyć np ibuprofen ( ipuprom, ibum itp), z paracetamolem ( np panadol)
Biorąc 2 dni w miesiącu Ketonal w zalecanej dawce nabawiłam się wrzodów żołądka...

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 12:32:41

mi pomaga panadol extra

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 12:35:19

idz do lekarza on przepisze Tobie na recepte, ja kiedyś b. dawno temu dostałam, ale w sumie nigdy nie uzyłam bo nie było już potem tak źle.

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 12:39:33

ketonal ... to jedyny lek ktory łagodzi moj bol :)

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 12:47:37

Ja zazwyczaj brałam pyralgine, jak już nie mogłam wytrzymać z bólu, ale od jakiegos czasu, ból w pierwszym dniu ostatnich okresów dużo się zmniejszył, aż do tego stopnia, że nie biorę wcale.

zweryfikowana
Posty: 338
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 13:04:13

2 tabletki Ibuprom Max i po 40 min jest ulga... przynajmniej mi to pomaga w pierwszych dniach okresu, kiedy ból jest nie do zniesienia

pomocy okres ból brzucha!

27 lut 2014 - 17:25:00

A próbowałaś zdrowych podpasek?
Np. tych: zdrowepodpaski.pl
Jeśli zastosujesz te podpaski lub wkładki to 99% gwarancji, że następny okres bedzie juz łagodniejszy.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 6/5

pomocy okres ból brzucha!

02 lis 2018 - 14:03:26

U mnie świetnie sprawdza się Gardan https://adamed.expert/product/gardan/. Działa na prawde szybko i skutecznie i jakoś mogę przetrwać ten czas. Dodatkowo czasem termofor i to mi wystarcza :)

pomocy okres ból brzucha!

02 lis 2018 - 20:22:37

boesne miesiaczki najczesciej sa przy tzw. tyło zgieciu macicy. Ja jako corka ginekologa testowałam wszelkie leki przeciwbolowe i jedne diałały lepiej drugie słabiej. co do nospy jest dobra ale trzeba ja połaczyc np. z pyralginą jest dobry aulin i nimesil

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pominięta tabletka w 3 tygodniu.