Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 22:18:31

ja brałam ketonal forte póki nie zaczęłam brać anty

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 09:44:43

Cytat
iza9000
Cytat
SnowWhie14
co mi lekarze proponowali: nospę - jeszcze gorzej po niej było...

przez ojca zaczęłam brać pyralginę i to pomagało ale z roku na rok musiałam brać coraz wyższe dawki więc zaczęłam się zastanawiać nad czymś innym, po za tym rozwala żołądek..

sprawdzałam różne przeciwbólowe ale albo wcale nie pomagały a jak jakiś w końcu pomógł to dostałam po nim takiego krwotoku że myślałam że wyzionę ducha (niestety nie pamiętam co to było)

w końcu lekarz przepisał mojemu ojcu ketonal ale dla niego okazał się za słaby więc namawiał mnie że skoro się tak męczę to żebym spróbowała może mi pomoże...początkowo byłam sceptycznie nastawiona bo to podobno taki mocny środek...ale jak już nic mi do testowania nie zostało to się przemogłam i dzięki Bogu...JAK RĘKĄ ODJĄŁ!
obecnie nic innego TYLKO ketonal! i jak początkowo zdarzało się że brałam 3 tab. dziennie tak teraz biorę max półtorej na dzień i mi starcza do tego gorące kąpiele...tyle że przy ketonalu na czczo należy łykać coś na osłonę żołądka np. contix (jeśli dobrze pamiętam) ale tego się dowiedziałam nie od ginekologa a od lekarza 1szego kontaktu którego poprosiłam o receptę na ketonal bo zapomniałam przy wizycie u gina..


to jest silnie uzalezniajcy lek ,przyzwyczaisz brzuch i już nie będzie pomagało


doprawdy!??? może dla niektórych jest...bardziej o pyralginie coś takiego bym mogła powiedzieć bo cały czas zwiększałam dawki a coraz mniej pomagała z ketonalem jest zupełnie na odwrót zaczynałam od dużych dawek a teraz biorę coraz mniej, zdarza się że wystarcza mi pół tabletki na cały dzień!
Cytat
olakitty
Polecam ketonal, jeśli masz naprawdę silne bóle... Ale niestety jest na receptę i ostatnio jest ciężko go dostać, bo zabija strasznie dużo komórek mózgowych... Ale działa :)
Pierwsze słyszę...skąd takie info?

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:05:02

Cytat
Asztarte
Cytat
Justyna2905
Ja biore jedna nospe (bo ona jest rozkurczowa) i jeden ibum (bo jest przeciwbolowy) i do tego termofor na brzuch z ciepla woda.
Dziewczyna pisze, że po nospie gorzej, a ibum nie działa, a ty jej o nospie i ibum piszesz...

Na mnie nigdy nie działały przeciwbólowe, mogłabym jeść garściami i nic. Poproś w aptece coś rozkurczowego, ale z innym środkiem aktywnym niż w nospie, tam będą wiedzieć o co chodzi;) A na ból może paracetamol, albo aspiryna.



Aspiryna rozrzedza krew,zaleje nam się dziewczyna. Ja brałam ketonal, po kilku latach samo Przeszło i w szpitalu rzadziej mnie widuje a straszył ze przejdzie Jak dziecko urodze, dziecka nie ma a ból znikły. A,i podkurcz nogi przyciagnij pod brzuch

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:12:25

Mnie tylko buscopan ratuje !

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:12:51

Cytat

to jest silnie uzalezniajcy lek ,przyzwyczaisz brzuch i już nie będzie pomagało

Ketonal nie jest opioidem, więc nie uzależnia raczej sam z siebie, inna sprawa to uzależnienie psychiczne, ale psychicznie można sie uzależnić od wszystkiego, nawet od witamin, jak sobie wkręcisz, ze musisz je brać.

Cytat
olakitty
Polecam ketonal, jeśli masz naprawdę silne bóle... Ale niestety jest na receptę i ostatnio jest ciężko go dostać, bo zabija strasznie dużo komórek mózgowych... Ale działa :)

Pierwsze słyszę... na receptę był, odkąd pamiętam, a problemów z dostaniem nigdy nie miałam. Jeszcze mam szare komórki :P Problemy z zołądkiem i wątrobą, to owszem, bo to straszne świństwo dla układu pokarmowego. Ale na bóle migrenowe to jedyne, co mi pomaga, jeśli w alternatywie mam leżeć i nie móc z bólu ruszyc głową, to wolę wziąć tabsa raz na parę miesięcy.
Bolesnym miesiączek nie mam, odkąd piję zioła na regulację hormonów.

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:18:46

Najlepszym sposobem na ból przy okresie jest gorący termofor, butelka na brzuch(ni polecam przy obfitych krwawieniach), ew. jeśli ból jest znośny lekkie ćwiczenia fizyczne, joga itp.
Można też łykać proszki, ale jak byłam młodsza czasem 10 ibupromów nie pomagało(tak, wiem, głupota tyle brać :( )

zweryfikowana
Posty: 720
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:25:27

Jest taki ibuprofen, czerwone tabletki, ale na receptę. Ale jak poprosisz panią farmaceutkę to ci sprzeda :) Bierzesz 3 i po bólu ;)

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:29:45

Mi pomaga DicloDuo.. bardzo dobre tabletki.. Brałyście??

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:30:48

Dobrym lekiem , który powinien zadziałać to Ibum.Ale pamiętaj też, że faszerowanie się lekami nie jest taki dobre. Zrób sobie kilka kubków ( nie żartuję ) ciemnej i najlepiej gorzkiej herbaty. Weź gorącą kąpiel, która rozgrzeje Twoje ciałko i rozluźni mięśnie.Możesz też po prostu pójść spać z lub bez termoforu.
Rozumiem twój ból doskonale, ja mam tylko bolesne miesiączki ;/

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:31:41

panadol femina- polecam. ; )

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:45:31

większośc tutaj poleca herbatki, ćwiczenia, kąpiele, termoforek ahhh. Wszystko pięknie :D Ibum, nimesil, minesulin, nospa forte, panadol, vegantalgin forte, czy to w tabletkach czy w czopkach, ketonal, pyralgina. Jesli wam to pomaga to zazdroszczę ;) mnie nie pomagają zastrzyki na pogotowiu z ketonalem i nospą, ani żadne inne.

40stopni gorączki, wymioty, biegunka, omdlenia, ból głowy, brzucha nie do zniesienia, pleców. I tak przez 2-4 dni. Od kilku lat biorę tabletki anty, i one jako jedne mi pomagają. Ale jak sobie przypomnę moje okresy kiedyś, to mam ciarki. Chętnie bym zrezygnowała z tabsów, ale nie mogę być przez 4 dni w miesiącu odcięta od świata, zwłaszcza, że w te dni nie mogę zwyczajnie być sama w domu. Leże, wstaję, kucam, klęczę, biję się, krzyczę że chcę umrzeć. Nie śpię wtedy przez te 3-4doby bo nieustanny ból mi nie pozwala. Takie macie bóle menstruacyjne? :D

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:48:41

apronapo ale to jest na recepte

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:50:20

Cytat
martynek1990
apronapo ale to jest na recepte

aponapro jeśli już :) miałam, na mnie nie działał, ale zmniejszał bóle głowy.

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:52:04

Cytat
nicolenkaa
...
Jakbym miała takie bóle, to bym w te pędy leciała do lekarza, endometrioza to moje pierwsze podejrzenie, o innych możesz poczytać np. tutaj i tutaj; możesz to uznać za gadanie nawiedzonych, ale naprawdę - organizm jest jedną całością i czasem błahe przyczyny mogą dać bardzo odczuwalne efekty. Stres, zła dieta, wszystko się kumuluje. Warto się zastanowić nad przyczyna. Taki ból nie jest normalnym objawem.

pomocy okres ból brzucha!

15 lut 2014 - 10:52:40

Coxtral jak dla mnie był rewelacyjny, ewentualnie pod nazwą Nimesil

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

krew podczas stosunku