Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 20:08:24

ja biorę ćwierć lub pół ketonal i zawsze pomaga

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 20:12:23

czopki Diclofenac! Co miesiąc lądowałam z bólu na pogotowiu, nie pomagały Nospy ani nic innego a te czopki to dla mnie wybawienie.

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 20:19:10

Poduszka elektryczna, albo jakoś grzej ten brzuch ale tak porządnie. Ja biore tabletki MINESULIN , mam strasznie bolesny okres ale po tych tabletkach przechodzi od razu i ból nie wraca na nastepny dzien. Te tabletki przepisuje ginekolog są na recepte i wlasnie specjalne na te okresowe bóle

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 20:21:15

Mi zawsze pomaga Ibuprom ale tu pewnie na nic się nie zda, bardzo współczuje. Co do tego termoforu tylko ostrożnie

Słyszałyśmy, że wiele kobiet stosuje podczas okresu termofor. Czy to nie grozi krwotokiem?

"Faktycznie, trzymany na podbrzuszu zbyt długo i zbyt gorący może do tego doprowadzić. Ale umiarkowanie ciepły łagodzi ból bardzo skutecznie".

Źródło:
http://www.papilot.pl/ginekolog/1050/Jak-walczyc-z-bolesnymi-miesiaczkami.html

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 20:22:32

ketonal

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 20:23:37

o boziu równiez współczuję bo ja mam tyłozgięcie macicy... ból taki, że muszę w dzień okresu już przed pojawieniem się jakiegokolwiek bólu brać przeciwbólowe bo i naczej to dosłownie lezę i kwiczę , kumpela moja współlokatorka na studiach, miała na receptę ketonal i mi dawała, tabletka 100mg ( najwieksza dawka) i wracałam do zycia..

a teraz odkryłam VOLTAREN W KAPSUŁKACH - bez recepty - kapsułka płynna z 25mg diklofenaku ( ma taką moc jak ketonal) biorę 2 na raz po przebudzeniu ( zawsze dostaję okres rano) i jest dobrze, potem po 4h kolejną kapsułke i po 4 koolejnych znowu kapsułka , czasem jeszcze wieczorem jedną czyli razem 125g diklofenanku - ( wiem ze Ketonalu można max 200g na dzien wziać, diklofenak podobnie)

aha NIGDY nie bierzcie na ból menstruacyjny aspiryny ! (jak ktoś pisał) rozrzedza krew i może dojsc do krwotoku
aha i również kładę termofor na brzuch + przyjmuję pozycję z jogi

Leżenie na plecach, nogi ugięte w kolanach, stopy na materacu,
wkładamy poduszkę pod pupę, trochę wyżej na odcinek krzyżowy i rozchylamy na maksa nogi ( ale stopy złączone ) no i termofor na brzuchu - MEGA POMAGA 10-15min tak leżę , polecam wypróbować - jest to pozycja rozluźniająca więzadła macicy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-14 20:27 przez palinas89.

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 20:53:52

mi ostatnio pomógł ibuprom max :) nospa też nic mi nie daje..

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:01:31

U mnie termofor nigdy nie wywołał krwotoku a kładę taki na prawdę gorący.

zweryfikowana
Posty: 99
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:05:09

nic nie pomaga, tylko ketonal, ale rozwali ci wątrobę i nerki

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:05:50

tabletki przeciwbólowe bez recepty są na bazie paracetamolu - apap saridon panadol lub ibuprofenu - ibum, nurofen, ibuprom. mi na ból głowy pomaga paracetamol ale na bóle miesiąxzkowe tylko ibuprom. musisz wypróbwać na sobie które na ciebie działają a najlepiej jak ci przepisze lekarz na receptę jakieś mocniejsze ,

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:07:26

bez przesady , jak się bierze leki przeciwbólowe góra 2 dni w miesiącu to nie rozwali ani wątroby ani nerek :) gorzej jak ktoś ma bóle kręgosłupa spowodowane dyskopatią i bierze takie leki regularnie...
ibuprom to najsłabszy lek z grupy niesteroidowych leków przeciw zapalnych, tak jak mówię voltaren w kapsułkach z diklofenakiem daje radę i to ulga jest po 10 minutach już, a inne leki ( w formie tabletki) po ok 30min.

Pamiętajcie, że nie nalezy łączyć np ibupromu z ketonalem czy diklofenakiem czy naproxenem ( różne kombinacje)
Można połączyć np ibuprofen ( ipuprom, ibum itp), z paracetamolem ( np panadol)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-14 21:12 przez palinas89.

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:10:43

Refastin.

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:12:10

Ja biorę apap i kładę się na jakiś czas do łóżka (o ile mam taką możliwość), koniecznie na boku. Zazwyczaj pomaga.

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:12:21

Wiem ze teraz moja rada Ci nie pomoże.ale- proponuje Ci kupić krople oOjca Grzegorza " na schorzenia kobiece" i także herbatkę firmy"dary natury" a nazywa sie po prostu " Dla pań" jeśli będziesz Piła systematycznie i przez dłuższy czas myśle ze dolegliwości zmniejsza sie.tak było u mnie.życze zdrowia :)

pomocy okres ból brzucha!

14 lut 2014 - 21:14:54

kurczę już kilka dziewczyn wypowiadało sie o tych herbatkach, chyba muszę wypróbować :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

krew podczas stosunku