Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 12:48:07

Dziewczyny chciałam podzielić się z Wami pewnym tematem :)
Byłam u ginekologa 3 miesiące temu,chciałam wykonać badanie cytologiczne i porozmawiać o odpowiedniej antykoncepcji dla mnie.
Z racji tego ze przeszłam zapalenie żył głębokich nie mogę stosować antykoncepcji hormonalnej,ale...
Dostarczyłam mojemu gin.wszystkie badania,także usg Dopplerowskie by zobaczył co i jak.
Spędziłam ponad godzinę w gabinecie rozmawiając właśnie na temat mojej choroby i tabletek antykoncepcyjnych.Niestety co miesiąc bardzo ciężko przechodziłam okres(wymioty,omdlenia,biegunka),pierwszy dzień to tragedia...Nie da się opisać póki się nie przeżyje tego:) ale do rzeczy...

Razem uznaliśmy ze na własną odpowiedzialność będę brała tabletki,ale gdyby coś się działo z moimi nogami mam zaprzestać przyjmowania tabletek i zgłosić się do niego.Dostałam łagodne tabletki i do tego Aspirin Protect 100 na rozrzedzenie krwi(przyjmuje codziennie wraz z tabletkami) .
Oczywiście mam skutki uboczne(przytyłam,ale liczyłam się z tym) ponadto prawie codziennie boli mnie głowa,mdli mnie i jestem bardzo senna mimo 3 wypitych kaw:)Nogi nie bolą na szczęście.

Podczas rozmowy ginekolog powiedział ze jeśli tabletki pogorszą mój stan on ma rozwiązanie inne - WKŁADKĘ ANTYKONCEPCYJNĄ...

Myślałam ze się przesłyszałam...Mowie mu ze przecież ja nie rodziłam a wkładka jest dla kobiet które mają już potomstwo.
Odpowiedział ze nie koniecznie i ze wszystko się da zrobić...
Chyba zszokował mnie tymi słowami na tyle ze nie wiedziałam co mam odpowiedzieć i powróciłam do tematu tabletek.
Siostra zapytała (za moją namową oczywiście:)swoją ginekolog czy kobieta która nie rodziła może stosować wkładkę,ona odp.ze absolutnie nie...
Dodam ze chodzę do niego od kilku lat prywatnie,ma bardzo dobre opinie.Co mam o tym myśleć?Proszę wypowiedzcie się te które stosują wkładkę lub miały podobna sytuacje???;{

"Antykoncepcję za pomocą wkładki wewnątrzmacicznej mogą stosować przede wszystkim te kobiety, które skończyły 30 lat, już rodziły, nie mają zaburzeń miesiączkowania i bolesnych miesiączek i są w stałym związku. Nie zaleca się jej kobietom młodym, które jeszcze nie mają potomstwa i stałego partnera."

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 12:53:42

kij tam z tym czy możesz czy nie możesz jej stosować - wydaje mi się jednak, że wkładki nie mają hormonów, a to oznacza, że nie pomoże ci ona na bóle menstuacyjne.

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 12:57:08

Mi lekarz proponował spiralę, ale tylko i wyłącznie po tym, jak zapewniłam go, że nie chcę mieć dzieci.

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 12:58:42

Cytat
Tubbi
Mi lekarz proponował spiralę, ale tylko i wyłącznie po tym, jak zapewniłam go, że nie chcę mieć dzieci.


Nie pytał mnie o to w ogolę.Tak jak dziewczyna wyżej napisała wkładka nie pomoże mi na moje bóle menstruacyjne,wiec tym bardziej dziwi mnie jego propozycja...

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 13:00:52

Ja bym się przed pierwszym dzieckiem nigdy nie zdecydowała na wkładkę anty. Skonsultuj się z innym lekarzem, zobaczysz co Ci zaproponuje.

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 13:03:39

ja jak miałam troche gorsze wyniki krwi jeśli chodzi o krzepnięcie, to moja ginekolog zamiast tabletek przepisała mi najpierw plastry(badziewie, po 2 miesiącach zrezygnowałam) a potem krążki :) to pozwala ominąć bezpośredni wpływ na wątrobę :) moje wyniki unormowały się, a krązki nuvaring są super :)
tak czy siak - zapalenia żył i problemy z krzepnięciem są bardzo niebezpieczne, i ja bym jednak na twoim miejscu próbowała uporac się z bólami.
Wiem jakie one są, bo sama bez hormonów mam takie same (gorączka, ból głowy, pleców, brzucha, wymioty, biegunka, omdlenia, włącznie z kroplówkami i zastrzykami w szpitalu) Ja jednak dobrze reaguję na hormony, poza tym jednak sa dla mnie też antykoncepcją. Ty powinnaś szukac leku który ci pomoże.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-12 13:04 przez nicolenkaa.

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 13:05:40

moja ginekolog też ma dobrą opinię i co z tego? :/ nie wiem co sądzić bo mi nie pomaga za bardzo. Ja bym się za tą wkładkę nie brała, tylko a twoim miejscu zaszła w ciążę o ile masz możliwość, czas, pieniądze. Generalnie rzecz biorąc aż tak źle nie mam ale 3 dni z życia wyjęte są, bo często nie mogę się ruszyć. Odkąd biorę tabletki to tylko raz mnie bardzo bolał(3miesiąc biorę) Co do bóli, większości kobietom mijają jak urodzą dziecko, albo całkowicie, albo po prostu dużo mniej boli. Większy komfort ect przez to.
A tabletek się boję teraz brać bo matka mojej koleżanki miała operację bo przez lata tabletki brała mi mięśniaka miała :/

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 13:09:37

Cytat
nicolenkaa
ja jak miałam troche gorsze wyniki krwi jeśli chodzi o krzepnięcie, to moja ginekolog zamiast tabletek przepisała mi najpierw plastry(badziewie, po 2 miesiącach zrezygnowałam) a potem krążki :) to pozwala ominąć bezpośredni wpływ na wątrobę :) moje wyniki unormowały się, a krązki nuvaring są super :)
tak czy siak - zapalenia żył i problemy z krzepnięciem są bardzo niebezpieczne, i ja bym jednak na twoim miejscu próbowała uporac się z bólami.
Wiem jakie one są, bo sama bez hormonów mam takie same (gorączka, ból głowy, pleców, brzucha, wymioty, biegunka, omdlenia, włącznie z kroplówkami i zastrzykami w szpitalu) Ja jednak dobrze reaguję na hormony, poza tym jednak sa dla mnie też antykoncepcją. Ty powinnaś szukac leku który ci pomoże.


Jak sobie z tym radzisz??Mnie nic nie pomagało;/

Jest wkładka mechaniczna i hormonalna wiec na bolę menstruacyjne ta druga...

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 13:10:54

Ja akurat źle wspominam spiralę która mi się po kilku miesiącach obsunęła i musiałam ją zdjąć . Obecnie stosuję pierścienie Nuva Ring i jestem zadowolona są bezpieczniejsze niż tabletki bo nie przelatują przez cały organizm tylko działają miejscowo . Może to będzie dla ciebie dobrym rozwiązaniem ?

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 13:13:29

Cytat
Dziubarek
Cytat
nicolenkaa
ja jak miałam troche gorsze wyniki krwi jeśli chodzi o krzepnięcie, to moja ginekolog zamiast tabletek przepisała mi najpierw plastry(badziewie, po 2 miesiącach zrezygnowałam) a potem krążki :) to pozwala ominąć bezpośredni wpływ na wątrobę :) moje wyniki unormowały się, a krązki nuvaring są super :)
tak czy siak - zapalenia żył i problemy z krzepnięciem są bardzo niebezpieczne, i ja bym jednak na twoim miejscu próbowała uporac się z bólami.
Wiem jakie one są, bo sama bez hormonów mam takie same (gorączka, ból głowy, pleców, brzucha, wymioty, biegunka, omdlenia, włącznie z kroplówkami i zastrzykami w szpitalu) Ja jednak dobrze reaguję na hormony, poza tym jednak sa dla mnie też antykoncepcją. Ty powinnaś szukac leku który ci pomoże.


Jak sobie z tym radzisz??Mnie nic nie pomagało;/

Jest wkładka mechaniczna i hormonalna wiec na bolę menstruacyjne ta druga...

nie radzę z tym sobie, dlatego stosuję hormony w postaci krążka :) miała badania rózne i nie wykryto u mnie żadnych nieprawidłowości które mogłyby powodowac takie bóle. Dlatego jakieś 4-5 lat temu przed matura zdedcydowałam się na hormony, bo bałam się, że mi okres w matury wypadnie, a ja wyląduję w szpitalu.

Co do wkłądek z hormonami - tak, istnieją ale mają chyba tylko progesteron, który nie wpływa na sam cykl, a tylko w obrębie miednicy na gęstość śluzu, co ma nie dopuścic plemników do komórki jajowej, która przy uzywaniu spirali sie wytwarza.

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 13:16:10

ja tam samo jak 2 dziewczyny powyżej stosuje nuvaring i nic złego się ze mną nie dzieje, jestem bardzo zadowolona a okres trwa średnio 3dni, bezbolesny oczywiście a te,ż na początku miałam z tym problemy

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 13:17:37

są wkładki,które można bezpiecznie stosować, zakłada się je nawet młodym dziewczynom,które nie tolerują antykoncecji dostnej, mają mniej dzialań ubocznych,działają ok 6lat ale jeśli wcześniej chcę się np mieć dziecko to można ją wyjąć przed tym czasem, myślę,że lepiej dopytać na sokojnie lekarza specjalistę po to siedzi w gabinecie; zamiast dziewczyn z forum, tabletka tabletce nierówna tak samo wkladka wkładce

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 13:18:04

ja bym nie ryzykowała

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 13:26:37

Dziewczyny, takie bóle miesiączkowe mogą być objawem rozwijającej się endometriozy. Czy byłyście diagnozowane w tym kierunku? Jeśli do tego kiedykolwiek odczuwałyście ból przy stosunku, polecam zbadać się, ale u lekarza,który ma pojęcie o tej chorobie. Często od wystąpienia objawów tej choroby do jej prawidłowego zdiagnozowania mija wiele lat.

"U kobiet z bolesnym miesiączkowaniem częstość występowania endometriozy waha się do 40% do 60%, a u kobiet skarżących się na ból w obrębie miednicy mniejszej częstość występowania endometriozy może sięgać 75%. Z endometriozą często też wiążą się problemy z płodnością – szacuje się, iż u 30–50% kobiet z endometriozą występują większe lub mniejsze problemy z niepłodnością. Zwiększone ryzyko rozwoju endometriozy występuje u kobiet, których matka lub siostra cierpi na tę chorobę."

A co do wkładki, podejrzewam, że chodziło o ta z hormonami, które stopniowo się uwalniają. Lekarze sporo na jej założeniu zarabiają więc może Twój specjalista zbiera na Święta ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-12 13:27 przez Eduarda.

Zdaniem ginekologa - wkładka antyk.

12 gru 2013 - 13:58:52

Cytat
Eduarda
Dziewczyny, takie bóle miesiączkowe mogą być objawem rozwijającej się endometriozy. Czy byłyście diagnozowane w tym kierunku? Jeśli do tego kiedykolwiek odczuwałyście ból przy stosunku, polecam zbadać się, ale u lekarza,który ma pojęcie o tej chorobie. Często od wystąpienia objawów tej choroby do jej prawidłowego zdiagnozowania mija wiele lat.

mija wiele lat, bo diagnostyka endometriozy to nie takie hop siup ;) nie jest niestety tak, że powiesz, że cię boli a lekarz powie: " zróbmy laparpskopię, sprawdźmy, czy to nie endometrioza " no niestety, to nie badanie krwi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Antykoncepcja hormonalna i 30,5 BMI