Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 13:57:45

Cytat
Amelia_25
A co to Szafa jest jakąś wyrocznią?
Idź do tego lekarza,nie będzie nic widać,to pójdziesz jeszcze raz.
Życiowy problem po prostu:)
Czy ja pytam szafy, czy jestem w ciąży?
Jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to prosiłabym: złośliwości zachowaj dla siebie. Rozumiem, że nie wylałaś jeszcze dziennej dawki jadu, ale może zostaw go dla kogoś, kto bardziej zasłuży :)

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:01:02

tak ,nie czekaj tylko już zarejestruj się do lekarza,bo mogą być niestety kolejki,ja gdy podejrzewałam że jestem w ciąży a były kolejki szłam prywatnie!pamiętaj zdrowie dzidziusia najważniejsze.lekarz przepisze ci witaminy i kwas foliowy bo trzeba go brać w 1 trymetrze.

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:03:00

Kwas foliowy biorę od miesiąca, tak się złożyło. Kolejek zbyt dużych nie ma, bo Pani bez problemu zapisała mnie na przyszły wtorek.
W takim razie początek 6tyg to będzie za późno/za wcześnie/optymalnie? Według Was? ;)

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:05:17

Ja bym nie wytrzymała tygodnia w niepewności, ale jak Ty wytrzymasz to spoko ;)

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:06:36

Cytat
dyzio_marzyciel

No ja akurat w ciąży jestem i wiem co mówię Pani Najmądrzejsza.

Nie uważam się za najmądrzejszą, nie rozumiem też dlaczego moją wypowiedź odebrałaś osobiście skoro pisałam o dziewczynach, które NIE SĄ I NIE BYŁY NIGDY W CIĄŻY...?

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:08:27

nigdy nie ma za wcześnie..myślę że każda z nas jak tylko podejrzewa że jest w ciąży i zrobi test który wyjdzie pozytywnie od razu biegnie do ginekologa.ja w 1 ciąży byłam u ginekologa w 6 tyg,w 2 - w 2 tygodniu a w 3 ciąży dopiero w 8 tyg i nigdy żaden lekarz nie powiedział ze jest za wcześnie czy za późno ;-) są różne koleje losu i nie zawsze okres się spóźnia a są przypadki że okres jest i jest się w ciąży.dbaj o siebie i maleństwo ;-)

Cytat
majka51
Ja bym nie wytrzymała tygodnia w niepewności, ale jak Ty wytrzymasz to spoko ;)
ja też bym nie wytrzymała -próbowała bym nawet na dziś się zarejestrować ;-)albo bym po prostu poszła nawet teraz dziś do ginekologa i powiedziała że podbrzusze mnie boli ha haa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-09 14:10 przez martuszka24.

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:11:03

6 tydzień może być, jak trafisz na ludzkiego lekarza to pokarze Ci dzidziusia i bijące serduszko:) Pewnie nie założy Ci karty ciąży, ale w pisze do karty przyjęcia. Pamiętaj żeby się starać o becikowe musisz być u lekarza przed 10 tygodniem:)

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:15:56

No ja jak o 7 wyszedł mi test pozytywny to od razu podreptałam po drugi, zrobiłam go o 10 a o 11 już obdzwaniałam lekarzy w Centrum W-wy, trzeci z listy w Wybiórczej przyjął mnie natychmiast :D I nie zastanawiałam się czy iść dziś czy za tydzień tylko co zrobić żeby mieć wizytę o 13 a nie o 19 :D Tak więc dla mnie taki problem to w ogóle abstrakcja :D Tym bardziej że przecież nawet w państwowych przychodniach można się zapisac na wizytę na dziś, starczy tylko zwlec się rano z łóżka...

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:22:29

przemyślałam sprawę, zadzwoniłam do przychodni i przełożyłam wizytę na czwartek :D macie rację, bez sensu tak długo czekać. A do czwartku zdążę zrobić betę, z którą podrepcę do lekarza. :)

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:22:46

Ja byłam w 5 tyg jak poszłam na pierwszą wizytę i od razu pani doktor potwierdziła ciążę :) A teraz moja 2,5 letnia córcia siedzi obok ;)
Jak jest dobry sprzęt ( i lekarz) to nie powinno być problemu z potwierdzeniem :) Na twoim miejscu nie czekałabym. Ja tym bardziej jestem przewrażliwiona po moich przykrych przeżyciach.
karolka324 3mam kciuki,żeby wszystko było dobrze! ;)

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:23:05

Wydaje mi się że to nie jest 5 tydzień, może max 3, ja bym poczekała. Ja nie dostałam okresu, za miesiąc znowu nie i dopiero poszłam okazało się że to dopiero 6 tydzień.

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:23:43

Cytat
ajmfree
Cytat
dyzio_marzyciel

No ja akurat w ciąży jestem i wiem co mówię Pani Najmądrzejsza.

Nie uważam się za najmądrzejszą, nie rozumiem też dlaczego moją wypowiedź odebrałaś osobiście skoro pisałam o dziewczynach, które NIE SĄ I NIE BYŁY NIGDY W CIĄŻY...?
Jeżeli nie uważasz się za mądrzejszą to nie pisz o innych dziewczynach, że są głupie ;)
Nie odebrałam tego osobiście, tyle że do tej pory nie wiedziałaś, że jestem w ciąży więc równie dobrze według Ciebie mogło to być też o mnie. Ale już nie warto wgłębiać się w szczegóły :)

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:29:33

Cytat
AileenMcVeigh
Wydaje mi się że to nie jest 5 tydzień, może max 3, ja bym poczekała. Ja nie dostałam okresu, za miesiąc znowu nie i dopiero poszłam okazało się że to dopiero 6 tydzień.
Ja nie wiem nawet, czy jestem w ciąży, a Ty wiesz w którym tygodniu jestem?
Jeżeli zaszłam w ciążę w tym cyklu, dziś zaczęłam 5 tydzień. Chyba wiem o tym najlepiej :D

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:40:15

Do lekarza nie idzie się tylko po to żeby stwierdził ciążę, ale głównie po skierowania na różne badania. Jak byłam w pierwszej ciąży to nawet robiłam różne badania przed żeby było co później porównywać. Usg w ciąży robi się między 6 a 8 tygodniem ciąży, bo dopiero wtedy coś widać, no i żeby stwierdzić czy ciąża nie jest pozamaciczna. Wg mnie idź jak najszybciej żeby porobić badania z krwi i moczu.

Kiedy z ciążą do lekarza? :)

09 gru 2013 - 14:40:57

ciąże liczymy od pierwszego dnia ostatniego okresu, inaczej nawet lekarz nie jest w stanie stwierdezić, kiedy doszło do zapłodnienia. czyli nasz dzidziuś jest jak gdyby 2 tyg starszy...

skoro testy wyszły pozytywnie - marsz do lekarza. pewnie stwierdzi, iż na badanie dopochwowe jest za wcześnie ale zbada Cię paluszkami i stwierdzi, czy macica się zmienia...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zaświadczenie od ginekologa-pomocy