Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

plastry evra- gafa

19 lis 2013 - 22:54:51

Witam. Używam plastrów od kilku miesięcy. Pilnuję tego jak oka w głowie.. Eh, moj dzień zmiany plastra to poniedziałek, godzin 22. Niestety, zapomniałam nakleić mój pierwszy plaster właśnie w poniedziałek o 22. Po prostu zasnęłam i żadne powiadomienie mnie nie obudziło(a mam ustawione 3). Obudził mnie mój mąż, który wrócił z pracy. Odbyliśmy stosunek. Przypomniałam sobie, że zapomniałam nakleić plaster, więc zrobiłam to jak najszybciej czyli dziś o 7 rano. Czy taka ''mała'' różnica w naklejeniu tego plastra może spowodować ciążę? Wiem, że teraz muszę się zabezpieczać przez tydzień, no ale już ''po ptokach''

Troszkę odchodzę od zmysłów. Wciąż czytam ulotkę i jakoś nie potrafie nic zrozumieć. Z góry dziękuje

plastry evra- gafa

19 lis 2013 - 22:56:56

z tego co wiem to ochronne stężenie hormonów utrzymuje się jeszcze 2-3 dni. na pewno w ulotce jest to napisane

plastry evra- gafa

19 lis 2013 - 22:58:15

wydaje mi sie, ze jest taka sama zasada jak przy tabletkach, tez przeciez przez jakis czas pozostają hormony w organizmie i jestes zabezpieczona, a to tylko kilka godzin od 22 do 7

plastry evra- gafa

19 lis 2013 - 23:01:19

Wiem, że wszystko jest w ulotce tylko nieco się zestresowałam tą sytuacją i jakoś nie potrafię przeczytać tej ulotki ze zrozumieniem.
Mam nadzieję, że te 9h spóznienia nie spowoduje nieplanowanej ciąży...

plastry evra- gafa

19 lis 2013 - 23:02:39

eżeli kobieta zapomniała zmienić swój przezskórny system:

na początku każdego cyklu (Tydzień pierwszy (Dzień 1)):
Jeżeli kobieta zapomniała przykleić plaster, ISTNIEJE SZCZEGÓLNIE DUŻE RYZYKO ZAJŚCIA W CIĄŻĘ. – Kobieta musi stosować niehormonalną metodę antykoncepcji, jako dodatkowe zabezpieczenie przez okres jednego tygodnia. Kobieta powinna przykleić pierwszy plaster nowego cyklu, jak tylko sobie o tym przypomni. Teraz jest nowy „Dzień Zmiany Plastra” i nowy „Dzień 1”.

w środku cyklu (tydzień drugi lub trzeci):
Jeżeli kobieta zapomniała zmienić swój plaster w ciągu jednego do dwóch dni (do 48 godzin), powinna przykleić nowy plaster jak tylko sobie o tym przypomni. Nowy plaster należy przykleić w normalnie przypadającym u danej kobiety „Dniu Zmiany Plastra”. Nie jest konieczna dodatkowa zabezpieczająca metoda antykoncepcji.

Jeżeli kobieta zapomniała zmienić swój plaster w czasie dłuższym niż 2 dni (48 godzin lub dłużej), MOŻE ZAJŚĆ W CIĄŻĘ – powinna rozpocząć nowy czterotygodniowy cykl, jak tylko sobie o tym przypomni, przyklejając nowy plaster. Kobieta ma teraz nowy „Dzień Zmiany Plastra” i nowy „Dzień 1”. Przez pierwszy tydzień nowego cyklu, kobieta musi stosować dodatkową zabezpieczającą metodę antykoncepcji.

przy końcu cyklu (tydzień 4):
Jeżeli kobieta zapomniała usunąć swój plaster, powinna odkleić go jak tylko sobie o tym przypomni. Swój następny cykl powinna rozpocząć w normalnie przypadającym „Dniu Zmiany Plastra” dzień po dniu 28. Nie musi stosować dodatkowej zabezpieczającej metody antykoncepcji.




który to tydzień i czego tu nie rozumiesz?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-19 23:03 przez miszja.

plastry evra- gafa

19 lis 2013 - 23:06:21

Cytat
miszja
eżeli kobieta zapomniała zmienić swój przezskórny system:

na początku każdego cyklu (Tydzień pierwszy (Dzień 1)):
Jeżeli kobieta zapomniała przykleić plaster, ISTNIEJE SZCZEGÓLNIE DUŻE RYZYKO ZAJŚCIA W CIĄŻĘ. – Kobieta musi stosować niehormonalną metodę antykoncepcji, jako dodatkowe zabezpieczenie przez okres jednego tygodnia. Kobieta powinna przykleić pierwszy plaster nowego cyklu, jak tylko sobie o tym przypomni. Teraz jest nowy „Dzień Zmiany Plastra” i nowy „Dzień 1”.

w środku cyklu (tydzień drugi lub trzeci):
Jeżeli kobieta zapomniała zmienić swój plaster w ciągu jednego do dwóch dni (do 48 godzin), powinna przykleić nowy plaster jak tylko sobie o tym przypomni. Nowy plaster należy przykleić w normalnie przypadającym u danej kobiety „Dniu Zmiany Plastra”. Nie jest konieczna dodatkowa zabezpieczająca metoda antykoncepcji.

Jeżeli kobieta zapomniała zmienić swój plaster w czasie dłuższym niż 2 dni (48 godzin lub dłużej), MOŻE ZAJŚĆ W CIĄŻĘ – powinna rozpocząć nowy czterotygodniowy cykl, jak tylko sobie o tym przypomni, przyklejając nowy plaster. Kobieta ma teraz nowy „Dzień Zmiany Plastra” i nowy „Dzień 1”. Przez pierwszy tydzień nowego cyklu, kobieta musi stosować dodatkową zabezpieczającą metodę antykoncepcji.

przy końcu cyklu (tydzień 4):
Jeżeli kobieta zapomniała usunąć swój plaster, powinna odkleić go jak tylko sobie o tym przypomni. Swój następny cykl powinna rozpocząć w normalnie przypadającym „Dniu Zmiany Plastra” dzień po dniu 28. Nie musi stosować dodatkowej zabezpieczającej metody antykoncepcji.




który to tydzień i czego tu nie rozumiesz?


Czytam to kolejny raz, niestety tutaj nie ma odpowiedzi..
Chodzi o to, że odbyłam stosunek przed naklejeniem pierwszego plastra (po tygodniu przerwy), więc zabezpieczyć się nie mogłam przed czasem...

plastry evra- gafa

19 lis 2013 - 23:09:10

Ja rowniez uzywam plastrow evra. Mialam kiedys podobna sytuacje, moj dzien zmiany plastra to byl poniedzialek, zapomnialam nakleic plaster z nowego opakowania i nakleilam dzien pozniej. Teraz moim dniem zmiany plastra jest wtorek. Nic sie nie stalo, wszystko bylo w porzadku, w ciaze nie zaszlam. Nie panikuj ;)

plastry evra- gafa

19 lis 2013 - 23:10:39

Cytat
icukierkowa
Ja rowniez uzywam plastrow evra. Mialam kiedys podobna sytuacje, moj dzien zmiany plastra to byl poniedzialek, zapomnialam nakleic plaster z nowego opakowania i nakleilam dzien pozniej. Teraz moim dniem zmiany plastra jest wtorek. Nic sie nie stalo, wszystko bylo w porzadku, w ciaze nie zaszlam. Nie panikuj ;)

Chodzi o to, że ''dostawa'' była na świeżo xD
Dobra, mam nadzieje ze nic z tego nie wyjdzie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Okres a Antybiotyki