Obecnie rozmawiamy o:

maszyny przemysłowe

godzinę temu

Dom - remont i budowa

godzinę temu

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam, przejrzalam juz forum jednak nie znalazlam odpowiedzi na swoje pytanie, ktore mnie nurtuje, a ginekolog jest typu "sprawa zalatwiona to sobie idz". Nurtuje mnie pytanie o cykl miesiaczkowy po odstawieniu tabetek, gdyz dopiero zaczelam je brac jednak uwazam, ze nie sa dobrze dobrane (bole glowy, wymioty, sennosc, rozdraznienie, mozna powiedziec, ze sie zrazilam). Stary cykl miesiaczkowy przed braniem tabletek powinien mi wypasc 27grudnia, jednak tabletki mam brac do 19grudnia pozniej 7dni przerwy. Zastanawia mnie czy jesli bym juz nie wziela kolejnego opakowania 27grudnia, to czy dostane nrl miesiaczke czy cykl sie rozreguluje i wystapi tylko krwawienie z odstawienia. Czy tez moze wyniknac taka sytuacja, ze wystapi krwawienie z odstawienia polaczone z nrl miesiaczka. Wiem, ze kazda dziewczyna inaczej to przechodzi, jednak nikt i nigdzie nie udziela odpowiedzi na to pytanie.

Po odstawieniu tabletek będziesz miała krwawienie z odstawienia. Potem cykl powinien wrócić do normy -> normalna owulacja -> normalna miesiączka.

PS. Pisz jak należy, bez durnych skrótów, używaj polskich znaków i znaków przestankowych. Bez tego źle się czyta.

Po odstawieniu tabletek nie miałam żadnego plamienia z odstawienia, tylko normalny 28 dniowy cykl.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-18 22:12 przez patyyy.

Ja po odstawieniu tabletek miałam później normalnie miesiączki. Powiedzmy że dostałam 24 października i nie zaczynałam kolejnego opakowania i następną miałam za jakieś 27-28 dni, ale każdy organizm reaguje inaczej.

A co do tabletek musisz mieć źle dobrane. Miałaś robione jakieś badania czy na chybił trafił? Mnie gdy zaczęłam brać tabletki bolała głowa i wszystko wkurzało przez 4 dni, później przeszło i nie zauważyłam innych skutków ubocznych.

Cytat
patyyy
Po odstawieniu tabletek nie miałam żadnego plamienia z odstawienia, tylko normalny 28 dniowy cykl.

Czyli co? Po przyjęciu całego opakowania tabletek nie wystąpiła u Ciebie "miesiączka" po kilku dniach po skończeniu opakowania?

Przy odstawieniu tabletek w trakcie 7dniowej przerwy wystepuje krwawienie z odstawienia, jesli natomiast po 7dniach nie przyjmiesz kolejnego opakowania, nastepna miesiaczka bedzie normalnie ;) za ok 20pare dni;) zalezy jak tam mialas zawsze;)

Podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych nie dochodzi do owulacji, dlatego też krwawienie, które występuje w 7-dniowej przerwie nazywa się, jak sama napisałaś, krwawieniem z odstawienia. Niestety nie ma reguły, po odstawieniu hormonów organizm musi mieć czas by wrócić do właściwej sobie równowagi. Może się zdarzyć tak, że normalne cykle nie wrócą od razu. Dzieje się tak w około połowie przypadków. Pozostałej części kobiet w zasadzie bezpośrednio po odstawieniu wracają normalne cykle.Oczywiście pierwsze krwawienie po zakończeniu opakowania tabletek, nie będzie miesiączką, a krwawieniem z odstawienia.
A co do złego samopoczucia, rzeczywiście możesz mieć źle dobrane tebletki, ale radziłabym zrobić choćby badania wątrobowe- AspAt i AlAT, jeżeli nie były robione wcześniej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-18 22:25 przez SexiMama.

Nie mialam robionych badan, ot tak mi je przepisal, mowilam ze zlebsie po nich czuje to mi kazal je brac bo to do 3miesiecy moze tak byc. Dlatego zastanawiam sie czy nie skonczyc na tym opakowaniu i miec to krwawienie 19grudnia, tylko mnie nurtuje czy 27wystapi ta stara miesiaczka... Dlatego sie tutaj staram poradzic, wiem ze tu nikt nie jest lekarzem ale ten moj cos chce na mnie tylko zarobic i ma w nosie moje objawy. Czyli upewniajac sie jesli skoncze na tym opakowaniu to prawdopodobnie bd to tylko krwawienie odstawione i potem za jakis czas wystapi miesiaczka a nie po 7dniach, bo to troche ciezko miec tydzien z odstawienia a potem zwykla zas tydzien

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
patyyy
Po odstawieniu tabletek nie miałam żadnego plamienia z odstawienia, tylko normalny 28 dniowy cykl.
Ja też. Odstawiłam i dostawałam okres jeszcze długo regularnie tak jakbym dalej brała ;) hehe

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Okres trwa juz 2 tygodnie...proszę o jakieś rady :(