Obecnie rozmawiamy o:

Drukarnia

gorący temat

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiana tabletek pomocy

28 wrz 2013 - 23:09:12

Witam dziewczyny. Brałam przez prawie rok tabletki cilest,niestety zostały one wycofane ze sprzedaży. Pani ginekolog zapisała mi sylvie 20 i kazała przyjąć 1 tabletkę w pierwszy dzień okresu. Cilest skończyłam brać w niedzielę,okres dostałam w czwartek.Tabletkę przyjęłam jak kazała. Nie jestem tylko pewna czy działają one tak jak powiny. Wiem,że kiedy zaczyna się brać tabletki to zaczyna się właśnie od pierwszego dnia okresu i one od tego momentu działają.Jak jest przy zmianie? Ta sama zasada? Boje się teraz trochę,od zmiany kochałam się z chłopakiem 2 razy,on nie kończył we mnie. Głupia ja nie wpadłam,żeby zapytać się o to kiedy byłam u ginekologa ;x
Pomocy dziewczyny.

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiana tabletek pomocy

28 wrz 2013 - 23:15:07

Mi przy zmianie zawsze lekarz kazał wziąć nową tabletkę bez przerwy, dzień po odstawieniu poprzednich tabletek. Jak wycofali Cilest to zmieniłam na Vibin i też tak robiłam. Zresztą na każdych tabletkach jest napisane, że tak należy się zachować przy zmianie.. Ale jak chłopak nie skończył w Tobie to szanse na ciążę są nikłe :) Następnym razem uważaj :)

Zmiana tabletek pomocy

28 wrz 2013 - 23:18:29

Ta ulotce było napisane,żeby wziąć tabletkę nie później niż do 7 dni od odstawienie poprzednich,nic więcej.

Zmiana tabletek pomocy

28 wrz 2013 - 23:23:34

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-28 23:24 przez papryczka899.

Zmiana tabletek pomocy

28 wrz 2013 - 23:25:04

na ulotce powinno byc zapisane, ja jak zmienialam tabsy robialam tak jak na ulotce:)
ale mysle, ze powinna dzialac jak nalezy :) przeciez ginekolozka powinna sie znac;))

Zmiana tabletek pomocy

28 wrz 2013 - 23:26:47

Cytat
kaassicaa
na ulotce powinno byc zapisane, ja jak zmienialam tabsy robialam tak jak na ulotce:)
ale mysle, ze powinna dzialac jak nalezy :) przeciez ginekolozka powinna sie znac;))

Własnie wydaje mi się,że jeśli wystąpiłaby obniżona skuteczność to powiedziałaby mi,że powinnam się dodatkowo zabezpieczyć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

okres