Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 21:42:01

Dziewczyny, wlasnie dostalam okres (godz 21:40). Powinnam pierwsza tabletke zażyć teraz czy mogę z rana? Przywyklam ze pierwsza tabletke bralam ok godz 10, ale musialam zrobic przerwe w antykoncepcji, a bez tabletek moj okres jest bardzo nieregularny. Nie przewidzialam, ze dzis dostane krwawienie i nie wzialam tabletki rankiem:(

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 21:47:28

1 dnia lub 5 można powinno być napisane w ulotce.Jesli nie można 5 dnia to musisz dzsiaj

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 21:48:08

a jakie masz tabletki? Masz w nich przerwę czy bierzesz codziennie bez przerw?

zweryfikowana
Posty: 434
Ostrzeżenia: 1/5

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 21:48:25

Dla świętego spokoju wzięłabym dzisiaj.

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 22:03:16

Cytat
zambezi
a jakie masz tabletki? Masz w nich przerwę czy bierzesz codziennie bez przerw?

mam yaz. zaczynam pierwsze opakowanie.

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 22:07:51

Cytat
tajemniczaKobieta
musisz dzisiaj.

Ok, dzieki za odpowiedzi;)

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 22:14:11

zażyj dziś a od jutra stopniowo przesuwaj codziennie o te 2 godzinki aż dojdziesz do 10 i będzie ok ;)

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 22:20:55

Cytat
lillasvarta
zażyj dziś a od jutra stopniowo przesuwaj codziennie o te 2 godzinki aż dojdziesz do 10 i będzie ok ;)


Mozna tak?

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 22:22:44

Cytat
anna903
Cytat
lillasvarta
zażyj dziś a od jutra stopniowo przesuwaj codziennie o te 2 godzinki aż dojdziesz do 10 i będzie ok ;)


Mozna tak?

można.

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 22:24:15

Cytat
adventurous_
Cytat
anna903
Cytat
lillasvarta
zażyj dziś a od jutra stopniowo przesuwaj codziennie o te 2 godzinki aż dojdziesz do 10 i będzie ok ;)


Mozna tak?

można.

Ok, to problem z glowy:D Jeszcze raz dzieki:)

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 22:26:09

A według mnie możesz wziąć jutro rano. Przecież to samo byłoby, gdybyś dostała okres z rana, a chciała brać wieczorem -.-

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 22:41:14

Cytat
MrsCytrynoowa
A według mnie możesz wziąć jutro rano. Przecież to samo byłoby, gdybyś dostała okres z rana, a chciała brać wieczorem -.-

Ja też wzięłabym rano. A gdybyś okres dostała o 7 rano,a przywykłabyś do brania tabletek o 22 to byłoby także 15 godzin różnicy ;)

Tabletka antykoncepcyjna-WAŻNE

22 wrz 2013 - 22:47:28

"Jeśli nie użyto hormonalne środki antykoncepcyjne w ciągu ostatniego miesiąca:
Rozpocząć przyjmowanie YAZ pierwszy dzień cyklu (tj., pierwszy dzień okresu). Jeśli YAZ rozpoczyna pierwszy dzień okresu, jest natychmiast chroniona przed ciążą. Można również rozpocząć w dniach 2-5 dzień cyklu, ale w takim przypadku należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji (np., prezerwatywa) podczas 7 początku. "

Polecam czytanie ulotki. Proponowałaby Ci jednak zacząc brac ja od jutra, bo wez pod uwage to, ze jesli będziesz chciala przesuwac godzine co 2 godziny codzinnie, to będa Ci wypadac godziny przymowania w nocy, co moze byc problematyczne i doprowadzic do tego ze w koncu zapomnisz tabletki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziewczyny w 7 miesiącu ciąży-są jakieś na forum?