Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

Klimatyzacja w bloku

godzinę temu

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

TORBIEL JAJNIKA

02 maj 2013 - 22:33:06

Cytat
angua79
Cytat
myszka9021090210

o wlasnie sobie zrobilam napar z tej mieszanki ! bo dzis udalo mi sie kupic wszytskie ziolka, ale slyszlaam, ze na te moja torbiel raczej nie dzialaja ;-(

Te zioła regulują gospodarkę hormonalną, czyli pomagaja ogólnie na sprawy kobiece. Przyczyn tworzenia sie torbieli endometrialnych chyba nikt nie jest w stanie podac ze 100% pewnościa ale jedna z hipotez jest taka, ze odpowiada za to nadmiar estrogenów. Czyli zioła moga pomóc. Na pewno nie zaszkodzą.

kurcze wlasnie tak pije malymi lyczkami bo sie boje po przeczytaniu postu dziewczyny, ktora je pila, a pozniej miala krwawienia ( rowniez miala ta torbiel co ja - wypelniona krwia) i teraz nie wiem czy to dobrze, ze ta torbiel jakby sie oczyszcza, czy co ? :-(
Tak sie teraz zastanawiam, bo skoro torbiele powstaja na skutek zbyt duzej ilosci estrogenow ( lekarze nie przepisuja tabletek anty na torbiele endometrialne ) to moze powinnam zrezygnowac z tabletek anty, bo moje maja te wieksza ilosc estrogenow, jak uwazacie?
Ktos cos jeszcze wie? :-(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-03 00:22 przez myszka9021090210.

TORBIEL JAJNIKA

03 maj 2013 - 16:01:37

Cytat
myszka9021090210

Tak sie teraz zastanawiam, bo skoro torbiele powstaja na skutek zbyt duzej ilosci estrogenow ( lekarze nie przepisuja tabletek anty na torbiele endometrialne ) to moze powinnam zrezygnowac z tabletek anty, bo moje maja te wieksza ilosc estrogenow, jak uwazacie?
Ktos cos jeszcze wie? :-(

1. Endometrioza polega na tym, ze śluzówka macicy (endometrium) pojawia się tam, gdzie jej byc nie powinno. Nie wiadomo dlaczego Hipoteza o podłożu hormonalnym (estrogeny) jest jedną, ale nie zostala potwierdzona (ani zadna inna)
2. Endometrium poza macica pod wpływem estrogenow wydzielanych w cyklu miesiecznym zachowuje sie tak, jak ta w macicy, czyli krwawi. Stąd się biora torbiele.
3. Jeśli już jest torbiel, jedna z metod leczenia jest powstrzymanie krwawień miesięcznych (żeby nie było ich ównież tam, gdzie ich byc nie powinno. Najłatwiej to zrobic tabsami.
4. To leczy tylko objawy, niekoniecznie przyczynę.
5. Usuniecie operacyjne również jest usunieciem skutków, a przyczyna pozostaje nieznana.
6. Nie jestem lekarzem. Dlatego proponuję skonsultowac sie z ginekologiem i ze specjalistą od medycyny alternatywnej, jesli chcesz również spróbowac w tę stronę, zadać im te wszystkie pytania, wysłuchać opinii (nastawic sie na to, że mogą byc skrajnie różne) i podjać decyzję samodzielnie. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

TORBIEL JAJNIKA

04 maj 2013 - 23:46:39

Cytat
angua79
Cytat
myszka9021090210

Tak sie teraz zastanawiam, bo skoro torbiele powstaja na skutek zbyt duzej ilosci estrogenow ( lekarze nie przepisuja tabletek anty na torbiele endometrialne ) to moze powinnam zrezygnowac z tabletek anty, bo moje maja te wieksza ilosc estrogenow, jak uwazacie?
Ktos cos jeszcze wie? :-(

1. Endometrioza polega na tym, ze śluzówka macicy (endometrium) pojawia się tam, gdzie jej byc nie powinno. Nie wiadomo dlaczego Hipoteza o podłożu hormonalnym (estrogeny) jest jedną, ale nie zostala potwierdzona (ani zadna inna)
2. Endometrium poza macica pod wpływem estrogenow wydzielanych w cyklu miesiecznym zachowuje sie tak, jak ta w macicy, czyli krwawi. Stąd się biora torbiele.
3. Jeśli już jest torbiel, jedna z metod leczenia jest powstrzymanie krwawień miesięcznych (żeby nie było ich ównież tam, gdzie ich byc nie powinno. Najłatwiej to zrobic tabsami.
4. To leczy tylko objawy, niekoniecznie przyczynę.
5. Usuniecie operacyjne również jest usunieciem skutków, a przyczyna pozostaje nieznana.
6. Nie jestem lekarzem. Dlatego proponuję skonsultowac sie z ginekologiem i ze specjalistą od medycyny alternatywnej, jesli chcesz również spróbowac w tę stronę, zadać im te wszystkie pytania, wysłuchać opinii (nastawic sie na to, że mogą byc skrajnie różne) i podjać decyzję samodzielnie. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Dziekuje i Tobie rowniez zycze zdrowka. A napisz mi tylko prosze czy Twoja torbiel na usg wygladala tak samo jak moja lub podobnie?
Cytat
apolonja
A czytałaś coś o akupunkturze na ten temat albo medycynie tybetańskiej?:) Ja miałam okazję przetestowac ta drugą ale na innej dolegliwości.. słyszałam też wiele pozytywnych opinii o tej medycynie:)

wlasnie zamierzam sprobowac czegos z medycyny niekonwencjonalnej, co mi szkodzi ... :( A pamietasz moze jaki obraz przedstawialo usg gdy mialas torbiel?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-04 23:48 przez myszka9021090210.

TORBIEL JAJNIKA

29 maj 2013 - 16:48:46

witaj, jeśli Cię to interesuje nadal, tu opisałam swój przypadek:
http:// szafiarenka.pl/44/7116769/torbiel- jajnika-leczenie-alternatywne.html

zweryfikowana
Posty: 1.211
Ostrzeżenia: 1/5

TORBIEL JAJNIKA

29 maj 2013 - 16:54:44

hej -ja miałam po poronieniu torbiel na prawym jajniku -tabletki żadne nie pomogły, walczyłam z nią ponad rok - w końcu dałam sobie z nią spokój.. zaszłam w ciażę i torbiel sie wchłonęła:) a miała już ponad 5 cm :)

TORBIEL JAJNIKA

29 maj 2013 - 16:59:32

ja też miałam "czekoladową" tylko była już za duża ( ok. 9 cm ) wiec operacja, natomiast jeżeli jest mniejsza jakoś do 4-5 cm leczy się tabletkami, inaczej nie wyleczysz, stosowałam różne jak twierdzisz ziółka itp i tylko kase wydałam niepotrzebnie, a najlepsza ciąża :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-29 17:01 przez darka806.

TORBIEL JAJNIKA

29 maj 2013 - 19:15:47

darka806, a mnie właśnie tabletki nie pomogły, ciąża nie wchodziła w grę, a pomogły ziółka :) każdy reaguje inaczej

TORBIEL JAJNIKA

29 maj 2013 - 19:21:41

ja też mam torbiele ale one pojawiają się i znikają pojawiają i znikają i tak na okrągło po prostu muszę być pod stałą obserwacją....niestety nie ma chyba na to skutecznych ziółek bo inaczej pewnie bym o tym wiedziała :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-29 19:22 przez SnowWhie14.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

TORBIEL JAJNIKA

25 lis 2013 - 14:14:48

Również miałam z tym problemu, na szczęście leczenie hormonalne wystarczyło. Jeśli nie wiecie zbyt wiele na ten temat, to lepiej najpierw poczytajcie i udajcie się do lekarza: http://www.mamazone.pl/artykuly/mama/zdrowie/dolegliwosci-i-choroby/2010/czym-groza-torbiele-jajnika.aspx jest dużo informacji jak leczy itd :)

TORBIEL JAJNIKA

25 lis 2013 - 14:28:35

No ja niestety nie miałam na tyle szczęścia, żeby mi wykryto torbiel wcześniej (na jajniku) i w pewnym momencie strasznie zaczął mnie boleć brzuch. Do tego stopnia, że w nocy zabrało mnie pogotowie do szpitala... po 3 godzinach na SORze trafiłam na konsultację ginekologiczną i tam usłyszałam tekst od lekarki 'to jest na cito do otwarcia'.... :O :( okazało się, że miałam torbiel na jajniku, który pękł uszkadzając naczynie krwionośne, z którego sączyła się krew do brzucha :( po 20 minutach od tych słów od lekarki leżałam już na stole operacyjnym - usunięto mi część jajnika :/ aktualnie minęły 2 tygodnie od operacji, przebywam w domu na zwolnieniu lekarskim. Najgorsze, że naprawdę dbam o te sprawy, badam się regularnie... Okres mi się spóźniał i miałam nadzieję, że jestem w ciąży... żałuję, że nie miałam możliwości innego wyleczenia się z torbieli niż operacja :/

TORBIEL JAJNIKA

25 lis 2013 - 14:28:58

darka806 niekoniecznie ciąża jest najlepszym sposobem na wchloniecie sie torbieli, bo ja jestem w ciąży , juz nawet w końcówce jej i tak jak mialam ja przed ciąża tak mam ja nadal. A tez mi jedna lekarz radziła ze najlepiej by bylo mi zajsc w ciąże i ze bedzie po problemie.

Carmesi wspólczuje pewnie przezyłas duży szok :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-25 14:31 przez ankak1987.

TORBIEL JAJNIKA

25 lis 2013 - 14:41:03

szok to mało powiedziane, zwłaszcza że nigdy nie byłam w szpitalu :( a tu wszystko na wariackich papierach... ale najgorsze, że miałam taką nadzieję na ciążę bo okres się spóźniał, zrobiłam test ale wyszedł negatywny. myślałam, że to wina testu :/ mam tylko nadzieję, że to nie wpłynie negatywnie na ewentualne starania o dziecko, nie utrudni ich. Lekarka mówiła, że niby nie będzie miało wpływu, ale de facto nie mam teraz części jednego jajnika :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

WC jestem dziwna?