Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 395
Ostrzeżenia: 1/5

Piszę bo może ktoś miał podobną sytuację.
A więc biorę tabletki yasminelle od 4 miesięcy, nie odczuwałam do tej pory skutków ubocznych, jedynie wahania nastrojów czasami. Ale jakiś miesiąc temu zaczęło mi serce szybciej bić, nie wiem czy jest to związane bezpośrednio z tabletkami bo w lutym miałam dużo stresów, sesja, zmarła mi też babcia i wtedy zaczęły się problemy z rytmem. Byłam u lekarza, zrobił ekg i wszystko jest dobrze. Miałam też badania krwi i wszystkie wyniki są w normie. Tylko, że leczę się jeszcze na niedoczynność tarczycy i wyszedł mi dość wysoki poziom ft4, lekarz zmniejszył mi dawkę euthyroxu. Oczywiście antykoncepcja nie koliduje z tą kuracją, bo euthyrox nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Ale wracając do samopoczucia odczuwam ostatnio spadek libido, nie wypróżniam się normalnie tylko mam biegunki(nie biegunka w ciągu 4 godzin po wzięciu tabletki tylko problemy z wypróżnianiem), odczuwam duszności, w zatłoczonych miejscach zaraz boję się, że zemdleję, towarzyszy mi właśnie takie poczucie lęku. Dodam jeszcze, że zrezygnowałam niedawno z pracy, która mnie bardzo stresowała i nie miałam apetytu, bardzo mało jadłam, może stąd osłabienie? I teraz moje pytanie czy ktoś miał podobnie, czy to kwestia tabletek czy to jest bardziej na tle nerwowym? W ulotce jest napisane, że skutki uboczne mogą się utrzymywać do 6 miesięcy, czy to przejdzie czy lepiej zmienić tabletki?

ja z kolei po Yasminelle miałam wieczną biegunkę i krawienie z dziąseł
MA SA KRA
zmień tabsy i to szybko!

swego czasu stosowałam ale nie zauwazyłam zadnych skutków ubocznych... nic z poważnych rzeczy.. wrecz bym powiedziała ze dobrze działały cera ok włosy sie nie przetłuszczały ani żaden stres lek i dusznosci nie występowały

ale moze warto isc do dr skoro odczuwasz takie dolegliwości ?

Myślę, że to wina tabletek. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale też je brałam ponad rok i powiedziałam-nigdy więcej tabletek anty!
Nie wiązałam serca z tabletkami ale raz mi się zdarzyło wylądować na ekg w trakcie brania, teraz uświadomiłam sobie że odkąd rzuciłam na szczęście wszystko ok. Poza tym właśnie te wahania nastroju, jakieś dziwne lęki, naprawdę byłam jakiś czas troche inną osobą. Poza tym wykonywałam regularnie badania wątroby, też mi troche ją popsuły, wtedy szybko rzuciłam tabletki. A wątroba wróciła do normy. Także powiedziałam sobie nigdy więcej!

zweryfikowana
Posty: 395
Ostrzeżenia: 1/5

a to normalne, że objawy wystąpiły po 3 opakowaniach a nie od początku?

Czy palisz papierosy?

Biorąc yasminelle miałam lekkie krwawienia podczas brania i przeszłam na yasmin. Szkodami było tylko tego ślicznego opakowania :) poproś o zmiane tabletek :)

zweryfikowana
Posty: 395
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
ilone-wska
Czy palisz papierosy?

nie palę

Cytat
dzuska
Biorąc yasminelle miałam lekkie krwawienia podczas brania i przeszłam na yasmin. Szkodami było tylko tego ślicznego opakowania :) poproś o zmiane tabletek :)

opakowanie się tu liczy czy skuteczność ? ;]

Czy to nie są te tabletki o których jest artykuł w Agorze?
Podobno Bayer w USA wypłaca ogrmone odszkodowania pacjentkom, które stosowały te tabletki, bo są bardzo szkodliwe.
Niestety artykułu nie czytałam, ale obiło mi sie to o uszy.

Ja biorę lesinelle i nic mi się nie dzieje idź do ginekologa po zmianę tabletek.

Cytat
justangel
Czy to nie są te tabletki o których jest artykuł w Agorze?
Podobno Bayer w USA wypłaca ogrmone odszkodowania pacjentkom, które stosowały te tabletki, bo są bardzo szkodliwe.
Niestety artykułu nie czytałam, ale obiło mi sie to o uszy.
weź nie mów...... ;O

mzap88 oczywiście, że nie :) gdyby tylko ono się liczyło to nadal bym je brała ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-12 16:30 przez dzuska.

zweryfikowana
Posty: 395
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
justangel
Czy to nie są te tabletki o których jest artykuł w Agorze?
Podobno Bayer w USA wypłaca ogrmone odszkodowania pacjentkom, które stosowały te tabletki, bo są bardzo szkodliwe.
Niestety artykułu nie czytałam, ale obiło mi sie to o uszy.

ten artukuł to "Zabójcza antykoncepcja"

Czy badałaś tarczycę?

Cytat
dzuska
Biorąc yasminelle miałam lekkie krwawienia podczas brania i przeszłam na yasmin. Szkodami było tylko tego ślicznego opakowania :) poproś o zmiane tabletek :)
Mogły być dla Ciebie za słabe... Miałam tak z Novynette.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nadżerka