Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pominięta tabletka pomocy !

07 mar 2013 - 23:59:04

Dziewczyny proszę o radę.

Prawie od 2 lat biorę tabletki yaz, nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć o tabletce. Jednak w poniedziałek (4 marca 2013r.) zapomniałam wziąć 3 tabletkę z 1 blistra zażyłam ją 23 godziny później (we wtorek o godzinie 16) 4 tabletkę wzięłam tak jak powinnam we wtorek o godzinie 17. Wiem , że przez następne dni muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie.

W ulotce jest napisane, że jeżeli zapomniało się wziąć tabletkę z 1 blistra i w poprzedzającym tygodniu współżyło się z partnerem to jest ryzyko ciąży. ( czyli z tego wynika w moim przypadku przypada to w dniach od 25 lutego do 3 marca).
Ostatni raz kochałam się z partnerem 24 lutego - czyli to dzien przed poprzedzającym tygodniem. Myślicie ,że powinnam się obawiać ?

Nie mam możliwości skontaktować się w tym tygodniu z lekarzem.

pominięta tabletka pomocy !

08 mar 2013 - 00:05:09

Sądzę, że nie masz powodów do obaw. Działanie tabletek nie jest na zasadzie wyłącznika światła: bierzesz, od tej sekundy działa, mija 12 godzin i pyk- koniec działania. Musiałabyś mieć ogromnego pecha żeby wpaść. No ale skoro pytasz o prawdopodobieństwo, to pewnie jakieś tam jest, minimalne ale zawsze.

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pominięta tabletka pomocy !

08 mar 2013 - 00:06:58

szkoda, że tutaj nie ma żadnej Pani ginekolog, umieram z nerwów...

pominięta tabletka pomocy !

08 mar 2013 - 00:11:34

wychodzi na to, że 24 lutego to był ostatni dzień poprzedniego opakowania, więc przecież wtedy byłaś "pod wpływem" poprzedniego opakowania

pominięta tabletka pomocy !

08 mar 2013 - 00:17:14

Zawsze możesz pójść do szpitala i zrobić test z krwi.

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pominięta tabletka pomocy !

08 mar 2013 - 00:20:16

a to nie ma znaczenia fakt, że brałam tabletki przez 2 lata ?:(

pominięta tabletka pomocy !

08 mar 2013 - 00:26:50

Ma znaczenie, że brałaś w dniu stosunku. Na prawdę jest minimalna szansa zapłodnienia, także wyluzuj się:)

pominięta tabletka pomocy !

08 mar 2013 - 00:30:12

Niezależnie od czasu przyjmowania hormonów i tak może pojawić się bobasek, ponieważ nie istnieje 100% pewności - dlatego decydując się na taką formę antykoncepcji trzeba się z tym liczyć.

Jednak w Twoim przypadku nie ma czego się bać. :)
Zdolność plemników do zapłodnienia to średnio 3-4 dni, ale producenci tabletek podają zawsze 7 aby wyczulić kobiety na regularność dawkowania hormonów... tak mi ginekolog kiedyś powiedział. ;)
Co do dalszego postępowania - przyjęłaś pominiętą tabletkę i kolejną połknęłaś tak jak należy więc 7 dni trzeba zabezpieczać się dodatkowo i spokojnie skończyć opakowanie bez zbędnych obaw. ;)

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pominięta tabletka pomocy !

08 mar 2013 - 00:34:54

dziękuje !

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

atywia- skutki uboczne