Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

hej dziewczyny, przez jakieś pół roku brałam tabletki Daylette, wszystko było ok, brak humorków, cera ok, waga również, nic nadzwyczajnego się nie działo.

teraz jednak muszę odstawić tabletki ze względu iż leczę się pod lampą UV i lekarka mówi że tabletki te mogą wchodzić w reakcję z promieniami itp co może mi zaszkodzić.

przejrzałam wiele forów i wyczytałam, że nie powinno się ich odstawiać w połowie itp tylko pod koniec listka. dlaczego? zależy mi aby odstawić je jak najszybciej aby móc zacząć kurację, a od odstawienia muszę jeszcze odczekać miesiąc..

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Tak jest najbezpieczniej, aby zakończyć cykl. Takie odstawienie est zalecane, ale chyba nie jest przymusem.

czyli jeśli zakonczy sie w dowolnym momencie nie wiąze sie to z jakimis problemami?

bo ja kilka dni po odstawieniu dostalam krwawienia, ale wyczytalam ze to normalne po odstawieniu

Chodzi o to, żebyś sama sobie cyklu nie rozregulowała takim odstawianiem w samym środku.. ale zrób jak uważasz :)

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
elizkawwo
Chodzi o to, żebyś sama sobie cyklu nie rozregulowała takim odstawianiem w samym środku.. ale zrób jak uważasz :)

Właśnie dlatego :) Dlużej cykl Ci się będzie "formował" do naturalnego :)

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

bo to są hormony, podczas brania tabletek nie masz okresu tylko krwawienia, które wywołują tabletki. Jak przestaniesz brać tabletki od tak to organizm nie dostanie odpowiedniej ilości danego hormonu i wtedy rozregulujesz sobie cały cykl. Możliwe też,że później twój organizm będzie szalał z hormonami i będziesz miała problemy.

Skoro już odstawiłaś i tak, to nie wiem po co ten wątek?

Bo Ci całkiem cykl miesiączkowy rozreguluje i będziesz miała nie ciekawie.

chyba takie same problemy/skutki są pod ostawieniu wraz z koncem listka?
no i jeszcze pytanie czy to krwawienie traktowac jako okres i od tego momentu liczyc cykl?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-07 19:34 przez darias.

ja odstawiłam w połowie opakowania i wszystko ok było ba miałam od razu regularnie miesiączkę :)

Kiedy skończy Ci się te ala krwawienie będzie przerwa i dostaniesz miesiączkę z prawdziwego zdarzenia. Takie plamienia po odstawieniu tabletek to nie miesiączka.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
darias
chyba takie same problemy/skutki są pod ostawieniu wraz z koncem listka?
no i jeszcze pytanie czy to krwawienie traktowac jako okres i od tego momentu liczyc cykl?

nie problemy/skutki nie są takie same bo organizm nie dostał wystarczającej ilości hormonów, których się spodziewał... czyli gospodarka mogła się całkowicie przestawić i cykl mógł się całkowicie rozregulować. Gdyby były odstawione prawidłowo to organizm miał by wystarczającą ilość hormonów, wystąpiłoby krwawienie i od początku zacząłby się cykl prawidłowy .

nie nie jest to okres... ale tak możesz od tego momentu liczyć cykl... choć nie widzę w tym sensu bo i tak nie będzie on prawidłowy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pominięta tabletka pomocy !