Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:02:51

kamilkaa21, to co leży obok pudełka to aplikator? Wygląda jak tarka do gałki muszkatołowej.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:05:32

Cytat
Zuosnica
kamilkaa21, to co leży obok pudełka to aplikator? Wygląda jak tarka do gałki muszkatołowej.

nie nie :D to nie aplikator to obok pudełka :p hehe to zdjęcie tylko z internetu ściągnęłam, bo chciałam pokazać jak on wygląda mniej więcej , a znalazłam tylko takie :( a to obok to nie mam bladego pojęcia co to :D

Ok mam coś, może rewelacji nie ma ale zawsze coś :P hehehe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 01:12 przez kamilkaa21.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:11:21

To dobrze bo już myślałam, że takim czymś każą tampony pakować a autorka skoro dopiero raczkująca w temacie jeszcze mogłaby pomyśleć, że tak trzeba;)
Autorko, rada praktyczna: nie używaj do aplikacji tamponu tarki do gałki muszkatołowej:))))

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:14:35

Cytat
Zuosnica
To dobrze bo już myślałam, że takim czymś każą tampony pakować a autorka skoro dopiero raczkująca w temacie jeszcze mogłaby pomyśleć, że tak trzeba;)
Autorko, rada praktyczna: nie używaj do aplikacji tamponu tarki do gałki muszkatołowej:))))

hehehe wybacz o tym nie pomyślałam :p ale już się poprawiam i dodaje zdjęcie w powyższym poście faktycznego wyglądu tamponu :D hehe po lewej jak jest cały i wyjęty z opakowania , a po prawej już rozłożony na części jakby ktoś był ciekawy :d hehe

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:22:12

Ja zawsze na początku miałam problem,że zbyt płytko wsadzałam tampon i mi przeszkadzał

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:40:41

Może to jeszcze za wczesnie? Pamietam, że za pierwszym razem miałam podobne odczucia jak Ty. Dałam sobie spokój, a jak ponownie spróbowałam to właśnie były Tampaxy i od tej chwili tylko ich używam.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:44:24

Cytat
Sancja
Może to jeszcze za wczesnie? Pamietam, że za pierwszym razem miałam podobne odczucia jak Ty. Dałam sobie spokój, a jak ponownie spróbowałam to właśnie były Tampaxy i od tej chwili tylko ich używam.


Haha, na co za wcześnie? :I Na włożenie tampona do pochwy jest za wcześnie? No skoro ma okres, to chyba jednak nie jest za wcześnie. Nie rozumiem o co Ci chodzi.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 02:16:42

Kiedyś usłyszałam radę jednej dziewczyny dla drugiej, która chciała z aplikatorem, ale nie było: zmasturbuj się (a żeby nie było niedomówień: wsadź sobie sam palec). :p

Ja za pierwszym razem poległam i cała paka poszła do śmieci.. bo głupia byłam i kupiłam dużo za duże. :p

Co do higieny, to przynajmniej w ostatnie dni okresu myślę, że lepiej użyć podpaski, żeby ta stara krew spokojnie wypłynęła, zamiast gdzieś jeszcze zalegać.
I jeśli używacie tamponów z aplikatorem - koniecznie obejrzyjcie, czy folia jest nienaruszona (w zwykłych raczej widać, czy jest ok)! Bo inaczej możecie się naciąć:


Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 03:05:09

Cytat
ja-ska
Już Mnie nic chyba nie zdziwi tu na szafiarence. Nie doradzę bo nie używam tamponów i uważam ,że to nie higieniczne.

no ja właśnie uważam na odwrót- dla mnie podpaska jest niehigieniczna :)

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 07:58:15

Ja na początku tez miałam problemy z dobrym ulokowaniem tamponu, z reguły musiałam wkładać od początku jak było nie tak:) Tylko ja używam bardzo sporadycznie:D Kwestia wprawy, choć nie zawsze, mam koleżankę której nigdy dobrze nie wszedł:P
Tak jak piszą dziewczyny, na pewno nie możesz być spięta i najlepiej zgiąć sobie jedną nogę:)

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 18:58:15

Cytat
Szczebora
I jeśli używacie tamponów z aplikatorem - koniecznie obejrzyjcie, czy folia jest nienaruszona (w zwykłych raczej widać, czy jest ok)! Bo inaczej możecie się naciąć:

No to, to wiadome jest przecież jak jest uszkodzony ten plastik to się takiego nie używa... :) ja na tyle co zużyłam to ani jeden nie był popsuty :P hehehe

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 19:08:07

Boże, ile ja się namęczyłam zanim nauczyłam sie dobrze wkładac tampony ;) Prób było chyba kilkanaście.
A teraz, po porodzie mam jakąś blokadę psychiczną i problem wrócił. Nie wiem dlaczego ale słabo mi się robi przy każdej aplikacji. Stara baba a głupia ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 19:08 przez manga24.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 19:11:33

Pamiętam jak zaczęłam po raz pierwszy stosować tampony Tampax...a było to ponad 20 lat temu. Też nie wiedziałam co i jak...a teraz mam 40 lat i nie wyobrażam sobie abym nie stosowała tamponów. To wielka wygoda i swoboda :-)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 19:19:41

Cytat
ja-ska
Już Mnie nic chyba nie zdziwi tu na szafiarence. Nie doradzę bo nie używam tamponów i uważam ,że to nie higieniczne.

..moze podpaski są bardziej higieniczne ?

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze użycie tamponu

11 wrz 2019 - 23:12:20

Już nawet nie pamiętam ile robiłam podejść do tamponów zanim się do nich przekonałam. Warto kupić na początek najmniejszy rozmiar. Na każdym opakowaniu jest instrukcja, również w internecie znajdziemy takie informacje https://nastolatki.myob.pl/jak-zaaplikowac-tampon jest nawet filmik opisujący jak to poprawnie zrobić. Ogólnie teraz z biegiem czasu nie wróciłabym już nigdy do podpasek, ale początku łatwe nie były :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

atywia- skutki uboczne