Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

22 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:02:51

kamilkaa21, to co leży obok pudełka to aplikator? Wygląda jak tarka do gałki muszkatołowej.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:05:32

Cytat
Zuosnica
kamilkaa21, to co leży obok pudełka to aplikator? Wygląda jak tarka do gałki muszkatołowej.

nie nie :D to nie aplikator to obok pudełka :p hehe to zdjęcie tylko z internetu ściągnęłam, bo chciałam pokazać jak on wygląda mniej więcej , a znalazłam tylko takie :( a to obok to nie mam bladego pojęcia co to :D

Ok mam coś, może rewelacji nie ma ale zawsze coś :P hehehe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 01:12 przez kamilkaa21.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:11:21

To dobrze bo już myślałam, że takim czymś każą tampony pakować a autorka skoro dopiero raczkująca w temacie jeszcze mogłaby pomyśleć, że tak trzeba;)
Autorko, rada praktyczna: nie używaj do aplikacji tamponu tarki do gałki muszkatołowej:))))

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:14:35

Cytat
Zuosnica
To dobrze bo już myślałam, że takim czymś każą tampony pakować a autorka skoro dopiero raczkująca w temacie jeszcze mogłaby pomyśleć, że tak trzeba;)
Autorko, rada praktyczna: nie używaj do aplikacji tamponu tarki do gałki muszkatołowej:))))

hehehe wybacz o tym nie pomyślałam :p ale już się poprawiam i dodaje zdjęcie w powyższym poście faktycznego wyglądu tamponu :D hehe po lewej jak jest cały i wyjęty z opakowania , a po prawej już rozłożony na części jakby ktoś był ciekawy :d hehe

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:22:12

Ja zawsze na początku miałam problem,że zbyt płytko wsadzałam tampon i mi przeszkadzał

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:40:41

Może to jeszcze za wczesnie? Pamietam, że za pierwszym razem miałam podobne odczucia jak Ty. Dałam sobie spokój, a jak ponownie spróbowałam to właśnie były Tampaxy i od tej chwili tylko ich używam.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 01:44:24

Cytat
Sancja
Może to jeszcze za wczesnie? Pamietam, że za pierwszym razem miałam podobne odczucia jak Ty. Dałam sobie spokój, a jak ponownie spróbowałam to właśnie były Tampaxy i od tej chwili tylko ich używam.


Haha, na co za wcześnie? :I Na włożenie tampona do pochwy jest za wcześnie? No skoro ma okres, to chyba jednak nie jest za wcześnie. Nie rozumiem o co Ci chodzi.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 02:16:42

Kiedyś usłyszałam radę jednej dziewczyny dla drugiej, która chciała z aplikatorem, ale nie było: zmasturbuj się (a żeby nie było niedomówień: wsadź sobie sam palec). :p

Ja za pierwszym razem poległam i cała paka poszła do śmieci.. bo głupia byłam i kupiłam dużo za duże. :p

Co do higieny, to przynajmniej w ostatnie dni okresu myślę, że lepiej użyć podpaski, żeby ta stara krew spokojnie wypłynęła, zamiast gdzieś jeszcze zalegać.
I jeśli używacie tamponów z aplikatorem - koniecznie obejrzyjcie, czy folia jest nienaruszona (w zwykłych raczej widać, czy jest ok)! Bo inaczej możecie się naciąć:


Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 03:05:09

Cytat
ja-ska
Już Mnie nic chyba nie zdziwi tu na szafiarence. Nie doradzę bo nie używam tamponów i uważam ,że to nie higieniczne.

no ja właśnie uważam na odwrót- dla mnie podpaska jest niehigieniczna :)

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 07:58:15

Ja na początku tez miałam problemy z dobrym ulokowaniem tamponu, z reguły musiałam wkładać od początku jak było nie tak:) Tylko ja używam bardzo sporadycznie:D Kwestia wprawy, choć nie zawsze, mam koleżankę której nigdy dobrze nie wszedł:P
Tak jak piszą dziewczyny, na pewno nie możesz być spięta i najlepiej zgiąć sobie jedną nogę:)

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 18:58:15

Cytat
Szczebora
I jeśli używacie tamponów z aplikatorem - koniecznie obejrzyjcie, czy folia jest nienaruszona (w zwykłych raczej widać, czy jest ok)! Bo inaczej możecie się naciąć:

No to, to wiadome jest przecież jak jest uszkodzony ten plastik to się takiego nie używa... :) ja na tyle co zużyłam to ani jeden nie był popsuty :P hehehe

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 19:08:07

Boże, ile ja się namęczyłam zanim nauczyłam sie dobrze wkładac tampony ;) Prób było chyba kilkanaście.
A teraz, po porodzie mam jakąś blokadę psychiczną i problem wrócił. Nie wiem dlaczego ale słabo mi się robi przy każdej aplikacji. Stara baba a głupia ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 19:08 przez manga24.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 19:11:33

Pamiętam jak zaczęłam po raz pierwszy stosować tampony Tampax...a było to ponad 20 lat temu. Też nie wiedziałam co i jak...a teraz mam 40 lat i nie wyobrażam sobie abym nie stosowała tamponów. To wielka wygoda i swoboda :-)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 19:19:41

Cytat
ja-ska
Już Mnie nic chyba nie zdziwi tu na szafiarence. Nie doradzę bo nie używam tamponów i uważam ,że to nie higieniczne.

..moze podpaski są bardziej higieniczne ?

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze użycie tamponu

11 wrz 2019 - 23:12:20

Już nawet nie pamiętam ile robiłam podejść do tamponów zanim się do nich przekonałam. Warto kupić na początek najmniejszy rozmiar. Na każdym opakowaniu jest instrukcja, również w internecie znajdziemy takie informacje https://nastolatki.myob.pl/jak-zaaplikowac-tampon jest nawet filmik opisujący jak to poprawnie zrobić. Ogólnie teraz z biegiem czasu nie wróciłabym już nigdy do podpasek, ale początku łatwe nie były :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

atywia- skutki uboczne