Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 20:03:20

Cytat
ja-ska
xanthinaJa bym się wstydziła o takie coś pytać;)
No bez jaj o.O Rozumiem, że można wstydzić się zapytać mamy, koleżanki, nawet lekarza - ale anonimowo w internecie? Myślałam, że takie tematy nie są już tabu...

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 20:03:28

Daruj sobie te z aplikatorem - nigdy nie trafią tak głęboko jak powinny i palcem lepiej Ci się uda umieścić tampon we właściwym miejscu. Ja używam tamponów od lat a też nie zawsze udaje mi się "trafić", także spokojnie. Nie bój się włożyć go głębiej, bo jeśli wkładasz za płytko to właśnie będzie uwierał.

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 20:03:33

Ja z początku też miałam problem z tamponami :D Musisz się rozluźnić, bo to podstawa. No i załóż go jak będziesz kucać albo siedzieć na muszli klozetowej. Dojdziesz do wprawy po jakimś czasie ;)

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 20:05:40

ja wolę podpaski

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 20:09:52

Cytat
gala-gradiva
Daruj sobie te z aplikatorem - nigdy nie trafią tak głęboko jak powinny i palcem lepiej Ci się uda umieścić tampon we właściwym miejscu. Ja używam tamponów od lat a też nie zawsze udaje mi się "trafić", także spokojnie. Nie bój się włożyć go głębiej, bo jeśli wkładasz za płytko to właśnie będzie uwierał.


tutaj sie nie zgodze... :]
również miałam problemy z aplikacją zwykłych tamponów dopóki nie wybróbowałam Tampax Compak z aplikatorem :]
Są świetne i naprawdę docieraja tam gdzie mają dotrzeć...w ogóle ich nie czuć a aplikacja ich jest szybka i bardzo łatwa :D

Nawet teraz zdarza mi się po nie sięgnąć, uważam że są o niebo wygodniejsze niż te wszystkie zwykłe :]

zweryfikowana
Posty: 4.122
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 20:13:53

Cytat
Mee1990
Miałam bardzo podobne odczucia przy pierwszym założeniu,ale później już było coraz lepiej :) ale na dzień dzisiejszy już nie używam tamponów.

Miałam dokłądnie tak samo jak TY :D
a myślałam, że tylko ja jestem jakaś dziwna, że tampona nie potrafię wsadzić odpowiednio :D pocieszyłyście mnie dziewczyny! :D

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 20:16:52

Na poczatku tak jest. Kwestia przyzwyczajenia, dojdziesz do wprawy;)

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 23:30:02

Dziękuję Wam dziewczyny za porady!

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 23:33:47

źle zaaplikowałaś najwidoczniej :) nie ma się co bać! ja przy pierwszym uzyciu balam sie ze 'przecieknie' albo ze wyjąć nie bede mogla, samo wlozenie to tam nic takiego.. ale przed pierwszym uzyciem tez sie 'stresowalam' ;-)

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 23:36:03

Rozluźnij sie na maxa, innej rady nie ma. Pomyśl o łączce czy co tam Cię relaksuje i nagle pyk - wejdzie jak w masło.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-07 23:36 przez 19BaMbOoChA90.

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 23:45:53

To może głupio zabrzmi, ale ja na początku jak nie wiedziałam w którą stronę skierować tampon, to najpierw wkładałam sam palec, bo palec jakby sam idzie w dobrą stronę, a dopiero później drugi raz już z tamponem, tak jak wcześniej bez ;)

Wiadomo, że na początku trochę to może być nieprzyjemne odczucie, ale jeśli Cię boli to moim zdaniem lepiej nie pchać na siłę, bo możesz się "stuknąć" w ściankę i to dopiero jest ból ;)

Pamiętam, że pierwszy raz użyłam tamponu jak jechaliśmy na basen całą klasą i wtedy też go włożyłam tak płytko, że czułam go przy każdym ruchu, a za następnymi razami było coraz lepiej.. Praktyka czyni mistrza, jak mówią. Obecnie jednak i tak staram się unikać tamponów.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 00:12:48

Cytat
ja-ska
Ja bym się wstydziła o takie coś pytać;)


Yyy? O_O A co jest wstydliwego w pytaniu o aplikację tamponów? :O Przecież to normalna czynność, jak mycie zębów, czy podcieranie tyłka. Rozumiem, że jakaś 12latka mogłaby się wstydzić...


Już Ci dziewczyny wszystko napisały, to normalne, nic nie przychodzi samo, nauczysz się. Mi do tej pory, a używam już prawie 10lat, zdarza się, że źle włożę i uwiera właśnie przy siedzeniu i muszę jeszcze raz.

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 00:21:14

Cytat
19BaMbOoChA90
Pomyśl o łączce czy co tam Cię relaksuje i nagle pyk - wejdzie jak w masło.

padłam :D

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 00:32:27

Kup sobie tampax compak z aplikatorami. Są droższe, ale na pierwszy raz ok, będziesz wiedziała jak głęboko ma być tampon i następnym razem spróbuj go włożyć do tej samej głębokości;)

Dziewczyny, czasami kwestia tego co się woli nie ma znaczenia, bo są np. obowiązkowe zajęcia na basenie i co, wtedy też używacie podpasek?;)

Pierwsze użycie tamponu

08 mar 2013 - 00:59:00

a ja Tobie autorko tego wątku polecam jak na pierwsze razy używania tamponów -> tampony z aplikatorem np. Facelle :)

ja tez próbowałam z tymi mini OB ale męczyłam się z aplikacja aż w końcu kupiłam z aplikatorem. użyłam takiego pierwszy raz i nigdy go nie zmienię :D może to śmieszne zabrzmi ale " gładko wchodzi " , od razu za pierwszym razem, i nawet palców sobie nie pobrudzisz ! :))




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 01:00 przez kamilkaa21.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pominięta tabletka pomocy !