Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwsze użycie tamponu

05 mar 2013 - 19:04:10

Witam. Pisałam już do Was dziewczyny z pytaniem jakie tampony polecacie. Kupiłam tampaxy lites i ob mini. Zabrałam się najpierw za tampaxy ale komplenie mi to nie poszło:/ Wiem to śmieszne. Spróbowałam potem ob mini. Z nimi poszło lepiej ale też nie tak do końca. Mimo, że to jakoś bardzo nie bolało to tak się zestresowałam, że aż zbladłam hehe. Zaaplikowałam go i kiedy stałam to go nie czułam ale przy siadaniu już tak. Próbowałam go poprawić nie ale mogłam dalej wsunąć bo bolało. Dlaczego? Czy kierowałam go w złą stronę czy co? Nie wytrzymałam tego dyskomfortu(to nie był ból) i uwierania przy siadaniu i go powoli, delikatnie wyjęłam.Proszę doradźcie. Pozdrawiam

P.S. Przepraszam jeśli kogoś uraziłam tym postem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-05 19:06 przez meg161.

Pierwsze użycie tamponu

06 mar 2013 - 23:03:39

Też mam tak czasami jeśli zaaplikuję w złym kierunku. Staraj się wyczuć gdzie jest opór, a gdzie go nie ma. Jeśli włożyć odpowiednio (głębiej) to nie ma prawa nic Cię uwierać:) Wsuń go po prostu dalej jak nie będziesz czuła oporu. Spróbuj lekko się ugiąć i wtedy:)

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 07:17:04

najlepiej jak wkładasz tampon, to sobie kucnąć, albo oprzeć jedną nogę o coś, wtedy jest łatwiejsze "dojście" ;p I często też trzeba wyczuć kierunek w jakim się go wkłada, trzeba jakby lekko na skos. Musi być też odpowiednio głęboko, bo jeśli jest za nisko to będzie go czuć. Z początku mozesz też odczuwać dyskomfort, bo zanim nasiąknie to jest suchy i nie stosując ich wcześniej mimo wszystko będziesz mieć śwadomość że "coś tam jest" ;p Ileż to ja się namęczyłam żeby się nauczyć... Ale to wszystko kwestia wprawy ;)

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 07:50:34

oj dziewczyny dziewczyny, tampony najlepiej wkładać do pochwy siedząc okrakiem na muszli klozetowej , tampon trzeba nałożyć na umyty palec wskazujący i wsunąć do pochwy do połowy palca wskazującego kierując go do tyłu , i trzeba go wsunąć dalej bo inaczej będzie wyczuwalny i będzie uwierał o kości w czasie siadania , nie ma sie czego bać za daleko się nie da go wsunąć bo palca zabraknie i nie ma obawy do utraty dziewictwa ponieważ błona dziewicza jest na tyle elastyczna że byle tampon jej nie przebije . co do sznureczka gdyby się urwał przy wyciąganiu to na szcząście my kobiety mamy zdolność wypierania zawartości pochwy i w pozycji stojącej lub siedzącej wystarczy parę razy ponapierać i sam się wysunie , można sprawdzić na próbę po zaaplikowaniu kiedy będzie już wilgotny . to wcale nie jest trudne a ile komfortu i świeżości daje . powodzenia !!!

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 08:07:06

ja tez tak miałam przy pierwszych próbach,trzeba wyczuć i zużyć masę tamponów na sam początek zanim zrobisz " to " tak jak ma być ;)
Ja już 15 lat używam tamponów a do tej pory zdarzają mi się wpadki że nie celuje tak jak powinnam poprawiam wydziwiam aż w końcu biorę następny ;)

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:46:07

moje pierwsze przeżycia z tamponami były tragiczne ...wleźć nie chciał :/ w połowie utknął a ja wyłam jak głupia najważniejsze to porządnie się rozluźnić jak będziesz spięta to będzie problem ... i tak jak ktoś już pisał kucnąć albo nogę np na kibelek jedną mi tak najwygodniej ;) i pamiętaj żeby się rozluźnić to jest klucz do sukcesu :P

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:49:43

Już Mnie nic chyba nie zdziwi tu na szafiarence. Nie doradzę bo nie używam tamponów i uważam ,że to nie higieniczne.

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:50:21

Miałam bardzo podobne odczucia przy pierwszym założeniu,ale później już było coraz lepiej :) ale na dzień dzisiejszy już nie używam tamponów.

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:50:36

Jeśli są jeszcze tampaxy z aplikatorem to koniecznie je wypróbuj.
To były piersze tampony, które bez problemu aplikowałam:)

A inna sprawa, nie noś tamponów zbyt często i na noc zasze zakładaj podpaski, bo niestety, co by nie mówić o zaletach tamponów, sprzyjają infekcjom:)
Powodzenia

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:54:03

bardziej nie higieniczne wydaje mi się używanie podpasek :p
ale tak tak wiem, bakterie i te sprawy :)

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:55:30

Cytat
ja-ska
Już Mnie nic chyba nie zdziwi tu na szafiarence. Nie doradzę bo nie używam tamponów i uważam ,że to nie higieniczne.

a podpaski za to bardzo higieniczne... ja sobie nie wyobrażam innej opcji jak tampony :)
autorko wątku: trening czyni mistrza :) sama musisz się nauczyć, próbuj - nic Ci się złego nie stanie :) na początku wiele osób umieszcza je źle (nie wiem czym to jest spowodowane), wszystkie moje koleżanki ze szkoły (kupę lat temu to było) masowo rezygnowały z tamponów bo twierdziły, że są niewygodne, ciągle je czuć, sprawiają ból... dobrze aaplikowany tampon jest absolutnie nie wyczuwalny! i ważna rada: nie należy się poddawać :)

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:55:48

mi tampony nie odpowiadają

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:58:52

Ja pierwszy raz w ogóle nie mogłam włożyć, bolało mnie i aż z tego rozczarowania i złości się chyba popłakałam i usiadłam do neta szukać porad, jak go wsadzić:D Za to chyba już druga próba się powiodła;p
Rozluźnij się i staraj się go nakierowywać w różne strony powinien w pewnym momencie jakby lekko się 'zapaść' i wtedy już można go wsunąć głębiej. Powodzenia;)

Cytat
ja-ska
Już Mnie nic chyba nie zdziwi tu na szafiarence. Nie doradzę bo nie używam tamponów i uważam ,że to nie higieniczne.
Mi kiedyś ginekolog powiedziała, że tampony są generalnie ok, jeśli się je odpowiednio stosuje, oczywiście, i że są na pewno lepsze niż zapachowe podpaski.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-07 20:01 przez Monis19937.

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 20:00:46

xanthina no moim zdaniem tampony są bardziej nie higieniczne od podpasek bo jednak to siedzi w Nas. A jak nosimy podpaskę to wychodzi z Nas i jesteśmy mniej narażeni na jakiekolwiek zakażenia. No to jest Moje zdanie. Każdy będzie używać to co będzie uważał za stosowne. Ja bym się wstydziła o takie coś pytać;)

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 20:02:01

do opakowania dają instrukcje poczytaj

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Brak okresu ://