Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

gorący temat

Sklep internetowy

23 minut temu

Biznes

27 minut temu

tabernakula sklep

46 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwsze użycie tamponu

05 mar 2013 - 19:04:10

Witam. Pisałam już do Was dziewczyny z pytaniem jakie tampony polecacie. Kupiłam tampaxy lites i ob mini. Zabrałam się najpierw za tampaxy ale komplenie mi to nie poszło:/ Wiem to śmieszne. Spróbowałam potem ob mini. Z nimi poszło lepiej ale też nie tak do końca. Mimo, że to jakoś bardzo nie bolało to tak się zestresowałam, że aż zbladłam hehe. Zaaplikowałam go i kiedy stałam to go nie czułam ale przy siadaniu już tak. Próbowałam go poprawić nie ale mogłam dalej wsunąć bo bolało. Dlaczego? Czy kierowałam go w złą stronę czy co? Nie wytrzymałam tego dyskomfortu(to nie był ból) i uwierania przy siadaniu i go powoli, delikatnie wyjęłam.Proszę doradźcie. Pozdrawiam

P.S. Przepraszam jeśli kogoś uraziłam tym postem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-05 19:06 przez meg161.

Pierwsze użycie tamponu

06 mar 2013 - 23:03:39

Też mam tak czasami jeśli zaaplikuję w złym kierunku. Staraj się wyczuć gdzie jest opór, a gdzie go nie ma. Jeśli włożyć odpowiednio (głębiej) to nie ma prawa nic Cię uwierać:) Wsuń go po prostu dalej jak nie będziesz czuła oporu. Spróbuj lekko się ugiąć i wtedy:)

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 07:17:04

najlepiej jak wkładasz tampon, to sobie kucnąć, albo oprzeć jedną nogę o coś, wtedy jest łatwiejsze "dojście" ;p I często też trzeba wyczuć kierunek w jakim się go wkłada, trzeba jakby lekko na skos. Musi być też odpowiednio głęboko, bo jeśli jest za nisko to będzie go czuć. Z początku mozesz też odczuwać dyskomfort, bo zanim nasiąknie to jest suchy i nie stosując ich wcześniej mimo wszystko będziesz mieć śwadomość że "coś tam jest" ;p Ileż to ja się namęczyłam żeby się nauczyć... Ale to wszystko kwestia wprawy ;)

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 07:50:34

oj dziewczyny dziewczyny, tampony najlepiej wkładać do pochwy siedząc okrakiem na muszli klozetowej , tampon trzeba nałożyć na umyty palec wskazujący i wsunąć do pochwy do połowy palca wskazującego kierując go do tyłu , i trzeba go wsunąć dalej bo inaczej będzie wyczuwalny i będzie uwierał o kości w czasie siadania , nie ma sie czego bać za daleko się nie da go wsunąć bo palca zabraknie i nie ma obawy do utraty dziewictwa ponieważ błona dziewicza jest na tyle elastyczna że byle tampon jej nie przebije . co do sznureczka gdyby się urwał przy wyciąganiu to na szcząście my kobiety mamy zdolność wypierania zawartości pochwy i w pozycji stojącej lub siedzącej wystarczy parę razy ponapierać i sam się wysunie , można sprawdzić na próbę po zaaplikowaniu kiedy będzie już wilgotny . to wcale nie jest trudne a ile komfortu i świeżości daje . powodzenia !!!

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 08:07:06

ja tez tak miałam przy pierwszych próbach,trzeba wyczuć i zużyć masę tamponów na sam początek zanim zrobisz " to " tak jak ma być ;)
Ja już 15 lat używam tamponów a do tej pory zdarzają mi się wpadki że nie celuje tak jak powinnam poprawiam wydziwiam aż w końcu biorę następny ;)

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:46:07

moje pierwsze przeżycia z tamponami były tragiczne ...wleźć nie chciał :/ w połowie utknął a ja wyłam jak głupia najważniejsze to porządnie się rozluźnić jak będziesz spięta to będzie problem ... i tak jak ktoś już pisał kucnąć albo nogę np na kibelek jedną mi tak najwygodniej ;) i pamiętaj żeby się rozluźnić to jest klucz do sukcesu :P

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:49:43

Już Mnie nic chyba nie zdziwi tu na szafiarence. Nie doradzę bo nie używam tamponów i uważam ,że to nie higieniczne.

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:50:21

Miałam bardzo podobne odczucia przy pierwszym założeniu,ale później już było coraz lepiej :) ale na dzień dzisiejszy już nie używam tamponów.

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:50:36

Jeśli są jeszcze tampaxy z aplikatorem to koniecznie je wypróbuj.
To były piersze tampony, które bez problemu aplikowałam:)

A inna sprawa, nie noś tamponów zbyt często i na noc zasze zakładaj podpaski, bo niestety, co by nie mówić o zaletach tamponów, sprzyjają infekcjom:)
Powodzenia

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:54:03

bardziej nie higieniczne wydaje mi się używanie podpasek :p
ale tak tak wiem, bakterie i te sprawy :)

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:55:30

Cytat
ja-ska
Już Mnie nic chyba nie zdziwi tu na szafiarence. Nie doradzę bo nie używam tamponów i uważam ,że to nie higieniczne.

a podpaski za to bardzo higieniczne... ja sobie nie wyobrażam innej opcji jak tampony :)
autorko wątku: trening czyni mistrza :) sama musisz się nauczyć, próbuj - nic Ci się złego nie stanie :) na początku wiele osób umieszcza je źle (nie wiem czym to jest spowodowane), wszystkie moje koleżanki ze szkoły (kupę lat temu to było) masowo rezygnowały z tamponów bo twierdziły, że są niewygodne, ciągle je czuć, sprawiają ból... dobrze aaplikowany tampon jest absolutnie nie wyczuwalny! i ważna rada: nie należy się poddawać :)

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:55:48

mi tampony nie odpowiadają

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 19:58:52

Ja pierwszy raz w ogóle nie mogłam włożyć, bolało mnie i aż z tego rozczarowania i złości się chyba popłakałam i usiadłam do neta szukać porad, jak go wsadzić:D Za to chyba już druga próba się powiodła;p
Rozluźnij się i staraj się go nakierowywać w różne strony powinien w pewnym momencie jakby lekko się 'zapaść' i wtedy już można go wsunąć głębiej. Powodzenia;)

Cytat
ja-ska
Już Mnie nic chyba nie zdziwi tu na szafiarence. Nie doradzę bo nie używam tamponów i uważam ,że to nie higieniczne.
Mi kiedyś ginekolog powiedziała, że tampony są generalnie ok, jeśli się je odpowiednio stosuje, oczywiście, i że są na pewno lepsze niż zapachowe podpaski.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-07 20:01 przez Monis19937.

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 20:00:46

xanthina no moim zdaniem tampony są bardziej nie higieniczne od podpasek bo jednak to siedzi w Nas. A jak nosimy podpaskę to wychodzi z Nas i jesteśmy mniej narażeni na jakiekolwiek zakażenia. No to jest Moje zdanie. Każdy będzie używać to co będzie uważał za stosowne. Ja bym się wstydziła o takie coś pytać;)

Pierwsze użycie tamponu

07 mar 2013 - 20:02:01

do opakowania dają instrukcje poczytaj

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Brak okresu ://