Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
xkamilkaa
Ja biorę Lesine, ale ostatnio w aptece proponują mi tańszy zamiennik, chyba chodzi właśnie o ten Vibin z tego co zrozumiałam, tylko nie wiem czy o Mini czy zwykły. Ale nie zdecydowałam się na niego, pomimo że jest dużo tańszy - ok 10 zł, a Lesine 30. Jakoś nie jestem przekonana do zamienników

No cos Ty hormony te same tu i tu. Czyli skutecznosc ta sama. A o ile wygodniejszy:) A Vibin tanszy bo polski. Chociazby ze wzgledu na patriotyzm moglabys sie skusic:D


Kurcze niesamowite te apteki.Prawie 20 zlotych roznicy! Warto przejsc sie po aptekach i popytac. Nawet w ramach wiosennego spaceru:D

Farma co ty piszesz ???

1 . Generyk to nie Oryginał generyki nie są badane tak jak leki oryginalne dopuszczane do obrotu - rozbieżność miedzy oryginałem a generykiem moze wynosić +- 20 % wiec raczej nie to samo

Pozatym tyle w niej polskości co w wiekszości generyków
producentem jest

Laboratorios León Farma S.A.
C/ La Vallina s/n, Pol. Ind. Navatejera
24008 Villaquilambre – Leon
Hiszpania

A o ile mi wiadomo właściciel polfarmy chyba nie płaci podatków w Polsce ??? tylko w Holandii

wiec nie rób marketingowej sieczki

I jeszcze jedno czy nie ma tam przypadkiem drospirenonu o którym ostatnio głośno ze powoduje zgony ?????

madziawa
Wybacz, ale nie jestem pracownikiem Urzedu Skarbowego, rachunkowa Polpharmy czy tez jej konkurencja, zebym miala wiedziec gdze placa podatki. Firma jest z polski, a jezeli wytwarzaja za granica to nic nowego. Zdziwilabym sie gdyby im sie to oplacalo. Wazne ze moich tabletek nie wyrabiaja male chinskie raczki :P

A co do generykow wystarczy wpisac w google "lek generyczny", zeby sie dowiedziec ze maja one ten sam skład, i muszą zawierać tę samą ilość substancji aktywnej. Jedynie substancje pomocnicze moga sie roznic. I tez sa badane. Nieee bede sie rozpisywac. Ta-dam wszystko tu w ulubonym zrodle wiedzy internautow http://pl.wikipedia.org/wiki/Lek_generyczny :D

Ja wychodze z zalozenia, ze biorac jakiekolwiek leki. Zwlaszcza te, ktore nie sa nam niezbede ze wzgledu na ratunek zycia, czy tez sa nam niezbedne do utrzymania zdrowia. Trzeba o siebie zadbac i znac objawy, ktore powinny byc alarmem mobilizujacym nas do odwiedzenia lekarza. I wczesniej dowiedziec sie czy stan naszego zdrowia dyskwalifikuje nas do przyjmowania danego leku ( a nie brac wszystko co nam wpadnie rece) i jaki tryb zycia prowadzic, aby sie nie narazic na wystapienie zagrozenia. I tak na prawde kazy lek moze nam zagrazac. Glupia aspiryna moze zabic.

Mi Vibin pasuje dzieki niemu czuje sie naprawde zabazpieczona i udzielam sie zeby dziewczyny nie rezygnowaly przy pierwszym objawie ubocznym. Typu plamienie bo takie rzeczy sa bardzo czeste. Warto przed rozpoczeciem kuracji poswiecic 5 minut i przeczytac ulotke. Dowiedziec sie co jest dopuszczalne, a co powinno naprawde nie pokoic.

u mnie niestety te tabletki kosztują 37 zł:/masakra

Cytat
martyna310392
u mnie niestety te tabletki kosztują 37 zł:/masakra

A masz w okolicy jeszcze jakies apteki? Roznice potrafia byc kolosalne.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Cytat
martyna310392
u mnie niestety te tabletki kosztują 37 zł:/masakra
masz może doz w okolicy? Ja za nie właśnie w doz płacę chyba 26-27 zł, dokładnie nie pamiętam.

oj ja już wiem, że wrócę do swoich starych jak mi się te dwa opakowania skończą. Yasminelle poprawiły mi BARDZO stan cery, miałam naprawdę czystą buzię bez śladu niedoskonałości. Vibin mini podobno ma ten sam skład, a już po tygodniu brania obsypało mnie tak, że nawet podkład i puder (których de facto nie używałam już parę miesięcy) nie zakrywają niedoskonałości i przebarwień. Wygląda to fatalnie i skóra jest mega wysuszona. Na razie staram się to jakoś doprowadzić do stanu oglądalności publicznej i nie zmywam praktycznie kremu Ivostin (mi bardzo zawsze pomaga, nawilża i najważniejsze, nie uczula).
Może to być reakcja na zmianę leków? I po miesiącu wszystko wróci do normy? Jak myślicie?

Jak już dziewczyny nadmieniły - każdy reaguje inaczej i opinie innych nic Ci nie pomogą. Czy lekarz robił badania czy przypisał Ci tabletki ot tak?

Wypowiadałam się tutaj już wcześniej ale napisze jeszcze raz. Biorę te tabletki kilka miesięcy, co mnie bardzo cieszy poprawiła się cera z która wcześniej miałam duży problem, urosły mi piersi, czasami mam dziwne wahania nastroju ale ogólnie super. Dziewczyny szukajcie u siebie apteki słonecznej tam te tabletki są za jedyne 9zł ;-) wy za jedno placicie tyle co ją za 3. Warto popytać..

Hej Kasiorek 123, a jezeli moge zapytac gdzie mieszkasz? Cena powalajaca:) A ja myslala ze placac dwadziecia kilka zlotych, to juz Vibinowi zawdzieczam spore oszczednosci :D Nie narzekam, ale nie gdybym mogla placic mniej bylo by jeszcze lepiej.
I dokladnie trzeba przeczekac cierpliwie to co w ulotce podaja jako objawy adaptacyjne. I pozniej decydowc. Ale zdazylam zauwazyc, ze malo jest osob czytajacych ulotki:(

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

skutki uboczne są opisane w ulotce, wystarczy poczytać

Czytałam ulotkę :) Natomiast jest to trzeci rodzaj tabletek jaki biorę i dopiero teraz skutki uboczne wystąpiły, dlatego się przestraszyłam. Nie, lekarz jak chyba większość lekarzy przepisał mi tabletki od ręki bez badania. A pytam o opinię innych, bo tak jak wspomniałam wcześniej - pierwszy raz mnie spotykają skutki uboczne, także z doświadczenia nie wiem czy one ustępują kiedy organizm się przyzwyczai czy trzeba zmieniać tabletki.

Moga, ale nie musza:( Teoretycznie organizm ma 3 cykle na to zeby sie przestawic. Ale jezeli dolegliwosci sa bardzo silne, ewentualnie nie sa opisane w ulotce idz do lekarza.

Cytat
stoprunwithscissor
Czytałam ulotkę :) Natomiast jest to trzeci rodzaj tabletek jaki biorę i dopiero teraz skutki uboczne wystąpiły, dlatego się przestraszyłam. Nie, lekarz jak chyba większość lekarzy przepisał mi tabletki od ręki bez badania. A pytam o opinię innych, bo tak jak wspomniałam wcześniej - pierwszy raz mnie spotykają skutki uboczne, także z doświadczenia nie wiem czy one ustępują kiedy organizm się przyzwyczai czy trzeba zmieniać tabletki.

skutki uboczne przy dobrze dobranych tabletkach powinny ustąpić po ok 3-4 miesiącach natomiast jeśli będziesz brała je dłużej i będziesz odczuwać duży dyskomfort, wiadomo powinnaś poprosić swojego ginekologa o zmianę pigułek :)

Witam! Mam do Was pytanie od pół roku brałam tabletki Lesinelle, teraz mam 7 dni przerwy,jutro powinnam wziąść z nowego opakowania tabletkę.Ale lekarz zaproponował mi Vibin mini, i mówił żebym sobie zrobiła m-c przerwy.Więc jutro niewezmę tabletki,ale czy gdybym niechciała przerwy miesięcznej w braniu tabletek to czy mogę normalnie jutro wziąść tabletkę nową czy powinnam jeszcze starą tzn Lesinelle,a nową tzn Vibin mini od pierwszego dnia cyklu?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tabletki antykoncepcyjne