Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:24:39

Dobry wieczór Wszystkim.
Dziewczyny proszę pomóżcie mi. Mam 17 lat i przede mną moja pierwsza wizyta u ginekologa.Jestem przerażona , bo po prostu nie wiem jak mam się do tej wizyty przygotować , jak "tam w środku" w gabinecie zachować i o co zapytać.Moja mama mówi , że to nic strasznego.Jednak z nią krępuję się rozmawiać na ten temat.Boję się okropnie.Mam nadzieję , że udzielicie mi kilka rad , wskazówek.Pozdrawiam , miłego wieczoru.

To wizyta kontrolna , dotycząca w sumie też uciążliwych , bolesnych miesiączek jakich "doznaję".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-05 20:29 przez pooranek.

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:26:48

przede wszystkim napisz dlaczego idziesz do gin. bo jak tylko na kontrolę to wchodzisz i mówisz :" dzień dobry, przyszłam na kontrolę, to moja pierwsza wizyta" i potem gadasz z lekarzem :) nic strasznego

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:29:29

To wizyta kontrolna , dotycząca w sumie też uciążliwych , bolesnych miesiączek jakich "doznaję".

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:29:33

Umyj się, wydepiluj, przypomnij kiedy miałaś ostatni raz okres, co ile dni go masz. Zapyta o to na pewno i czy jesteś dziewicą. Jeśli tak to pewnie zbada cię przez odbyt, jeśli nie, normalnie przez pochwę. To nie boli. Włoży ci tam palec albo takie coś metalowe lub plastikowe, uciśnie lekko na brzuch, to potrwa kilka sekund. I tyle.

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:30:30

Warto wspomnieć lekarzowi, że to Twoja pierwsza wizyta. Jak już wejdziesz, to pójdzie z górki ;) Lekarz Ci wszystko wyjaśni. Nie ma się czego bać.

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:30:47

nie martw się, nie jest strasznie :)

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:31:15

nic się nie stresuj, ginekolog jak każdy lekarz, dla niego miejsca intymne to jak dla ortopedy ręka :) wystarczy że powiesz, że to Twoja pierwsza wizyta i on/ona już sama będzie wiedziec jak Cię zbadać :)przed kolejną wizytą już nie będziesz się tak krępować :)

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:31:37

Cytat
tufutufu06
nie martw się, nie jest strasznie :)

na pewno lepiej niż u dentysty.

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:31:49

Wchodzisz do gabinetu mowisz ze to twoja Pierwsza kontrola :)

lekarz stara sie byc mily , przeprowadza z stoba wywiad , jezeli nie jestes dziewica to cie zbada jezeli jestes ( to nie jestem pewna ale chyba nie , lecz cos slyszalam ze przez odbyt ) niewiem ile w tym prawdy jest .

Nastepnie kaze Ci usiąść a dziwny fotel ( proponuje ubrac sukienke bedziesz czuc sie lepiej ) .

Pobierze wymaz do cytologi zazwyczaj w cenie juz to jest popatrzy pobada , nastepnie zrobi usg dopochwowe dosc dziwne AZ bylam przestraszona heh , zaklada prezewatywe na urzadzenie od Usg i wklada w pochwe i opowiada ktora faaza cylu , ze jajniki sa okey i takie tam , nastepnie sie ubierasz i tyle;)

Ja sama sie strasznie balam ale poszlam do prywatnego i az tak nie bylo zle , chodz czulam skrepowanie dosc straszne ale jakos przeszlo ;) Przeciez to lekarz widzial juz tyle Tych Borsuków ;D ze hohoh wiec nie martw sie , idz niech cie zbada i nie przejmuj sie;)

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:33:01

Cytat
elokwentna
Umyj się, wydepiluj, przypomnij kiedy miałaś ostatni raz okres, co ile dni go masz. Zapyta o to na pewno i czy jesteś dziewicą. Jeśli tak to pewnie zbada cię przez odbyt, jeśli nie, normalnie przez pochwę. To nie boli. Włoży ci tam palec albo takie coś metalowe lub plastikowe, uciśnie lekko na brzuch, to potrwa kilka sekund. I tyle.
Haha zadanie specjalne :D
BTW, lepiej iść prywatnie czy do szpitala?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-05 20:36 przez Tereska90.

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:35:48

Najbardziej boję się właśnie tego badania , bo nie wiem jak na to zareaguje.Pewnie zrobię się czerwona , skrępowana.

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:38:38

Przede wszystkim się nie stresuj:)
Wszystko będzie dobrze, lekarze co dzień badają kilka/kilkanaście kobiet i nie masz się czgo wstydzić. Ze skrępowanymi młodymi dzięwczętami też mają do czynienia, więc dla nich to nie będzie żadna nowość:)
Powodzenia.

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:41:28

Cytat
Tereska90
BTW, lepiej iść prywatnie czy do szpitala?

Ja chodzę prywatnie i jestem zadowolona.

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:43:53

Prywatnie idz!!!

pierwsza wizyta u ginekologa.

05 lut 2013 - 20:46:45

Idę prywatnie , do tej samej kobiety do której uczęszcza moja mama.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tabletki antykoncepcyjne - VIBIN MINI. Pomożecie?