Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

12 sty 2013 - 23:50:54

Sprawdzałam w wyszukiwarce, taki temat jeszcze nie był przerabiany.
Jest to dolegliwość bardzo wstydliwa, jednakże forum szafy nie zna tematów tabu, więc postanowiłam poruszyć ten problem.
Jest to temat, tak wstydliwy, że pewnie żadna nie przyzna się że boryka się z tą dolegliwością. Łatwiej jest powiedzieć o "nie miłym zapachu z pochwy" lub opowiedzieć o problemach w trakcie stosunku.
Według statystyk na tą dolegliwość cierpi ok 30% społeczeństwa i jak do tej pory uważano, że dotyka ta przypadłość głównie kobiety po porodach, w okresie menopauzalnym oraz osoby w podeszłym wieku, tak teraz dane pokazują, że również młode dziewczyny mają problem z NTM.
I ja jestem tego niezbitym dowodem. Co prawda jestem już po dwóch porodach i zaliczam się do grupy kobiet po 30, jednakże ta, jak dzisiaj wiem, choroba dotknęła mnie już w wieku szkolnym. Podczas większego wysiłku, kaszlu, czy nawet kichaniu i śmianiu, popuszczałam mocz. To była tragedia, kiedy na podwórku, podczas zabawy z rówieśnikami, zmoczyłam spodnie.
Tak coraz bardziej pogłębiała się moja dolegliwość, aż w końcu, wyszukałam w internecie informację na temat mojego problemu.
Lekarze pierwszego kontaktu zbywali mnie, mówiąc, że to normalne i tego się nie leczy, tylko trzeba ćwiczyć mięśnie Kegla. W moim przypadku to nie sprawdzało się.
Aż w wielkiej rozpaczy, kiedy podczas urodzin (czyt. tańców) zmoczyłam 4 pary spodni, postanowiłam udać się prywatnie do ordynatora oddziału ginekologicznego aby poradził mi co mam zrobić. Dał mi skierowanie do specjalnej poradni (chętnym dam namiary), tam zdiagnozowano mnie w ramach funduszu. Najpierw pani doktor przepisała mi tabletki. Brałam je 2 miesiące - w tym czasie miały pokazać swoją skuteczność, niestety nie działały - tabletki te to VESICARE (sprawdźcie cenę)
Dla mnie pozostało tylko jedno wyjście - zabieg.
Pani doktor powiedziała, abym "urodziła tyle dzieci ile chcę" i mam się zgłosić, bo po wszyciu taśmy, lepiej abym już nie rodziła.
Urodziłam córeczkę i po pół roku miałam robiony zabieg - bezbolesny bo pod wpływem znieczulenia.
Jestem już prawie 3 lata po zabiegu, moje życie zupełnie się zmieniło. Wkładki noszę tylko wtedy gdy mam okres. Mogę biegać z dziećmi, śmiać się i skakać (tańczyć).
Dziewczyny, wiem, że niejedna z Was boryka się z tym problemem, ale to można wyleczyć! Nie koniecznie poprzez zabieg, ale również lekami. W moim przypadku możliwy był tylko zabieg, bo miałam pozrywane wszystkie mięśnie cewki moczowej.
Jeżeli któraś z Was chciałaby namiary na poradnie, to podam. Poradnia jest w Opolu.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 10:07 przez wikijaja.

zweryfikowana
Posty: 1.554
Ostrzeżenia: 1/5

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

12 sty 2013 - 23:57:46

hmm.. ja u siebie pierwszy raz spotkałam się z tą dolegliwością podczas zawodów w szkole na skakance kiedy myślałam, że dostałam okresu. Zaczęłam o tym czytać, szukać znalazłam temat, że nawet co 3 kobieta ma taki problem i jakoś zapomniałam ;)
w żaden inny sposób nie odczuwam dolegliwości.. minęło już 6 lat i nigdy więcej nie miałam takiej sytuacji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 00:06 przez darczz.

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

13 sty 2013 - 00:18:39

U mnie też nie było tak, że chodziłam cały czas mokra. Jako dziecko pamiętam z 4 przypadki, kiedy poleciało mi po nogach podczas zabawy na podwórku. Później był spokój, aż do pierwszego porodu. Po pierwszym porodzie to już zaczęła się tragedia a po drugim to już kataklizm.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

13 sty 2013 - 00:24:58

ja nie ,ale czasem mam tak ze sikam co 5-10min i to krwią :/ byłam u lekarza ale dał mi leki ktore owszem działają ale na jakis czas i potem znowu to samo..tak sie zastanawiam moze to jest jakos powiazane z tą chorobą którą opisałas ?? sama nie wiem :/ mi powiedzieli najpierw ze to przeziebienie, pozniej ze infekcja a za 3 razem to wogole podejrzewali ze cos mi siedzi na nerkach ..

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

13 sty 2013 - 00:29:41

Częste oddawanie moczu, też jest związane z NTM, natomiast ta krew, jest bardzo zagadkowa. Ja nie miałam takiego problemu. Moje wyniki moczu, były jak najbardziej prawidłowe. Po prostu miałam pozrywane mięśnie i kapało ze mnie jak z kranu. Twoja przypadłość może być związana z zupełnie innymi sprawami. Zrób badanie moczu. Podstawowe wyniki powinny nakierować lekarza na odpowiednią diagnozę.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

13 sty 2013 - 00:33:25

Cytat
wikijaja
Częste oddawanie moczu, też jest związane z NTM, natomiast ta krew, jest bardzo zagadkowa. Ja nie miałam takiego problemu. Moje wyniki moczu, były jak najbardziej prawidłowe. Po prostu miałam pozrywane mięśnie i kapało ze mnie jak z kranu. Twoja przypadłość może być związana z zupełnie innymi sprawami. Zrób badanie moczu. Podstawowe wyniki powinny nakierować lekarza na odpowiednią diagnozę.

pewnie ze robiłam..nie dostałam konkretnej odpowiedzi jedynie ze krew pochodzi z dolnego odcinkach dróg moczowych i dostałam tabletki które mam brac jak mam te objawy..2róznych lekarzy i nie potrafili mi pomóc

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

13 sty 2013 - 00:42:26

Do kogo najpierw zgłosiłaś się z tym problemem? I jakie badania wykonuje się w takim przypadku?

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

13 sty 2013 - 00:46:03

Cytat
corkachaosu
Do kogo najpierw zgłosiłaś się z tym problemem? I jakie badania wykonuje się w takim przypadku?
Czy pytanie jest do mnie skierowane czy do loli?
Jeżeli do mnie, to już odpowiadam.
Najpierw powiedziałam o problemie lekarzowi rodzinnemu, kiedy zauważyłam w jego gabinecie wielki plakat uświadamiający, że chorobę NTM da się wyleczyć. Lekarka ironicznie zaśmiała się. Później wspomniałam swojemu lekarzowi ginekologowi - on też mnie potraktował z przymrużeniem oka. Udałam się więc do ordynatora oddziału gin. prywatnie - pomyślałam, że za pieniądze to w końcu ktoś mi pomoże. No i pomógł, dał mi skierowanie do poradni nietrzymania moczu w Opolu. Umówiłam się na wizytę i tam już się mną zajęto odpowiednio.
Badanie, które stwierdza poziom nietrzymania moczu nazywa się - urynodynamiczne. Badanie jest bezbolesne, jednakże związane z założeniem woreczka na mocz. Wszystko odbywa się komputerowo, lekarz na komputerze wpisuje różne dane, a aparatura sama stymuluje mięśnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 00:56 przez wikijaja.

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

13 sty 2013 - 00:49:54

Cytat
wikijaja

Czy pytanie jest do mnie skierowane czy do loli?

Do Ciebie, Wikijaja.
Dziękuję za odpowiedź. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 00:59 przez corkachaosu.

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

13 sty 2013 - 10:04:47

Tak jak przypuszczałam, będzie bardzo małe zainteresowanie tym tematem, bo która się przyzna że "leje w portki" :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 12:07 przez wikijaja.

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

16 paź 2013 - 12:42:39

Proszę podaj namiary na poradnię

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

23 lip 2021 - 13:41:48

Szukam gabinetu do którego można skonsultować taką sytuację. W Rzeszowie...

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

25 lip 2021 - 11:48:55

Polecam kochana zapisanie się do Slow Age. Na miejscu mają wiele metod leczenia tej przypadłości. Jesli domowe cwiczenia Kegla nie pomagają, to rzeczywiście dobrze jest się skonsultować z lekarzem.

Sama miałam ten problem po porodzie, co powodowało u mnie niesamowite wprost kompleksy (wstydziłam się nawet wyjść z domu). Zabieg bardzo mi pomógł.
https://slowage.pl/oferta/ginekologia-estetyczna/leczenie-nietrzymania-moczu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-07-29 14:22 przez adelka28.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

orgametril, stosowalas?