Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:10:20

przede wszystkim przypomnij, że jesteś pierwszy raz! sprawdź kiedy miałaś ostatnią miesiączkę, bo pewnie będzie pytać :)

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:14:23

Cytat
corkachaosu
Ja nigdy nie miałam robionego USG, choć chodzę regularnie. Jedynie cytologię, wywiad, itp, ale USG nigdy.

Ciekawe ciekawe. Po samej cytologii przecież lekarz nie wie np. jaka jest grubość ścianek macicy, czy nie robią się jakieś cuda torbiele na jajnikach itp. Może nie miałaś nigdy wskazań do USG? Ja mam praktycznie za każdym razem (chodzę tylko prywatnie, choć nie wiem czemu :D)

takata1 Nie bój się, jeśli bardzo się denerwujesz to zabierz ze sobą zaufaną osobę np. mamę, siostrę czy przyjaciółkę, żeby poczekały z Tobą w kolejce, bo najgorzej wspominam w sumie czekanie pierwszy raz w kolejce, bo były tam same panie w zaawansowanych ciążach i miałam wrażenie, że zerkały na mnie dość nieprzyjaźnie (pewnie myślały, że wpadłam w wieku 16 lat?) i mama u boku mnie rozluźniała :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 13:15 przez sethesa.

zweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 1/5

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:16:24

Chodzę do ginekologa od 13 roku życia i nigdy nie miałam robionego USG, co właściwie tylko źle świadczyło o mojej byłej pani ginekolog, bo przychodziłam do niej z wyraźnym problemem, jakim była prawdopodobnie endometrioza.
Co do badań dziewic: nie jest to przyjemne, ale znam dwa sposoby: moją koleżankę kiedyś pani badała wziernikiem, ja natomiast byłam badana przez odbyt, co do przyjemnych niestety nie należy.
jak ostatnio byłam u ginekologa kilka lat temu, to powiedziała mi, że cytologii też nie zrobi, bo to najwyżej rok po rozpoczęciu współżycia, tak samo jak z badaniem piersi, byłam za młoda. co za bzdura - moja koleżanka miała guzy piersi w wieku lat 14, a teraz, mając 21 prawdopodobnie ma torbiele na jajnikach. wiek nie gra roli.

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:17:40

no moja pierwsza wizyta nie byłą taka jak wasza bo ja nie byłam dziewicą i szłam już z objawami drożdżycy, później okazało się ze mam tez nadżerkę :<

ale mój pan ginekolog jest bardzo spoko, nie gada za dużo, dodam że też miałam 18 lat jak pierwszy raz poszłam :)

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:18:34

Cytat
takata1
Cytat
corkachaosu
Badanie nie boli, nie masz się czym martwić. Nie jest przyjemne, ale nie boli. Będzie pewnie pytała o datę pierwszej miesiączki, czy masz regularne miesiączki, itp.
Cytat
takata1
czyli nie będzie USG?

USG, po co? Nie robi się USG, przynajmniej ja ani nikt mi znajomy nie miał nigdy bez powodu robionego USG. Robi się cytologię, a to zupełnie co innego.

chodzi mi o USG pochwy? tak się to chyab nazywa
jak ejstem dziewicą to nie będzie robił dopochwowego USG?


USG pochwy się w ogóle nie robi,bo pochwa jest na zewnątrz,ewentualnie USG macicy przez pochwę(dopochwowe USG,bo nie jeżdzi tym urządzeniem po brzuchu,tylko wkłada do środka). Ja USG miałam dopiero jak byłam w ciąży..Wcześniej nigdy mi ginekolog nie robiła,a Ty jeżeli jesteś dziewicą to dopochwowego jak najbardziej nie.

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:20:29

Dlatego też napisałam, że USG bez powodu raczej się nie robi. :) W każdym bądź razie, nie masz się czego bać.

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 15:21:13

To znaczy ja się tam nie znam, za młoda jestem, ale chyba 18 lat to najwyższy czas... Ale wiesz co, ja sobie takiej wizyty nie wyobrażam :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ginekolog Katowice